Майбутня мама - вихованка православного  центру  БлаговіщенняСільський православний центр дарує життя: в райцентрі Омскої області школяркам дають уроки цнотливості та благочестя

Сільський інститут шляхетних дівиць: в Омській області взялися за моральне виховання школярок. В активну боротьбу за цнотливість уключилася православна Церква. Замість дискотек - тепер за благословынням митрополита Омського і Тарського Феодосія для них проводяться лекції і перегляд спеціальних фільмів.

В цілинному селі Саргатка Омської області, де мешкає багато переселенців з України та їх дітей і онуків,  з останнім шкільним уроком навчання для учениць старших класів не закінчується. Після шкільних уроків вони йдуть до сільського Свято-Миколаївського храму, де естафету освіти підхоплює вчитель православного центру «Благовіщення». Основне завдання церковних занять - розповісти дівчатам про важливість збереження цнотливості.

Про необхідність подібних заходів першими заявили лікарі районної лікарні, куди з усіх сіл з'їжджаються жінки позбутися вагітності. У школі цю делікатну тему вирішили не піднімати, а в місцевій церкві взялися за справу.

Керівник православного просвітительського центра "Благовіщення" Людмила Горина : "На жаль, вже й у селі важко знайти дівчину чисту, цнотливу. І навіть уроки ми взялися в 8-9 класах проводити, тому що постарше вже як би вже пізно".

Заборонних тим на цих заняттях немає. Ксенія Шепіцина: "Сьогодні ми говорили про любов і про закоханість”. На уроках «Благовіщення» підлітків наставляють не тільки й не стільки проповідями, скільки науковими відеофільмами та останніми авторитетними дослідженнями психологів. «Говорити про перемогу справедливості або про те, що вся нечисть переможена, ми не можемо, але ті, хто раніше повністю відкрито продавали пиво і цигарки неповнолітнім, тепер уже бояться», - заявив настоятель Свято-Миколаївського храму ієромонах Серафим. 

Слава про «школу цнотливості і благочестя» при православному храмі рознеслася по всій окрузі і навіть по глухих селах., й тепер соціальні служби клопочуться про те, щоб збільшити коло її учениць, щоб у неї приймали і дорослих. Світлана Чирикова, фахівець Центру соціального обслуговування Саргатского району Омської області: "Дуже багато жінки деградує. Вони співаються. Вихованням дітей не займаються".

Омські українці  прийшли вітати  владику  Феодосія Процюка з 75-річчям з дня народження

Відзначаючи успіхи православної школи цнотливості в справі проповідування серйозного ставлення до власного життя, районне управління документально передало роль моральних вихователів священикам і підписало з церквою офіційний договір про співробітництво.

Православ'я. Ru

http://orthodoxy.org.ua/uk/comment/reply/158

16.01.2006

Сіяти віру і хліб

В Омській області священик відроджує закинуте село

Незвичайне господарство з'явилося в одному з районів Омської області - керує їм настоятель Свято-Никольского храму ієромонах Серафім. За допомогою парафіян і місцевої адміністрації він намагається відродити село Карманово. З недавніх пір турботи батька Серафіма не обмежуються церковним приходом. Закинута ферма, що змерзнула водокачка так два десятки голів великої і дрібної худоби тепер теж стали предметом його піклувань.

У Саргатском районі з 86 сіл і сіл залишилося менше половини. 50 відсотків орних земель району заросло бур'яном - бажаючих вкладати сили і засоби в закинуті ферми і полючи небагато. Тому місцеві влади з полюванням пішли назустріч панотцю. Зайнятися сільським господарством панотець зважився після розмови в місцевій адміністрації, куди прийшов попросити 200 гектарів ріллі для пристрою монастирського подворья. У відповідь йому запропонували взяти тисячу гектарів, а якщо справа піде добре, те передати в оренду і ще 11 тисяч. У додачу до землі передали скотарню, залишки техніки і всі кинуті будинки в селі Карманово.

Довідавшись про благе починання, губернатор Омської області Леонід Полєжаєв подарував новому господарству комбайн, а митрополит Омський і Тарский Феодосій (Процюк) - трактор і дві сівалки. Із сусіднього села готові передати молочний міні-завод. У справі відродження господарства батько Серафім розраховує на Божие благословення і допомога селян. Крім того, щоб керувати господарством грамотно, з нового року священик буде навчатися на спеціальних курсах.

 01/12/2005

Додаткові матеріали:

"Залишайтеся вірні Православ'ю!"

До 40-річчя архіпастирського служіння митрополита Омського і Тарского Феодосия (Процюка)

Автобус із західно-українського містечка Горохова вирулює на трасу в напрямку Львова і, здається, тільки набирає швидкість, щоб помчатися по рівній дорозі, як буквально через пару кілометрів зупиняється в селі з нехитрою і простою назвою - Сильце. На самій його окраїні піднімається акуратненька, пофарбована в ошатні блакитні фарби церква. Знаходиться вона як би осторонь від мирської суєти на невеликому взгорке, немов ховається від сторонніх цікавих очей. Однак кожен селянин знає дорогу в храм Святого Симеона Столпника. Саме в цьому храмі в 1945 році починав служити митрополит Омський і Тарский Феодосій, а тоді просто отець Ігор, яким його пам'ятають старожили. Можна сказати, що з цієї Силецкой церкви і почався шлях священнослужения владики Феодосія, повний великих праць, духовних шукань і натхненних молитов.

Владика Феодосій - один з найстарших ієрархів Російської Православної Церкви. 2 грудня 1962 року за рішенням Священного Синоду архімандрит Феодосій у Трапезному храмі Троїце-Сергієвої Лаври був рукоположен у єпископа Чернігівського і Ніжинського. Чин архієрейської хіротонії зробили Патріарх Московський і всея Русі Алексій I, Католикос - Патріарх усея Грузії Єфрем, митрополит Ленінградський і Ладожский Пимєн (пізніше - Патріарх Московський) і архієпископ Ярославський Никодим. До цього урочистого дня в батька Ігоря Процюка за плічми были служіння в різних приходах Волині, навчання в Ленінградській духовній семінарії й академії, учений ступінь кандидата богослов'я, а також постриг у чернецтво з ім'ям Феодосій, у пам'ять святителя Феодосия Чернігівського. У 1979 році він захистив магістерську дисертацію "Обособленческое рух у Православній Церкві на Україні з 1917 по 1943 рік за матеріалами Київської, Харківської і Полтавської єпархій". За 40 років своєї архіпастирської діяльності владика Феодосій очолював Чернігівську, Полтавську, Чернівецьку, Смоленську єпархії. З грудня 1984 року по 1986 рік - архієпископ Берлінський і Середньоєвропейський, Патріарший Екзарх Середньої Європи. З грудня 1986 року владика на Омській кафедрі. 25 січня 1997 року зведений у сан митрополита. За свою багаторічну архіпастирську роботу нагороджений безліччю церковних і державних нагород. Бесіда з владикою відбулася напередодні його майбутньої ювілейної дати - сорокаліття архієрейського служіння (2 грудня)

-          Ваше Високопреосвященство, ви народилися і виросли в родині священика, два Ваших старших брати были протоиреями. Не дивно, что Ви пішли по їхніх стопах. Але Божим Промислом Вам призначено було стать єпископом. Що вплинуло на цей Ваш крок, це рішення?

-          Я народився на Волині, а Волинь тоді була під буржуазною Польщею. У Польщі, як і узагалі у всіх західних країнах, священнослужение вважалося почесною і гідною службою. Це була мрія багатьох хлопчиків, що поповнювали семінарські і гімназичні класи. У нас у Кременце була приватна українська гімназія, з якої усі йшли у священство. Вважалося, що людина, що прийшов служити Церкви, прийшов по покликанню. І в багатьох батьків була тоді така мрія - бачити свого сина в Церкві. Так воно і дотепер є. Православні матері хочуть бачити сина свого чи в тхорі церковному, чи прислуговуючим у вівтарі (з цього, власне, і починається церковна служба). Церква - мудрий інститут благочестя. І дуже часте носіння дитиною малого стихарчика є провідним моментом у церковне життя. От так і я починав: стихарчик надягав, прислужував під час служби церковної і поступово воцерковлялся. До того ж у мене завжди перед очима був образ батька. І це немаловажно. Це головна причина, що вплинула на мій вибір. Я дивився, як служить батько. Один раз під час служби батько прочитав записки, що подають про здоров'я, потім зібрав і поклав у кишеню. І я, грішник, подумав, куди і навіщо він це бере? А потім бачу - уночі світло горить у спальні в батька. Я тихенько встаю, може, погано йому, може, ліки подати яке (батько вже був літньою людиною), приходжу і бачу: він в окулярах читає ці записочки. Чи в церкві не дочитав, чи ще раз вирішив прочитати, продовжити молитву будинку. Це було дуже трогательно і вразило мене. Такі моменти его служіння виховували мене і моїх братів.

-          Перша Ваша кафедра - Чернігівська, перший рік архіпастирського служіння - 1963-ій. Що це було за час і что для Вас, молодого єпископа, тоді здавалося найважливішим?

-          Кафедра була складна. Чернігів - святий град. Якщо під'їжджаєш з боку Києва, бачиш масу куполів. Достаток храмів додавало особливий вид місту. Саме образливе було те, що всі ці чудові храми були закриті. Діючої залишалася лише Воскресенская церква на базарі - низенька, маленька, затишна, але непримітна. А Спасо-Преображенский Борисоглебский і Єкатерининський собори, Пятницкая церква - усі стояли закриті. У Єкатерининській церкві УВС тримало собачник. До мене насильно виселили всіх черниць з монастиря. Причому одну стару умираючу черницю, який залишалося жити години два, винесли прямо через вікно. Була команда виселити - і виселили. От у такий час мене туди і призначили. Це був час хрущовських гонінь на Церкву. Пам'ятаю, по своїй наївності я написав заяву в Київ, у якому описував, як нам у маленькій церкві тісно, особливо по великих святах, що хотілося б відкрити ще один міський храм. Я писав тим владі, що, власне кажучи, і пригноблювали Церкву. Відповідь була такий: молитеся там, де вам відвели місце, більше не одержите. Хочете, ми вам дамо іншу - Ильинскую - церква. А вона ще менше Воскресенской! У глузування відписали.

-          40 лет - це ціла епоха в житті не тільки людини, але і держави. Який період Вашого святительського служіння запам'ятався більше всього? Які моменти і зараз живі у Вашій пам'яті?

-          Усі єпархії, де я служив, мали свої особливості, мали те, заради чого коштувало жити і працювати. У нас довгий час існував інститут уповноважених по справах религий, що, слава Богу, десять років тому скасували. Спочатку це були уповноважені по справах Російської Православної Церкви, потім - по справах религий. До кожного з них потрібно було підшукати свій ключик. Я не говорю - спільність поглядів, її не могло бути. Ведь вони спеціально были поставлені для того, щоб закривати храми, переслідувати священнослужителів і мирян. Але разом з тим деяким з них, як говориться, ніщо людське не було далеке. Наприклад, був такий у Чернівцях. Дуже складна людина. Коли мене посилали в Чернівці, то архієреї, що були присутнім при цьому призначенні, говорили: "Ну, набедуешься, там - Подільський". Справді, спочатку складалося всі дуже непросто. Я навіть хотів їхати назад проситися, посилатися на свою недосвідченість і молодість. Але случилося так, що в Подільського вмерла чоловіка. Це нас примирило. Природно, я послав співчуття, вінок. І він зовні залишався такою же твердою людиною, але потеплення десь усе-таки відбулася, працювати полегшало.

Щось подібне було й у Смоленську. Там теж був досить складний уповноважений. Політичний працівник, атеїст. Але Господь давав так, що якимсь образом удавалося знаходити з ним загальна мова. У Смоленську є чудовий Успенськ собор. Тоді дуже багато туристів приїжджало з Заходу. Щоб вони могли подивитися наш собор, спеціально зупиняли на друга година потяга. Пока йде технічний огляд, заправлення потяга, їх саджають в автобуси і везуть на екскурсію в собор. А в мене домовленість з обласною владою, що я - жарт сказати - сам гостей повинний був зустрічати. Не було ще перебудови, а я переконав уповноваженого, что краще для міста і міських гостей, якщо в соборі их буде зустрічати не музейний працівник, а священнослужитель. А потом уже було так: коли приїжджали якісь високопоставлені гості, мені дзвонили - владика, самі зустрічайте. Таким чином, я мав можливість познайомитися з родиною Косигіна, з ним самим, із зятем Брежнєва - генералом Юрієм Чурбановим. І не просто зустрічав, а розповідав про собор, про його історію, його реліквіях. Чи ще одна подія, що запам'яталася. На фасаді цього собору на семидесятиметровой висоті были розміщені ікони. Одна з них - чудова ікона Успения Божией Матери, чотири метри величиною, з боків Авраамий і Меркурій Смоленські. Ще до мого приїзду ці всі три ікони были зняті. Хрущов, що побував у Смоленську, розпорядився ікони забрати. Через кілька років режисер і актор Євгеній Матвєєв, що приїхав на зйомки, прийшов до мене з проханням: "Владика, допоможіть, знімаємо фільм "Доля", і кілька сцен воєнного часу потрібно зробити в соборі". А собор діючий. Я став йому допомагати і попросив його допомогти мені: "Якщо хочете показати собор у тім виді, у якому він був, підніміть ікони, що у соборі стояли". І от я в малому соборі служу і через вікно бачу, як солдатики піднімають ці три ікони туди, на самий верх. Лише з третього разу змогли підняти і закріпити. От це була моральна перемога. Це була велика радість!

-          Сьогодні часи не ті: і влади до релігії, можна сказати, повернулися обличчям, да й люди потягнулися до віри. Які задачі Вам как архіпастирю приходиться вирішувати зараз?

-          Практично мало що змінилося. От у нас в Омську зараз поруч з Козачим собором на території колишнього міського парку будують кафе, де збираються розмістити і нічний бар, і казино. І це поруч із собором! Православні говорять: "Що ж це таке? Навіть при радянській владі такого не було!" Улізли, нікого не запитали. Адже не секрет, що цей міський сад був садом соборним, він оточує собор. І знову треба домовлятися. Хіба можна таке допускати? Не можна. Суцільно і поруч таке. Зараз начебто усі помінялося, а на перевірку - приходиться усього домагатися з ще великими зусиллями. Приклад не настільки давній - колишнє кафе "Аленушка". Напівзруйнований, закинутий будинок неначебто передали нам під церкву, а Омський обласний комітет з питань керування майном раз - і папір нам на стіл: платите 200 тисяч за нього. Практично за зруйновані стіни. Виходить, вони нам його продали. Ще спасибі, что розстрочку на два роки дали. А спочатку сказали - протягом місяця. Це ж нереально.

-          Ваше Високопреосвященство, Ви народилися і виросли на Україні, почали там свій священників і архіпастирський шлях. Безусловно, Ви знайомі із сучасною релігійною ситуацією в Україні. Чому саме Україна, що Вам близька і дорога, страждає від уніатів, релігійних розколів і розбратів?

-          Її місце розташування таке, що вона страждала і буде страждати. Київ - колиска східнослов'янського Православ'я. Тому всі антиправославні сили постійно прагнули і будуть прагнути чи зруйнувати захопити цей бастіон нашої тисячолітньої віри. Те, що з Києва хочуть зробити центр унії, не ново. Це починалося і несколько сторіч назад, коли уніати, за словами Тараса Шевченка, розлили в Україні "море сліз і крові" православних християн. Тоді Київ зуміли відстояти запорізькі козаки, лицарі віри православної. Ще не почалася Велика Вітчизняна війна, а папа Римський уже визначив униато-католических екзархів для України, Росії і Сибіру зокрема, куди призначає самих своїх видатних діячів: Йосипа Сліпого, родича Львівського митрополита Андрія Шептицкого й інших. Розгром фашизму поховав ці наміри. Для боротьби з Православ'ям створюються і раскольничьи структури, так називані филаретовский, автокефальний і невесть ще які "патріархати". Ще в молоді роки я писав наукову працю по обособленческим рухах на Україні. Так що це стара пісня, можна сказати, що набила усім оскому. І вона буде. І нічого ми не зробимо. Україна є Україна. Країна, що є ласим шматочком для багатьох держав, що хочуть зруйнувати її духовну єдність. І, звичайно, Україна стане тоді сильної і процвітаючий, коли вона буде в союзі Росією. Як і західноєвропейські країни, поєднуючи, зміцнюють свою силу і вплив у світі.

Що робити зараз? Мати терпіння, молитися і чекати, що Господь дасть. І Господь дає. Він підказує і доводить, що єдино правильна вірна церква на Україні - Свята Українська Православна Церква, що знаходиться в канонічній єдності з Російською Православною Церквою.

Владика, ми поздоровляємо Вас з ювілеєм архієрейського служіння. Що б Ви побажали своїм землякам в Україні і своїй пастві в Омську?

-          Залишатися вірними Православ'ю. Как печеться в акафісті преподобному Серафімові Саровскому: "Коштуйте і твердо тримаєте віру православну!"

Бесіду вела Алла ЛАДАН

(Омськ)

http://pravoslavye.org.ua/index.php?action=fullinfo&r_type=article&id=6224

01.12.2002 Весник УПЦ

ФЕОДОСІЙ, митрополит Омський і Тарский

миру - Процюк Ігор Іванович)

Тезоіменитство 22 вересня. Хіротонія 02.12.1962. На кафедрі з 29.06.1986.

Тел.: (3812) 33-80-07 і 25-37-03 Адреса: Росія, 644024, Омськ, вул. Інтернаціональна, 25

Народився 7 січня 1927 р. у с. Топульне Рожищенского р-на Волинської обл. України в родині священика. Батько - митрофорный протоієрей Іоанн Семенович (1883-1967) - був священиком кафедрального собору м. Полтава і настоятелем Хрестової церкви при архієрейському будинку. Два брати - священики, старший - протоієрей Димитрий (+1997). Після школи в роки Великої Вітчизняної війни закінчив курси псаломщиків при Почаївськ-Успенськ лаврі, служив псаломщиком у храмі в м. Дружкополе, з 1944 р. иподиакон у Троицком кафедральному соборі м. Луцька. 24 березня 1945 р. рукоположен у диакона, 1 квітня — в ієрея. З 1945 р. служив у Симеоновском храмі в дер. Сельцо, з 1947 р. настоятель Троицкой церкви в м. Берестечко і Троцкой церкви в с. Мыслины Волинської області, з 1949 р.— церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Кузьміну Красиловского р-на Хмельницької області, з 1955 р.— Миколаївського храму, з 1961 р.— у м. Кам'янці-Подільському і благопристойний Кам'янець-Подільського округу. У 1956 р. заочно закінчив Ленінградську духовну академію, зведений у сан протоієрея. У 1959 р. одержав ступінь кандидата богослов'я. 27 листопада 1962 р. у Троїце-Сергієвій лаврі пострижений у чернецтво, 28 листопада зведений у сан архімандрита.

2 грудня 1962 р. у Трапезному храмі Троїце-Сергієвої лаври хиротонисан у єпископа Чернігівського і Ніжинського. З 1964 р. єпископ Полтавський і Кременчуцький, з 1967 р.— Чернівецький і Буковинський, з 1972 р.— Смоленський і В'яземський. 9 вересня 1978 р. зведений у сан архієпископа. У 1979 р. одержав ступінь магістра богослов'я. 26 грудня 1984 р. призначений Патріаршим екзархом у Середній Європі й архієпископом Берлінським і Середньоєвропейської. 29 липня 1986 р. переведений на Омську кафедру з титулом «архієпископ Омський і Тюменський», з 1990 р.— «Омський і Тарський». 23 лютого 1997 р. зведений у сан митрополита.

Митрополит Феодосій та директор Омської бібліотеки Раїса Царьова

Нагороджений орденами св. равноап. кн. Володимира I і II ступеня, прп. Сергия Радонежского II і III ступеня, св. блгв. кн. Данила Московського II ступеня, свт. Інокентія, митр. Московського і Коломенського, II ступеня, орденами Труни Господня Ієрусалимської Православної Церкви, св. равноап. Марії Магдалини Польської Православної Церкви, державним орденом Пошани, медалями і знаками відмінності ряду відомств і громадських організацій

http://patriarchalexii2.ru/serving/episkopat/mitropolits/a_xs9sn.html

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка