Інформація, аналітика

За последние годы в Украину иммигрировали более 50 тысяч россиян

За десять месяцев текущего года 2 857 граждан Российской Федерации получили разрешение на иммиграцию в Украину, сообщила Государственная миграционная служба Украины (ГМСУ) на запрос DW. Всего, по словам украинских миграционных властей, в этом году 8 932 иностранцев подали свои прошения на иммиграцию. Из этого числа россияне составляют 32 процента. В целом, по информации ГМСУ, с 2014 года до 1 ноября 2020 года украинские иммиграционные документы получили 51 779 граждан Российской Федерации.

Представники українських організацій РФ, що взяли участь у акції, порушили перед дипломатами питання про підтримку українського руху в Росії та нагадали про давню проблему, пов’язану з діяльністю НКЦУ

28 листопада 2020 року в Москві, у Посольстві України, відбулися заходи із вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр. Разом зі співробітниками Посольства у заходах взяли участь керівники українських організацій Росії з Москви та інших регіонів РФ.

Відбулася змістовна розмова про нинішній стан роботи українських організацій. Представники громадських об’єднань представили своє бачення сьогоднішніх можливостей для громадської роботи. Був проведений детальний аналіз напрямів діяльності організацій, вказано на необхідність посилення інформаційної складової в роботі, зміцнення зв’язків між організаціями, більш широке використання культурно-просвітницьких заходів.

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року. Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й. Сталіна, В. Молотова, Л. Кагановича, П. Постишева, С. Косіора, В. Чубаря, М. Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

У Торонто вийшла друком нова англомовна біографія гетьмана Івана Мазепи

«Ivan Mazepa and the Russian Empire» ( «Іван Мазепа та Російська імперія») Тетяни Таїрової-Яковлевої стала  першою  за останні 60 років англомовною   біографією одного з відомих європейських державних діячів кінця XVII - початку XVIII століття, гетьмана Івана  Мазепи, який керував Українською державою з 1687 по 1709 роки. Про це повідомляє сайт ciuspress.com.

Видання здійснене у  перекладі та перегляді авторкою  її російськомовної монографії 2007 р. (біографічна версія вийшла в світ під назвою «Мазепа» в серії «ЖЗЛ») як том 11 Центру українських історичних досліджень імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій  (СIUS) спільно з Університетською пресою McGill-Queen’s та Канадським інститутом українознавства Press.

Маэстро Виктюк всегда с любовью относился к Украине

Во вторник, 17 ноября, в московской больнице скончался театральный режиссёр Роман Виктюксообщило агентство ТАСС. Ему шёл 85-й год.

В конце октября Роман Виктюк был госпитализирован с коронавирусом, переведён в реанимационное отделение, подключён к аппарату искусственной вентиляции лёгких. Но состояние больного было настолько тяжёлым, что спасти его не удалось.

Створюємо мапу пам’яток української історії і культури на території РФ

Продовжучи роботу над створенням мапи пам’яток української історії і культури на території РФ,  не можемо не згадати ті з них, що пов’язані з ім’ям уродженця Полтавщини, видатного духовного діяча XVIII століття  Василя Григоровича Пуцека-Григоровича, вільш відомого як митрополит Веніамін Казанський. Корінні народи Поволжя й досі шанують його як творця абетки й письма марійської та  удмуртської мов, що дало цим народам можливість зберігти свою національну ідентичність. Читачеві, мабуть, буде цікавим дізнатися також, що історія арешту митрополита Веніаміна, пов’язана із взяттям Омеляном Пугачьовим Казані, лягла в основу сюжету відомої повісті Олександра Пушкіна  «Капитанская дочка». Але все по порядку…

Видання книги, що відкриває нову сторінку в історії української Кубані, потребує нашої допомоги

У вересні цього року «Кобза» опублікувала один з розділів майбутньої книги доцента історичного факультету Кубанського державно­го університету, кандидата історичних наук   Анатолія Авраменка  «Зміни в географії населених пунктів Кубані, назви яких походять від запорозьких куренів». Нагадаємо, що книга дає наукове пояснення найменувань кубанських станиць, заснованих після переселення Чорноморського козачого війська на Кубань, найменувань впродовж десятиліть зачасти навмисно спотворених  аби  стерти історичну пам'ять українців краю про своє походження.

 

Ушел из жизни Почетный член НКА «Українське товариство «Вербиченька»

Самый зловещий звук, который мне приходилось слышать в жизни, - стук комьев земли, падающих на крышку гроба. Комья падают «глухо і дзвінко», и этот звук отдается в самом серце. Сам по себе он не громкий, но мне он сегодня показался «оглушительным грохотом». До этого звука смерть близкого человека казалась чем-то немыслимым и нереальным, но это звук вернул в суровую реальность. Дорогой человек остается в сердце, в душе, и на фотографиях.

 

Представництво ЄС привітало українців з Днем української мови віршем Ліни Костенко

9 листопада українці відзначили  День української писемності та мови, встановлений указом Президента  України від 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій для вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Саме в цей день команда представництва ЄС в Україні зачитала уривок з найвідомішого і досить актуального для нашого сьогодення вірша геніальної української поетеси Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур…».

VIII Міжнародна наукова он-лайн конференція «Українська діаспора: проблеми дослідження»

 Науково-дослідний центр «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» та факультет міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» 23–24 вересня 2020 року провели VIII Міжнародну наукову конференцію «Українська діаспора: проблеми дослідження». Співорганізатором традиційно стало Українське Історичне Товариство, що цього року святкує 55-річчя. Уперше наукове зібрання проводилося за співпраці з Науковим товари­ством історії дипломатії та міжнародних відносин. Ураховуючи сучасні умови пандемії, працювали в дистанційному режимі зав­дяки використанню застосунку Google.Meet.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка