Джерело (Томськ)

Капітан команди Олександр Сушков і спонсор команди від Центру української культури «Джерело» Михайло Худобець
Капітан команди Олександр Сушков і спонсор команди від Центру української культури «Джерело» Михайло Худобець

Українська чоловіча команда стала призером Першого міжнаціонального «Турніру націй» Томської області

У Томську 27-28 листопада відбувся Перший обласний міжнаціональний «Турнір націй» з волейболу на Кубок «Дружба народів». Заявили участь 10 чоловічих та 6 жіночих команд від національних центрів, земляцтв та автономій. Були команди від республік Російської Федерації Бурятії, Тиви, Алтай, Саха-Якутії та із країн Співдружності незалежних держав - Казахстану Киргизстану та України.

Центр української культури «Джерело» міста Томська виставив лише одну чоловічу команду «Ореал», де грали хлопці-студенти з Томської політехніки, Державного університету та Сільськогосподарського інституту.

Фестиваль національних культур «Моя Федерація»
Фестиваль національних культур «Моя Федерація»

Команда із Заозерної школі №16 міста Томська завоювала поїздку до Владивостоку на X-й Фестиваль національних культур «Моя Федерація»

Троє школярів Заозерної школи № 16 міста Томська на канікули відправилися відпочивати у Всеросійському дитячому центрі «Океан», що знаходиться на березі Японського моря у селищі Ємар міста Владивостоку. Наші діти отримали путівки за перемогу у етнографічному та патріотичному конкурсах з програми «Мультикультурний Томськ». Впродовж 10 років Всеросійський дитячий центр «Океан» підтримує традицію проведення фестивалю національних культур. Щороку зміна «Моя Федерація» збирає учасників етнографічних, фольклорних колективів, актив шкіл, дитячих громадських організацій, юних краєзнавців, щоб познайомити їх з культурними традиціями народів і народностей Російської Федерації.

Під час свого перебування на березі Тихого океану томські учні прийняли участь у X-му Фестивалі національних культур «Моя Федерація». Ювілейний фестиваль зібрав 25 фольклорних, танцювальних, етнографічних колективів з 19 суб'єктів Російської Федерації.

Томський державний унверситет
Томський державний унверситет

На Всеросійській науковій конференції ми представили доповіді про багаторічну роботу Центру української культури міста Томська та школи

В Томському державному університеті 21 – 22 листопада 2010 року відбулась Всеросійська наукова конференція з участю міжнародного представництва «Джерела та інформаційні технології в презентації і трансляції культурної спадщини».

На першій секції «Документ, музейний експонат, нарратив, письмова довідка в культурному трансфері Сибір – Україна» представили доповіді представники Центру української культури (ЦУК) «Джерело» міста Томська.

Заступник голови Томського Центру української культури «Джерело» Антоніна Макаревич
Заступник голови Томського Центру української культури «Джерело» Антоніна Макаревич

Про три площадки цього обласного Фестивалю, в якому прийняв участь обласний Центр української культури «Джерело»

Ще не закінчились літні канікули, не пережили спогади про подорож до «Молодої Гвардії», а вихованців слов'янського відділення запрошують прийняти участь на трьох площадках фестивалю «Велике свято Книги», що відбувався 30 серпня.

На цей рік прийшлися три великі дати – це ювілейні роки першого печатника Івана Федорова, великого письменника Антона Чехова та рік «Учителя».

Солістка Центру української культури «Джерело» Лайма Гарніс
Солістка Центру української культури «Джерело» Лайма Гарніс

Викладання української мови в Заозерній школі стало добрим зразком для інших національних шкіл області

Новий навчальний рік в Заозерній школі відзначився відкриттям ще двох слов'янських класів - першого та п'ятого. Виповнилася паралель від першого до дев'ятого класу, де українська мова вивчається як звичайний шкільний предмет і стоїть у розкладі школи. Щоб відбулися такі «невеличкі» події колективу школи прийшлось попрацювати. За плечима п'ятнадцять років суперечливих експериментів, що дали досвід та професійні результати.

Навесні 2010 року Заозерна школа прийняла участь у обласному конкурсі етнокультурних проектів освітніх закладів на присвоєння статусу «Центр етнокультурної освіти». І за розпорядженням Департаменту загальної освіти Томської області отримала Свідоцтво про присвоєння статусу «Центр етнокультурного образования».

Гоголівська Солоха із Томська

Що було проведено у нашому місті до 200-річчя Миколи Гоголя

Хто він є той митець, що мав походження від поляків і писав російською мовою з великою любов’ю про Україну? Люди з далекого Сибіру не проминули віддячити письменнику його славу. Починаючи з квітня у Томську проходили читання, виставки, конкурси, концерти, фестивалі присвячені річниці Миколи Васильовича Гоголя. І скрізь, де тільки можливо, запрошують до участі у тих заходах Центр української культури (ЦУК) «Джерело», або слов’янське відділення Заозерної школи №16, де діти вивчають українську мову та літературу.

Художній музей відкрив свій сезон саме з фестивалю, присвяченому Миколи Гоголю. Співали українські пісні, йшла доповідь про незнайомі сторінки його буття, презентували дослідження по його творах. Художній музей підібрав експозицію українських митців та презентацію малюнків і картин Тараса Шевченка. Так зустрілися твори двох великих митців у далекому, але вдячному Сибіру. Тут ніхто не забутий, бо ще є люди, яким не байдуже.

Логотип обласної програми «Мультикультурний Томськ»

Вже п’ять років в нашому місті працює ця програма.

Місто, де розташовані найсильніші вищі навчальні заклади Сибіру, збирає під свої крила студентів з ближнього та далекого зарубіжжя. Тут можна зустріти не тільки студентів, але й викладачів, представників ділового та релігійного світу з Америки, Європи, Китаю, Кореї, В’єтнаму та інших країн. Не забувають свою культуру та коріння і мешканці самого Томську. Вже тридцять три національних центри та автономії підтвердили своє існування. В такому різномаїтті культур не можна без толерантних взаємовідносин та особистого виховання молоді. Чим саме і зайнялися волонтери обласної програми «Мультикультурний Томськ» у співпраці з національними центрами.

Синя блакить у вікнах Томська

Як кореспондент "Високого Валу" почав свої мандри по Сибіру 

Кореспондент "Високого Валу", спецкор "Сіверщини" і "Білої хати" Олександр Волощук продовжив свою мандрівку автостопом теренами Росії. Він побував в Томській області.

Наразі мандрівник ознайомився з дерев’яною архітектурою Томська. Він там мав задоволення спостерігати вечірній туман над річкою Томь, зустрітися з українцями Томська.

Смачного! Архангельська Ліда, Сафронова Катерина, Нейфельд Антоніна. Про просвітницький захід в Культурному центрі Томського державного університету 

Один з новаторських проектів для виховання серед студентів толерантних відносин запропонував студентський профком при Томському державному університеті. Разом з Асамблеєю народів Сибіру вони провели 6 грудня Фестиваль національної кухні. Цей просвітницький захід відбувся в Культурному центрі Томського державного університету, а саме на площах студентської їдальні. Дев’ять національних центрів, серед яких були вірмени, буряти, узбеки, народи Півночі, казахи, українці, євреї, німці та слов’янський центр, прийняли участь у фестивалі. У першій половині фестивалю організатори запросили майстрів від національних центрів провести майстер-класи, де представники студентства навчались секретам готівки. Були роздруковані рецепти виробів, що готувались саме перед глядачами. Готові страви презентувалися представниками центрів. На час презентації в залах грала національна музика, столи прикрашались атрибутами національної кухні та колориту.

Катерина Степанiвна СафроноваВід усього серця вітаємо нашу Катерину Степанівну Сафронову з ювілеєм

Центр української культури «Джерело» від щирого серця з великою повагою і любов'ю вітає з ювілеєм Катерину Степанiвну Сафронову – не тiльки найактивнiшого члена товариства, а й привiтну, доброзичливу, відповідальну, турботливу i лагiдну жiнку.

Бажаємо нашiй Катеринi Степанiвнi доброго здоровя та великого щастя, щоб з дня у день, з року в рік, многая літа не вичерпувалося джерело її натхнення, бажання діяти i творити.  

Алла БАКУЛІНА 

Центр української культури “Джерело”, м. Томськ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка