Квіти від дітей ординарію всіх греко-католиків Росії
Квіти від дітей ординарію всіх греко-католиків Росії

Про служіння Боже в Югрі подвижників Української греко-католицької церкви

Лист до редакції сайту: Слава Ісусу Христу! Пише до вас український греко-католицький священик з міста Нижнєвартовська ієрей Петро Павлишин. Дуже дякую за Вашу сторінку в Інтернеті. Багато, що з життя українців в Росії дізнаємося з Вашого сайту. Хотів би Вас попросити, що ви помістили історію нашої парафії на своєму сайті, а також фотографії.

З повагою ієрей Петро.Спаси Господи!

Христова Церква у своїх богослужіннях часто молиться за єдність. Греко-католицька Церква, перебуваючи у єдності з наслідниками апостола Петра - папами, разом з тим зберігає скарби східно-християнської  духовності.

Греко-католицька парафія святого Миколая знаходиться в північному місті Нижнєвартовську. Місто це було засновано сто років назад - в 1909 році. Жвавий розвиток села Нижнєвартовськ, яке стало містом у 1972 році, пов’язаний з відкриттям у Ханти-Мансійському автономному окрузі великих запасів нафти и природного газу. Починаючи з 1961 року. Нові території освоював весь колишній Радянський Союз. На північ Тюменської області їхали люди і з Західної України - випускники учбових закладів із Дрогобича і Івано-Франківська. Багато хто з них обзавівшись сім’ями, залишились жити на даній території. А після 1991 року стали громадянами Російської Федерації, але продовжують підтримувати зв’язки з рідними краями.

Як відомо, більшість населення Галичини, Буковини, Закарпаття  сповідують православну віру у єдності з Римським архієреєм і відносять себе до Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Людські - сімейні і дружні - зв’язки сприяли тому, що одного разу в Югрі з’явився священик Василь Поточняк, клірик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Отець Василь приїхав у 2000 році в гості до своєї сестри Ніни, яка проживає в місті Мегіон – сусідньому з Нижнєвартовськом місті нафтовиків.

На Пасху ювілейного 2000 року отець Василь звершив пасхальну Літургію і благословив їжу. На богослужіннях приїхали українці із сусідніх міст - Нижнєвартовська, Радужного, Сургута, всього біля 100 людей. Всі вони були дуже раді, адже вперше на північних теренах ці люди могли брати участь у Богослужіннях  на рідній мові, які звершив для них священик-земляк.

Через деякий час отець Василь поїхав на Україну, а вернувся уже не один - з ним разом із Самбірсько-Дрогобицької єпархії приїхав диякон отець Іван Лега, який залишився служити українцям в Росії.

Рукоположений в пресвітери отець Іван Лега і віруючі з Нижнєвартовська трудились, створюючи парафіяльну громаду. Стараннями отця Івана була повідомлено про існування релігійної групи «Греко-католицька Церква». В 2002 році єпископ Йосиф (Верт), тоді римо-католицький апостольський адміністратор Західного Сибіру, заснував греко-католицьку парафію святого Миколая. Ієрей Іван був назначений настоятелем парафії.

Парафіяльна громада збиралась на квартирах, в офісах парафіян. При Божій допомозі і підтримці людей доброї волі вдалось купити приватний будинок і облаштувати під капличку. Після Божественної Літургії отець Іван Лега проводив катехизацію, готував людей до прийняття Святих Тайн – Хрещення, Покаяння, Євхаристії, Вінчання.

На протязі 5 років  протоієрей Іван неодноразово намагався зареєструвати в державних органах Російської Федерації греко-католицьку громаду, але кожний раз громада отримувала відмову. Наразі парафія святого Миколая, яка налічує понад 100 парафія (переважно українці з різних областей України) існує без державної реєстрації, як релігійна група.

У 2006 - 2007 роках у парафії працював священик із Словаччини отець Матуш Марцін - помічник настоятеля.

В 2008 році єпископ Йосиф назначив нового настоятеля - це я, ієрей Петро Павлишин, священик Стрийської єпархії УГКЦ. Від моменту появи священика парафія почала помаленьку рости з року в рік, так що в хатинці священика уже не вистачало місця. Через це з благословення ординарія для католиків візантійського обряду владики Йосиф (Верта) було вирішено поряд з домом священика побудувати парафіяльний будинок, де б знаходилась нова каплиця. Будівництво тривало більше року. 2 травня 2010 владика Йосиф, звершуючи пастирську поїздку по містам Ханти-Мансійського округа, освятив каплицю.

Це важлива подія для парафії, але все ж таки – це не храм. Ми віримо, що з Божого благословення в українській парафії святого Миколая буде свій храм.

Петро ПАВЛИШИН,

настоятель парафії святого Миколая Чудотворця.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Приїзд владики Йосифа Верта 2-го травня 2010 року на освячення каплиці
Приїзд владики Йосифа Верта 2-го травня 2010 року на освячення каплиці
Вечір Тараса Шевченка в 2010 році
Вечір Тараса Шевченка в 2010 році
На Шевченківський день у нижнєвартовських парафіян
На Шевченківський день у нижнєвартовських парафіян
Служба Божа у новій каплиці
Служба Божа у новій каплиці

На світлинах: Квіти від дітей ординарію всіх греко-католиків Росії. Приїзд владики Йосифа Верта 2-го травня 2010 року на освячення каплиці. Вечір Тараса Шевченка в 2010 році. На Шевченківський день у нижнєвартовських парафіян. Служба Божа у новій каплиці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка