Світлана Улозовська та Тетяна ВавринчукТеплі спомини про святкування в нашому українському недільному класі Дня захисту дітей

Ти мій рід, ти дитина моя,

Ти вся честь моя й слава,

В тобі дух мій, будуще моє,

І краса, і держава…

Іван Франко

Літо розпочинається Днем захисту дітей. І слушно: дитячий світ в ідеалі має бути теплим і радісним: "сонячний круг й небо довкруг", як співається у всім відомій з дитинства пісні, хоч у реаліях часто виявляється у хмарах і хмурості. І все ж є люди, які дбають про майбутнє - дітей, не забуваючи при цьому і про минуле - багатовічну народну культуру, яка з покоління в покоління передається у спадок від діда-прадіда до нащадків.

2 червня 2007 року до середньої школи №7 міста Петропавловська-Камчатського прийшли, сповнені святковості, учні українського недільного класу разом із своїми батьками. Ініціювала цю зустріч Ольга Афанасьєва, член Клубу української культури ім. Івана Франка з самого початку його заснування. Пані Ольга запропонувала зробити свято для тих учнів класу, які не тільки ходять на творчі вечори до Клубу, а й беруть участь у сценаріях, розповідають вірші, співають, часом танцюють. Фотохудожник Володимир Бондаренко підтримав її і сказав, що зробить дітям пам'ятні подарунки, а саме - світлини з їх участю. Валентин Пилипчук виразив бажання допомогти матеріально.

Усіх присутніх вітали ведучі Едіта Познякова та Антоніна Ходосова. Перш за все вони надали слово Ользі Афанасьєвій, що виконала пісню "Рожевий слон", Тетяні Кудряшові, котра, не приховуючи свого хвилювання, заспівала "Пісню Мамонтеняти", яку підхопили усі дітки. Гостя цього свята камчатська поетеса Ніна Поротова-Бережкова прочитала свої вірші жартівливого, але водночас і повчального змісту.

Глядачі з непідробним азартом спостерігали за дотепними сценками, що показали випускник українського класу Тимур Кучеров і його товариш по команді КВВ Камчатського державного технічного університету. Явлені хлопцями характери були випуклими й напрочуд живими, вихопленими безпосередньо з реального життя.

Сценарій зустрічі був побудований на моїй статті, присвяченій Дню Матері, який відбувся незадовго у Клубі української культури в обласній бібліотеці. Рефреном через усю статтю проходила думка: які у нас розумні й талановиті діти! І в цьому ми мали змогу переконатися, коли запропонували їм прочитати вірш або виконати улюблену пісню. І гордісно, і радісно було від того, що без примусу чи веління дорослих Артем Годлевський та Антон Вишньов почали читати вірші Тараса Шевченка, полонили щирість і безпосередність Настусі Діденко, що заспівала дитячу пісеньку про кохання, викликав розчулення присутніх дует мами та доньки Улозовських.

Після виступу дітей Володимир Бондаренко подарував кожному школярикові поіменні світлини, вставлені у рамочки під скло, а Валентин Пилипчук - книжечки українською мовою.

Клуб української культури ім. Івана Франка ставить перед собою завдання виховувати високоморальних молодих українців, які поважатимуть традиції і культуру свого народу. І це вдається. Повсякденна робота кожного із нас в цьому спрямуванні вже дає добрі плоди. Тішить те, що формується прошарок молодого покоління, яке поважає українську мову і українську культуру. Відчувається дух просвітництва, хоча ми живемо і не в своїй країні.

Затишно в українському класі школи №7 від дбайливих рук Едіти Познякової, Валентини Вишньової, Ольги Афанасьєвої, Віктора Годлевського, зусиллями яких був накритий солодкий стіл, світло від дитячих усмішок, дзвінких голосів, від злагоди. А я хочу закінчити свою розповідь словами Галини Яблонської:

Шануйте неповторність нової людини;

Тоді з літами у далекий час, 

Рука уже дорослої людини, 

Міцною гілкою простягнеться до Вас.

Світлана КРИВУЦА,

Почесний член Клубу української культури ім. Івана Франка.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Едіта Познякова, Тамара Кудряшова, Антоніна Ходосова, Світлана Кривуца

Виступають Артем Годлевський, Антон Вишньов,  Світлана Улозовська та Тетяна Вавринчук

Загальне фото наприкінці зустрічі з школярами

На світлинах: День захисту дітей. Вірші читають Світлана Улозовська та Тетяна Вавринчук. Едіта Познякова, Тамара Кудряшова, Антоніна  Ходосова, Світлана Кривуца. Виступають  Артем  Годлевський, Антон Вишньов, Світлана Улозовська  та Тетяна Вавринчук. Загальне фото наприкінці зустрічі з школярами.

Фото Володимира БОНДАРЕНКА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка