Наталія Шаріна

«Кобза» продовжує слідкувати за подіями навколо судового переслідування Наталії Шаріної

Міщанський суд Москви на початку листопада проведе перші слухання по суті справи щодо директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, яку звинувачують в екстремізмі і розтраті. Про це повідомив "Інтерфаксу" її адвокат Іван Павлов.

"Слухання по суті пройдуть 2 листопада", - сказав він.

За його словами, суд відмовив захисту в поверненні справи в прокуратуру.

"Звинувачення сире, слідчі не сформували, що вони вважають кримінальним. Вони навіть час злочину не можуть встановити", - сказав Павлов.

За його словами, в списку близько 25 книг, де містяться "екстремістські фрагменти", на багатьох книгах навіть немає бібліотечного штампу.

В середині вересня Павлов повідомляв, що слідство в четвертий раз пред'явило звинувачення в остаточній редакції Шаріній, внісши в текст обвинувального висновку незначні зміни. Дана редакція була пізніше затверджена прокуратурою.

Як відомо, російські правоохоронці 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор, 58-річна Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, відповідно до заяв СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання.

Матеріали справи у відношенні Шаріної пізніше передали в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

Джерело:http://www.pravda.com.ua/news/2016/10/21/7124384/

Кремль відхрещується від суду над директором української бібліотеки

У Кремлі заявляють, що не мають відношення до судового процесу у справі проти директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної.

Про це заявив журналістам прес-секретар президента Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

"В даному випадку ми не маємо можливості і не маємо наміру втручатися у судову справу", - сказав він.

За його словами, це питання було порушено в ході бесіди президента Володимира Путіна з літературним критиком Олександром Архангельським, "але це не означає, що тут мають перерватися якісь дії, які процесуально відбуваються".

Раніше Міщанський суд Москви продовжив ще на півроку термін домашнього арешту Наталії Шаріної, обвинуваченої в екстремізмі і розтраті.

Джерело:http://www.pravda.com.ua/news/2016/10/21/7124403/

Додаткова інформація:

http://www.pravda.com.ua/news/2016/08/15/7117779/

http://www.pravda.com.ua/news/2016/08/26/7118760/

http://lb.ua/world/2016/10/21/348520_sud_nad_direktorom_biblioteki.html

http://lb.ua/world/2015/11/16/321079_direktora_ukrainskoy_biblioteki.html

 

На світлинах: Наталія Шаріна.Під час обшуку у БУЛ. У дитячому журналі теж знайшли «елементи екстремізму».Іван Павлов, адвокат.Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков стверджує, що Кремль не причетний до суду над директором БУЛ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка