В’ячеслав Чорномаз

Українські пісні з берегів Ангари і ...з відрогів Уралу

Чергова зустріч у клубі «Пісенні вечорниці», що діє при Бібліотеці української літератури в Москві, розпочалася з відеорозповіді про традиційне свято української культури на Далекому Сході: і то не випадково, бо саме цього дня, 27 листопада в Хабаровську стартував черговий фестиваль «Наша дума, наша пісня». З цієї нагоди бібліотекою надіслано привітання на береги Амуру.

Участникам и гостям 5-го Дальневосточного фестиваля украинской культуры «Наша дума - наша пісня…» посвященного 195-летию Т.Г.Шевченко

Шановні друзі, колеги, ентузіасти на ниві української культури!

Від імені працівників та читачів державного закладу культури м. Москви Бібліотеки української літератури надсилаємо вам палке вітання зі святом мистецтва, пісні та слова українського, що ви їх плекаєте далеко від історичної Батьківщини — України, щедро знайомите з духовними скарбами українського народу своїх земляків-росіян, представників інших національностей, що живуть на Далекому Сході великої Росії. Щиро зичимо успіху вашому фестивалю, покликаного духовно возвеличувати і здружувати людей, збагачувати веселкове розмаїття багатонаціональної культури Росії.

Бібліотека української літератури в Москві відкрита для співпраці з українськими національно-культурними товариствами та центрами й ми готові посильно сприяти розвиткові бібліотечного обслуговування українського населення в регіонах, передаючи, за домовленістю, в місцеві бібліотеки книги з нашого обмінного та подарункового фонду. Раді будемо отримати від вас такі пропозиції, вдячні будемо за сприяння в налагодженні контактів задля цієї справи з колегами-бібліотекарями.

Долучаємося до закличного шевченківського девізу Вашого фестивалю: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине!..»

Переглянувши відеосюжети про попередній, четвертий Далекосхідний фестиваль української культури (кілька дисків із їх записами люб`язно надав бібліотеці один з керівників української громади в Примор`ї, історик В’ячеслав Чорномаз), учасники пісенних вечорниць поділилися своїми враженнями щодо побаченого. Зокрема, всі висловлювали своє захоплення тим, як далекосхідні українці бережуть народні традиції, рідну пісню. Особливо зворушили «Вечорниці» на березі Тихого океану та яскрава демонстрація українських національних костюмів, влаштована організаторами фестивалю.

Звісно ж, не обійшлося на «Пісенних вечорницях» без дружнього співу. Як хорового, так і сольного. Справжнім відкриттям для багатьох стало майстерне виконання народних пісень Тетяною Миколаївною Ляшенко, яка захоплено розповіла про свою рідну Вінниччину та улюблені пісні Поділля. А поетеса Софія Буняк представила свої авторські пісні, що їх чудово під гітарний супровід виконала Лариса Новосельцева. Про надзвичайно цікаву подорож Україною, здійснену під час відпустки, розповів наш читач Володимир Миколайович Рогажев. А проілюстрував він свою розповідь знов-таки чудовими піснями, що привіз їх з Батьківщини.

Непомітно проминули чотири години задушевного спілкування, залишивши в серцях москвичів відчуття щемного дотику до найдорожчого скарбу нашого. Того, що про нього йдеться і в гаслі далекосхідного фестивалю — «Наша дума, наша пісня…»

Віталій Григоренко.

http://mosbul.ru/news-ukr.htm

В’ячеслав Чорномаз та Віталій Крикуненко

На світлинах: В’ячеслав Чорномаз. В’ячеслав Чорномаз та Віталій Крикуненко.

 

В конце декабря гости БУЛ знакомились с песенным творчеством украинцев Дальнего Востока, явленном на фестивале «Наша дума, наша пісня», что прошел на берегах Амура. А морозным вечером 28 января на очередном заседании клуба «Пісенні вечорниці» звучали дышащие теплом и задором песни сибирских украинцев, участников праздника национальной культуры «Моя рідня», который прошел в городе Усть-Илимске. Организатор и вдохновитель этого прекрасного действа Людмила Шихалева презентовала для гостей клубной встречи в БУЛ созданный усть-илимцами видеофильм о незабываемом празднике, рассказала о жизни украинской общины на берегах Ангары, куда в свое время прибыли с берегов Днепра сотни и тысячи дивчат и хлопцев, участвовавших во всесоюзной ударной комсомольской стройке и затем связавших свою судьбу с построенным собственными руками сибирским городом.

Слушая задушевные песни, прозвучавшие из самого сердца Сибири, завсегдатаи «Пісенних вечорниць» не могли удержаться, чтобы не подхватить льющиеся с большого экрана библиотечного «домашнего кинотеатра» «Повій, вітре, на Вкраїну...», «Ніч яка місячна», «Розпрягайте, хлопці, коней» и другие знакомые мелодии.

А затем, по принятой в клубе традиции, состоялось знакомство с новыми участниками. В этот раз настоящим открытием для всех присутствующих стал незаурядный исполнительский талант Ольги Петровны Кузнецовой, исполнившей веночек украинских народных песен, а также проникновенные вокальные произведения композитора А. Кос-Анатольского, юбилей которого недавно отмечался в нашей Библиотеке. Яркое и безукоризненное не только в музыкальном, но и в языковом отношении исполнение песен на украинском языке коренной россиянки, уралочки родом, стало своего рода сюрпризом. Отличное украинское произношение Ольга Петровна объяснила тем, что восемь лет пела в Украинской хоровой капелле г. Москвы. Как оказалось, в репертуаре О.П. Кузнецовой — около полусотни украинских песен, а значит наши «Пісенні вечорниці» еще не раз порадуются ее прекрасному голосу.

 

Клуб «Пісенні вечорниці» по-прежнему открыт для всех желающих, а следущая встреча его участников состоится уже в большом зале БУЛ (вход с ул. Трифоновской, 61) 26 февраля (начало в 18.30) в рамках творческого вечера украинской поэтессы, автора песен Софии БУНЯК, где прозвучат и полюбившиеся многим гостям нашего клуба замечательные песни Ларисы Новосельцевой.

Пресс-служба Библиотеки украинской литературы

http://mosbul.ru/news.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка