Тихоокеанське земляцтво українців привітало хор «Горлиця» із 40-річчям творчої діяльності

Секретаріат Тихоокеанського земляцтва, що  об’єднує  українців,  які проживають, як в Росії, так і в інших країнах Південно-Східної Азії  і тихоокеанського узбережжя привітав хор української пісні центру народної творчості імені Анатолія Кріля «Горлиця» (Владивосток) з 40-річчям з дня створення.

«Хор української пісні центру народної творчості імені Анатолія Криля «Горлиця» є найстарішим,  найбільш заслуженим  і найпопулярнішим в Приморському краї  Росії музично-художнім колективом національної діаспори на берегах Тихого Океану, - йдеться у привітанні. -   Ось уже 40 років учасники цієї унікальної за колориту і рівня професіоналізму творчої спільноти, з дивовижною щирістю, ревно, і віддано служать справі збереження та популяризації української пісні, традицій нашого народу, і заощадження цінної спадщини багатої української культури.

5 квітня великим ювілейним концертом хор «Горлиця» зазначив святкування цієї чудової дати. 
Як українці Примор’я, так і глядачі інших національностей зібралися в далекосхідній столиці Росії – місті Владивостоці, щоб ще раз насолодитися творчістю учасників хору, подякувати їм за хвилини і години ностальгії і радості, які дарують людям українська пісня і її народні майстри.
Багато теплих слів звучить в ці дні на адресу самодіяльних музикантів – зберігачів етнічної самобутності вихідців з областей України.

Більше 15 років беззмінним керівником хору «Горлиця» самозабутньо служить професійний музикант Лариса Дмитрівна Москаленко. У день ювілею, напередодні святкового концерту «Горлиці»  в ефірі державного каналу телебачення відбулося розгорнуте інтерв’ю Лариси Москаленко, присвячене діяльності центру імені Анатолія Криля, і розмові про пісенну творчість і національний побут українців. Ведуча регіонального телеканалу від імені всіх українців, а також з вдячністю від імені численних любителів задушевної і завзятої української пісні сердечно привітала Ларису Дмитрівну, всіх діючих учасників і ветеранів-виконавців хору «Горлиця» з сорокаріччям творчої діяльності колективу.
Діапазон репертуару «Горлиці» настільки великий і цікавий (від майже професійного акапельно, до естрадної пісні і частівок), що викликає жвавий інтерес у широкої вікової аудиторії глядачів і слухачів з самим різним рівнем освіти і культурних переваг.

«Українську пісню люблять, і тому в Примор’ї цінують самодіяльну народну творчість «Горлиці» - зазначив активіст земляцтва, голова Приморської регіональної організації українців «Східна Слобода», російський-український поет Андрій Ардашев.

На повсякденному (побутовому) рівні велике сімейне торжество з застіллям навіть в російськомовних сім’ях або трудових колективах, як правило, не обходиться без того, щоб не зазвучало «Несе Галя воду», «Два кольори», «Червона рута» або «Ти ж мене підманула». У той же час практично жодне офіційний вагомий культурно-видовищний захід, пов’язаний з народною творчістю в містах та селищах краю, не обходиться без виступів «Горлиці»  або інших самодіяльних ансамблів і виконавців українських пісень і танців. Але хор «Горлиця» – це воістину перлина національної творчості українців», - сказав Андрій Ардашев, приєднуючись до привітань на адресу «Горлиці», і особисто чарівної керівника хору Лариси Москаленко.

Секретаріат Тихоокеанського земляцтва українців від імені всіх далекосхідних українців, які проживають, як в Росії, так і в інших країнах Південно-Східної Азії і тихоокеанського узбережжя, висловлює подяку і глибоку вдячність артистам і керівникам Народного Хору «Горлиця», які продовжують благородну справу засновника – Анатолія Криля, і безкорисливо, віддано своєю роботою несуть радість любителям української народної творчості».

Наш. кор.

Джерело : http://www.sloboda.info/2019/04

Додатково:

Виповнилося 15 років з дня трагічної загибелі керівника хору «Горлиця» Анатолія Кріля

На світлинах:

  • Теперішній керівник хору «Горлиця» Лариса Москаленко
  • Засновник хору «Горлиця» Анатолій Кріль  (в центрі), 1980-ті  роки
  • Ювілейний концерт хору «Горлиця» в Академії мистецтв,  Владивосток, 5 квітня 2019 р.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка