Свято-Троїцький храм УПЦ Київського патріархату в Ногінську. Про архипастирську службу в Свято-Троїцькому храмі

Митрополит Дніпропетровський-Криворізький та Московсько-Богородський Адріан 24 серпня 2009 року прибув до Свято-Троїцького храму в місті Ногінську Московскої області, щоб звершити тут Божественну літургію і Велику панахиду в дев’ятий день після смерті своїх улюблених парафіянок – просфорниць, Євдокії і Варвари, які були не тільки просфорницями, але й майстринями у приготуванні гарячої страви у благодійницькій їдальні при названому храмі, в якому, як духовенство, два хори і обслуговуючий персонал храму і Єпархії, так і бідні ногінчани користуються безкоштовним харчуванням.

До речі, померли ці трудівниці після тяжкої хвороби, в один день, напередодні свята Преображення Господнього, після соборування та Причастя Святих Христових Таїн.

Ось, як владика Адріан, постійно вболіває за своїх духовних чад, які в свою чергу віддячують своєму архипастиреві любов’ю і щирою відданістю йому у Підмосков’ї, де не розділяються парафіяни за національними ознаками, бо тут всі на Київських парафіях рівні, як росіяни, так і українці, як башкири, так і молдавани, як білоруси, так і грузини!

27-го серпня митрополит Адріан очолив Всенічне бдіння на честь Успіння Божої Матері з виносом, на полієлеї, Святої Її Плащаниці, для поклоніння віруючим в присутності великої кількості парафіян храму.

В день свята Успіння Божої Матері (28 серпня) владика Адріан очолив Божественну літургію і святковий Молебень, після чого він проповідував на тему свята, а також про роль Матері Божої, як зразок для всіх матерів світу, якими вони повинні бути по відношенню до своїх дітей і до дітей інших матерів.

На 3-й день свята, ввечері, митрополит Адріан очолив вечірнє Богослужіння з чином погребіння Святої Плащаниці Матері Божої, з обнесенням Її навколо храму.

30-го серпня, у неділю, о 9.30 ранку, владика Адріан у Свято-Троїцькому храмі очолив пізню Божественну літургію і Молебень, присвячений учням, студентам і викладачам на честь початку нового навчального року. Перед ними він виступив з проповіддю про виховання дітей і про велику працю викладачів і професорів у педагогічній діяльності, початок чому поклав Сам Христос Спаситель під час Своєї земної проповіді, коли Він, взявши на руки дитину, звертаючись до апостолів і до всіх присутніх, промовив, що якщо ви не будете як діти, то не ввійдете в Царство Небесне. Владика Адріан, також окропив всіх присутніх на Богослужінні освяченою водою.

Після ремонту водяного опалення у Свято-Троїцькому храмі і в Єпархіальному управлінні, митрополит Адріан з майстрами відбув до своєї паралельної Єпархії у місто Дніпропетровськ.

Прес-служба Богородської єпархії (Москва і Московська область) УПЦ Київського Патріархату

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

До Свято-Троїцького храму люди йдуть як на Зелені свята.

Митрополит Адріан звершив у храмі Божественну літургію і Велику панахиду.

Черга вірних до Святого Причастя.

Святе причастя

На світлинах: Свято-Троїцький храм УПЦ Київського патріархату в Ногінську. До Свято-Троїцького храму люди йдуть як на Зелені свята. Митрополит Адріан звершив у храмі Божественну літургію і Велику панахиду. Черга вірних до Святого Причастя. Святе причастя.

Додаток:

Митрополита Дніпропетровського і Криворізького Адріана з Днем Ангела! Високопреосвященнійший Владико Адріане! Гаряче і сердечно вітаємо Вас, вірного сина українського народу, Дніпропетровського краю, гідного патріота своєї Батьківщини, мудрого керівника Дніпропетровсько-Криворізької та Московсько-Богородської епархіі Української Православної Церкви Київського Патріархату з Днем Ангела на честь св. муч. Адріана (8-го вересня).

Складаємо глибоку шану і повагу до Вашої багатогранної діяльності по відродженню духовності на землях Січеславських та Богородських, шо надає велику життестверджуючу силу й натхнення багатьом нам, українцям. Ця сила так потрібна усім нам саме сьогодні — в час суспільних трансформацій, оновлення та подальшої розбудови України. Ви навчили нас сміливо казати правду, коли скрізь панує зло! Навіть в Росії, Ви сміливо і відчайдушно боретесь з кривдниками Церкви нашої УПЦ Київського Патріархату! Ви скрізь кажете, і скрізь пишете правду, за яку колись, наші національні предки, віддавали своє життя. Але Владико, багато разів вороги нашої Церкви коїли замах й на Ваше життя!

Бажаємо Вам, дорогий Владико Адріане, доброго здоров'я, духовних і тілесних сил, натхнення і ще багато, багато років залишатися надійним провідником та охоронцем надбань духовності незалежної України. Нехай Ваші добрі справи завжди будуть звершуватись на благо ближніх, та процвітання української держави, за яку Ви так палко вболіваєте!

Многая і Благая Вам літа.

Джерело: Прес-центр Київської патріархії.

http://www.cerkva.info

Довідка про Богородську єпархію Української православної церкви Київського патріархату

Прес-служба Богородської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату (регіон її діяльності - місто Москва, Московська область і вся територія Російської Федерації, згідно з єпархіальним Статутом та Свідоцтвом про його реєстрацію).

Керуючим цією Єпархією є митрополит Дніпропетровський і Криворізький Адріан, який майже щомісяця відвідує парафії своєї Богородської єпархії у Підмосков’ї:

це Свято-Троїцький парафіяльний храм (місто Ногінськ Московської області, вулиця Совєтської Конституції, 17), парафія Свято-Богоявленського собору і Свято – Олександро – Невського храму та Свято-Тихвінський жіночий монастир сестер милосердя і благодійництва.

Необхідно сказати, що Богородська єпархія УПЦ Київського Патріархату фактично розташована біля самого серця Російської Федерації, її столиці Москви.

Адже за всіма Богослужіннями підноситься ім’я великого богослова, проповідника, адміністратора, мудрого Першосвятителя українського народу – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси - України Філарета, який був біля 30 років першим членом Священного Синоду РПЦ Московського Патріархату і, навіть, був обраний Місцеблюстителем Патріаршого Престолу РПЦ МП.

Фактично, після смерті Патріарха Московського Пимена, у 1990-му році, Блаженнійший Митрополит Київський Філарет повинен був стати Патріархом Московським. Але у Москви свої закони, де українців не ставлять на одному щаблі з росіянами.

Хочеться доповнити, що ім’я нашого Святійшого Патріарха Філарета не тільки знає вся Росія, але й шанобливо до нього відноситься.

При Богородській єпархії у Ногінську діє Міжрегіональна благодійницька організація «Богородський православний культурний центр «Братство» (Москва, Московська область і РФ), при якому на території Богоявленського собору з 1990-го до 1997-го років діяли Ліцей мистецтв з відділами по церковному живопису, графіці, різьбярству по дереву, а також урочисто жила і процвітала загальна середньоосвітня Православна гімназія з десятилітнім терміном навчання. Фактично всі випускники Гімназії поступали до вузів без будь-яких перешкод.

Гімназія була приватною, в якій навчалися 360 учнів, хлопців і дівчат. Навчання було розділеним. Були чоловічі і жіночі класи в Гімназії, оскільки дівчат навчальна програма виховувала в дусі ніжності, а хлопців, в дусі мужності. В кожному класі було по 18 учнів.

В Гімназії було 75 викладачів, а навчальна програма вміщувала в собі 100 % програми Міністерства освіти Російської Федерації і крім того, гімназисти вивчали понад 20-ть предметів додаткових, як: Святе Письмо Вітхого і Нового Завітів, Катехизис, Догматичне богослов’я, Філософію (древню, середньовічну і сучасну), Історію Християнської Церкви, Історію Руської (Української) і Російської Православних Церков, Історія Помісних Православних Церков, Історія Церковного хорового співу, Історія медицини, Стилістика, Етика, Естетика та інші предмети, особливо іноземні мови.

Треба сказати, що владика Адріан був народним депутатом 2-х рівнів – Московської обласної і Ногінської міської Рад (1989-1997 рр.). Він зумів привернути до себе увагу Ногінської міської Ради про фінансування Гімназії на 70% за рахунок державного бюджету, а 30% коштів направлялись парафіяльною Радою Богоявленського собору.

Необхідно підкреслити, що вище названа Гімназія була під №1, оскільки вона сама перша була сформована в Московській області і затверджена Міністерством освіти РФ. Ректором її був затверджений архимандрит Адріан (нині митрополит).

Статут Гімназії був створений разом з Митрополитом Крутицьким і Коломенським Ювеналієм (РПЦ МП), але перед її відкриттям ним були поставлені умови, що названа Гімназія буде працювати тільки за рахунок держави, а не Церкви, в чому владика Адріан (в той час архимандрит) внутрішньо з ним не погоджувався, а діяв так, як підказувало йому його пастирське серце.

На жаль, восени 1997-го року майже все нерухоме майно Богородської єпархії було захоплене духовенством РПЦ Московського Патріархату, за допомогою більше 100 чоловік зп`янілих омоновців та московської міліції, за вказівкою мера міста Москви Ю.Лужкова.

До цього нерухомого майна належали, як Богоявленський собор, так і на його території десять нами побудованих, 2-х і 3-х поверхових будинків, в яких розміщувались наші учбові заклади, безкоштовний здоровпункт, бібліотека з читальним залом, дві благодійницькі їдальні з великим підсобним господарством, тощо.

Але, Богородська єпархія, з Божою допомогою, продовжує жити й до сьогоднішнього дня 2009-го року. Щоденно відкриті храми, діє Недільна школа та жіночий монастир, а також навчаються нові кандидати для отримання санів, диякона чи пресвітера, які потім, після рукопокладення проходять церковно – богослужбову практику у Свято-Троїцькому храмі м. Ногінська і направляються на ті парафії, де не вистачає священнослужителів.

Ці учні – кандидати, прибувають на рукопокладення, як з Російської Федерації, так і з України, Дніпропетровської єпархії, оскільки навчальні дисципліни і церковна практика в Богородській єпархії мають свої глибокі душепастирські традиції і коріння, отримані ще у Богоявленському соборі, де на його території, комплекс будівель, який нами був побудований, а собор відновлений, фактично із руйнівного стану.

Тому й приходиться митрополиту Адріану часто навіщати свої парафії і парафіян в РФ. Владика Адріан не розділює росіян з українцями за національною належністю, а навпаки, по - братерськи об’єднує їх навколо Церкви Христової.

Треба сказати, що ми маємо парафії в Брянській області та в інших областях РФ, оскільки Єпархія, згідно її Статуту отримала Всеросійські можливості для її зростання.

До Богородської єпархії переходять священнослужителі з російських парафій, де їх не влаштовує диктаторська політична система РПЦ Московського Патріархату.

Але, на жаль, восени 2008-го року Міністерство юстиції РФ, по вказівці керівників РПЦ Московського Патріархату, запланувало було внести до списку скасування релігійних організацій біля 60-ти, в тому числі, до цього списку, ввійшла і Богородська єпархія УПЦ Київського Патріархату.

Але, Слава Богу, наші впливові парафіяни в Росії і в першу чергу, у Підмосков’ї, відстояли її існування. Тому життя Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату, з парафіями і парафіянами Москви, Московської області і РФ продовжується, хоча з великими порушеннями з боку міських і державних владоможців, оскільки українська діаспора в Росії не має жодних громадських прав і релігійних свобод, в порівнянні з умовами російської діаспори в Україні, які мають тисячі російських шкіл, декілька десятків інститутів, технікумів, театрів і концертних залів, багато каналів по радіо і телебаченню, тисячі газет і журналів, і т. п, і все це виконується російською мовою на кошти Української держави. Але треба нагадати й про 10 тисяч українських храмів, соборів і монастирів та три Лаври в Україні, якими користується філія РПЦ Московського Патріархату.

А що ж має українська діаспора в Російській Федерації? Зовсім нічого. Жодного українського православного храму, ні УПЦ Київського, а ні УПЦ Московського Патріархатів, жодного театру і концертного залу, жодної газети і журналу, жодного каналу по радіо і телебаченню, ні в Москві, а ні по всій Росії, хоча в РФ мешкає українців біля 14-ти мільйонів чоловік.

Але, очевидно, є така воля Божа, щоб серця українського людства укріплювалися для духовної боротьби за своє історичне і чесне буття у Божому світі.

Прес-служба Богородської єпархії (Москва і Московська область) УПЦ КП

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка