Українськ­і Церкви в Україні та в діаспорі

Українці Павлодарського Надіртишшя відсвяткували Великодень

На нинішні Великодні свята припали перемінливі весняні дні із нічними заморозками, сильними північними вітрами, ну а сонце, як говорять, «світило, але не гріло».

Але парафіянам УГКЦ святих апостолів Петра і Павла міста Павлодару (Казахстан) і активістам Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка це не стало перешкодою щоб традиційно пишно стрінути Великодні свята до яких звикли в Павлодарському Надіртишші.

В Петропавлівській українській Церкві обласного центру настоятель храму протоієрей о. Ярослав Головчук провів святочну літургію у супроводі церковного хору, третю частину якого становлять малолітні діти настоятеля, освятив паски з крашанками та інші смаковиті страви.

Украинские верующие продолжают покидать лоно Украинской православной церкви Московского патриархата и переходить в Православную церковь Украины

Точных данных, сколько парафий уже решилось на этот шаг, нет, так как ПЦУ, хоть и получила томос, то есть указ об автокефалии, но еще не успела зарегистрироваться юридически, согласно светским законам. При этом о переходах отдельных приходов становится известно практически каждый день.

Управляющий Богородской епархией ПЦУ митрополит Ариан (Старина) о тайнах объединительного Собора 15 декабря и судьбе приходов бывшего Киевского патриархата в РФ

Портал «Credo.Press»: Кто пригласил Вас на Объединительный Собор ПЦУ в Киев 15 декабря прошлого года?

Митрополит Адриан: Я – управляющий Богородской епархией, которая на момент созыва Собора входила в Киевский патриархат. На Собор меня приглашал тот патриархат, которому я принадлежал и принадлежу. Непосредственно перед самым Собором в Киеве я получил и приглашение Вселенского Патриарха.

Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію предстоятелеві Православної церкви України Епіфанію

Учора, 6 січня, напередодні великого й світлого свята Різдва Христового, Вселенський Патріарх Варфоломій вручив предстоятелеві новоствореної Православної церкви України митрополитові Київському і всієї Русі Епіфанію довгоочікуваний Томос – церковний канонічний акт, який підтверджує право існування єдиної помісної православної церкви в Україні. Українська незалежна Церква стала п’ятнадцятою в світовому православ’ї. Президент України Петро Порошенко, який разом із великою делегацію прибув до Константинополя на церемонію вручення Томосу, що відбулася в соборі святого Георгія в Стамбулі, назвав цю подію другою за значенням після отримання Україною Незалежності.

Учора в Києві відбулася доленосна для українського народу подія: Об’єднавчий Собор обрав предстоятеля Української помісної православної церкви та затвердив її Статут

15 грудня ц.р., на віче під стінами Святої Софії, в одному з храмів якої проходив Об’єднавчий Собор зі створення нової помісної православної церкви, Президент України Петро Порошенко представив главу новоствореного об’єднання – митрополита Епіфанія. У своєму виступі Порошенко порівняв нинішній процес створення автокефальної церкви з проголошення Акту незалежності України на референдумі 1991-го року. Ця подія також має важливе значення для об’єднання нації та безпеки України.

Собор об’єднав три гілки українського православ’я: до єдиної церкви увійшли представники УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.

Подія, дійсно історична. Україна боролася за свою духовну незалежність з 1686 року. І ця боротьба завершилася перемогою.

Греко-католицька громада міста Москви зустрічала мощі українських преподобномучениць Олімпії та Лаврентії

Минулі вихідні католики візантійського обряду, та всі ті, хто відвідав Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Москві, запам'ятають на довгі роки. З благословення Ординарія для католиків візантійського обряду на території Російської Федерації єпископа Йосипа Верта прибули мощі блаженних сибірських преподобномучениць Олімпіі (Біди) та Лаврентії (Герасимів), у супроводі сестер конгрегації Святого Йосифа, які служать при Церкві Матері Божої Неустанної Помочі в місті Прокоп’євську (Кемеровська область, РФ).

На безкраїх просторах Сибіру завершився життєвий шлях багатьох українців, які не зреклися своєї віри й Батьківщини. Серед них – монахині Української греко-католицької церкви сестри Олімпія та Лаврентія

На початку жовтня 2018-го року в Томську відбулася зустріч духовенства Греко-католицької церкви в Росії. Особливістю зустрічі було паломництво в глибоку тайгу за 300 км від Томська на місце поховання монахинь конгрегації сестер Святого Йосифа Олімпії та Лаврентії (обидві народилися і служили у Львівській області).

Фрагмент листа митрополита Богородського Адріана Вселенському Патріархові Варфоломію з проханням надати Україні Томос про автокефалію (рос., в авторській редакції)

Его Всесвятейшеству, Всесвятейшему Варфоломею

Архиепискому Константинополя-Нового Рима и

Вселенскому Патриарху

ВАШЕ ВСЕСВЯТЕЙШЕСТВО!

Мы, духовенство и верующие Богородской епархии Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата с религиозным центром в городе Ногинске (Богородск, родина почившего Святейшего Патриарха Московского Пимена (Извекова), согласно регистрации Устава Богородской епархии в Министерстве юстиции Российской Федерации, а также местные православные приходы нашей Епархии, также имеющие государственные регистрации в Министерстве юстиции РФ по Московской области, обращаемся к Вам с просьбой: положительно рассмотреть вопрос о даровании независимости Украинской Православной Церкви в Украине, с центром в Киеве, и выдаче об этом Томоса нашей древней Святой Украинской (Русской) Православной Церкви.

Священный синод РПЦ в ответ на прибытие в Киев двух экзархов Вселенского патриарха, решил частично разорвать отношения с Константинополем, а по-сути – Московский патриархат объявил войну всему мировому православию

С конца августа 2018 года удельный вес церковных новостей в информационном потоке дорос до категории стихийного бедствия или социальных потрясений, как это обычно бывает после налета урагана или повышения цен на алкоголь. Мхатовские паузы патриарха Константинопольского Варфоломея в вопросе предоставления автокефалии Православной церкви на Украине чередовались с конкретными и четкими (через «о») заявлениями Легойды (Владимир Легойда – председатель Синодального отдела РПЦ по взаимоотношениям с обществом и СМИ. – Ред.) принять жесткие меры по отношению к иерарху №1 в православном мире. С момента прибытия в Украину константинопольских экзархов до созыва внеочередного заседания Священного синода РПЦ 14 сентября в воздухе витала интрига, что это будут за жесткие меры: патриарх Кирилл вызовет патриарха Варфоломея на дуэль с обещанием сделать из него телячью отбивную или, наоборот, начнет бомбить Воронеж?

 Московський патріархат призначення двох екзархів Вселенського патріарха до Києва назвав «грубим вторгненням на канонічну територію РПЦ»

З метою підготовки українських церков до надання томосу про автокефалію і створення об’єднаної української помісної церкви, 7 вересня 2018 року Вселенський патріарх Варфоломій призначив в Україну екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Даниїла із США та єпископа Едмонтонського Іларіона із Канади.

Обидва новопризначені ієрархи мають українське коріння, неодноразово бували на своїй історичній Батьківщині і чудово обізнані з нинішніми українськими реаліями. Звичайно, Московський патріархат категорично виступає проти процесу створення єдиної помісної церкви в Україні.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s