Горлиця (Владивосток)

У Примор’ї з великим успіхом пройшли крайові  фестивалі української культури

У місті Находка, яке називають Лівадією Далекого Сходу, 12 жовтня відбувся Перший  Приморський крайовий фестиваль української культури «Рідні джерела». Захід був організований Приморським крайовим центром української культури імені Анатолія Кріля «Горлиця», громадським рухом «Мами Примор'я» і Муніципальним центром культури, за підтримки департаменту внутрішньої політики Приморського краю і адміністрації м. Находки. На фестиваль з'їхалися гості не тільки з Примор’я, але й  з Хабаровського краю і Біробіджану (Єврейська автономна область).

Чого очікувати українській діаспорі в Росії від виборів 8 вересня?

8 вересня, в єдиний день голосування, в ряді регіонів Росії, пройдуть вибори різного рівня, включаючи додаткові вибори депутатів Державної Думи, глав 19 суб'єктів федерації, а в 13 суб'єктах РФ - вибори депутатів законодавчих органів державної влади. Відбудуться вони і на Далекому Сході, де за офіційними даними перепису 2010 року,  проживає біля 155 тисяч українців. Чи можна очікувати від результатів голосування, зважаючи на цьогорічні мітинги росіян проти недопущення до виборів опозиційних кандидатів, протести проти бездіяльності влади у приборканні масштабних пожарів в Сибіру, акції за звільнення українських політв’язнів і виведення російських військовиків з Донбасу, змін в політичному курсі російської влади і послаблення тиску на українські громади в Росії? З цими запитаннями ми звернулися до позаштатного кореспондента «Кобзи» на Далекому Сході, члена українського молодіжного клубу «Просвіта» у Владивостоці Олексія Постернака.


Акція «Червоний мак» у Владивостоці від молоді українського клубу «Просвіта»

У Владивостоці другий рік поспіль 8 і 9 травня  пройшла акція «Червоний мак». Як повідомив  «Кобзі» учасник акції, член молодіжного українського дискусійного клубу «Просвiта»  Олексій Постернак, в ній взяли участь близько 30 молодих людей.

Мета акції -  звернути увагу на жертви Другої світової війни, оскільки, на думку молодих активістів, День Перемоги в Росії в останні роки перетворюється на інструмент мілітаристської пропаганди.

«Наші предки воювали за те, щоб у нас було мирне небо над головою ... І вони точно б не хотіли, щоб жахи війни повторювалися знову. Мені не подобається, що свято 9 травня зміщується в мілітаристську площину»,  - розповів кореспонденту  видання «Сибирь.Реалии» (Радіо Свобода)  Олексій Постернак.

У перший день акції її учасники пройшлися вулицями Владивостока і сфотографувалися біля військового паровозу, що був подарований СРСР Сполученими Штатами Америки по ленд-лізу. Тим самим вони подякували союзникам, які внесли свій вклад у розгром нацизму.

 

Тихоокеанське земляцтво українців привітало хор «Горлиця» із 40-річчям творчої діяльності

Секретаріат Тихоокеанського земляцтва, що  об’єднує  українців,  які проживають, як в Росії, так і в інших країнах Південно-Східної Азії  і тихоокеанського узбережжя привітав хор української пісні центру народної творчості імені Анатолія Кріля «Горлиця» (Владивосток) з 40-річчям з дня створення.

«Хор української пісні центру народної творчості імені Анатолія Криля «Горлиця» є найстарішим,  найбільш заслуженим  і найпопулярнішим в Приморському краї  Росії музично-художнім колективом національної діаспори на берегах Тихого Океану, - йдеться у привітанні. -   Ось уже 40 років учасники цієї унікальної за колориту і рівня професіоналізму творчої спільноти, з дивовижною щирістю, ревно, і віддано служать справі збереження та популяризації української пісні, традицій нашого народу, і заощадження цінної спадщини багатої української культури.

Інтерв’ю з членом молодіжного українського клубу «Просвiта. Владивосток»

У грудні минулого року українські ЗМІ повідомили про незвичайну акцію. У російському місті Владивосток група молодих людей запустили в море паперові кораблики, щоб привернути увагу до захоплення екіпажів українських моряків в Керченській протоці. «Я сам етнічний українець, як і багато в Примор'ї. І я не можу спокійно дивитися на те, що зараз відбувається навколо ситуації із захопленими моряками. Ці люди повинні бути звільнені», - так проккоментував акцію один із її учасників Олексій. Завдяки можливостям Інтернету сьогодні ми маємо можливість поспілкуватися з ним і дізнатися, чим живе українська молодь в Росії.


А на ці дні приходиться 15-та річниця трагічної події: 3 квітня 2004 р. внаслідок бандитського нападу помер засновник та багатолітній керівник хору «Горлиця»  у Владивостоку,  організатор українського громадського та культурного життя на Далекому Сході  Анатолій Улянович Кріль.

Анатолій Улянович Кріль (24. 06. 1936, м. Овруч, Житомирської  обл. – 03. 04. 2004, м. Владивосток Приморського краю, РФ) – український культурний діяч, ре­жисер, співак (баритон), хормейстер, поет  і композитор.

Татьяна Ткаченко

Праздник талантов во Владивостоке

В один из ярких осенних дней Спортивная набережная Владивостока раскрасилась яркими красками народных костюмов, богатыми экспозициями вернисажей. Шестая Дальневосточная Сорочинская ярмарка, которая третий год подряд проходила в приморской столице при поддержке администрации города, впервые состоялась на просторной площадке на берегу Тихого океана.  Она прошла в рамках полученной субсидии на  реализацию социального проекта.

Татьяна Ткаченко

Татьяна Ткаченко:  «Простые люди могут понять друг друга так глубоко, как не смогут политики»

В мае 2015 года газета «Аргументы и факты» опубликовала интервью с председателем общественной организации «Центр украинской культуры Анатолия Криля «Горлица» Татьяной Ткаченко. Поскольку материал не потерял своей актуальности и по сей день, предлагаем ознакомиться с ним читателям «Кобзы». Текст нам любезно предоставила сама госпожа Татьяна.

Вопрос о численности украинской диаспоры в Приморском крае вызывает у неё недоумение. Какой может быть счёт, если с конца 19-го века из Украины сюда ехали целыми сёлами? У большинства приморцев – украинские корни, а карта края пестрит украинскими названиями сёл. Сама Татьяна Ткаченко родилась на Тернопольщине, приехала в Приморье за мужем-моряком. Сегодня она возглавляет центр украинской культуры Анатолия Криля «Горлица». Люди разных профессий и национальностей собираются вместе, чтобы мелодичные «пісні заспiвати», на Сорочинскую ярмарку да на «Щедрые вечера» людей позвать. Татьяна Ткаченко говорит, что культурная миссия центра не вызывает у окружающих негатива. Напротив, фольклорные фестивали становятся всё более популярными. К ним приобщаются и вновь прибывающие в наш край выходцы из Украины.

Голова Центру української культури Анатолія Криля 'Горлиця' Тетяна Ткаченко

О четвертой дальневосточной Сорочинской ярмарке

Полгода назад «Кобза» получила сообщение из Владивостока: Татьяна Ткаченко, Председатель Центра украинской культуры Анатолия Криля «ГОРЛИЦА», рассказала о планирующейся Сорочинской ярмарке – масштабном культурном мероприятии, неизменно привлекающем много людей. К сожалению, по техническим причинам наш сайт не смог вовремя опубликовать этот материал, между тем, редакция уверена, что он заинтересует читателя. Ведь мероприятие стало уже традиционным и ярко заявило о себе.

Тетяна Ткаченко
Тетяна Ткаченко

Адріанна Михайлівна Димська - одна із засновниць української громади у Владивостоці - відзначила свій 85-річний ювілей

Ще тільки спуститься на землю густий туман і високі трави нап'ються вранішньої роси, заспішить вона на свій город - так називає дачу, невеличкий клаптик землі далеко за містом, у густих заростях дерев і кущів, що загубилися серед розлогих сопок Сіхоте-Аліня. Вже друге літо поспіль майже нічого тут не садить: то все літа, літа і хвороби. Не ті вже сили, не ті…

Але приїздить сюди щоразу з великою радістю, бо тут у неї свої улюблені куточки: в одному розкинулись кущі калини й жасмину, в іншому щовесни горнуться до землі густі кетяги бузку, а неподалік, на осонні, м'яким яскраво-зеленим килимом розстелився барвінок. Скільки-то вже десятиліть, як привезла вона з відпустки з далекої Тернопільщини малесенький той кущик! Посадила, навіть і не в тій надії, що виживе він після довгої подорожі. А він кволів-кволів довгий час, а потім відійшов з дороги, поволі став приживатися на новій землі, згодом забуяв листячком, а навесні заряснів синьоокими квітами. За довгі літа скільки разів вона його ділила на кущики і роздавала всім: хто просив, а кому й сама доброзичливо пропонувала!..

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s