Калина (Петрозаводськ)

 

У Сандормосі увічнили пам'ять страчених в часи Великого терору українців

«Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок…» По одній із таких вузеньких доріг 80 років тому, темними ночами везли і везли ледь живих в’язнів. А потім, лунали вистріли, і в загальних ямах закидали холодною карельською землею мучеників… Ніхто  не закрив їм очі, не плакав, ніхто не молився, священик не проспівав їм «Вічну пам'ять!»... Так, я пишу про Сандармох,  на сьогодні трагічно відоме урочище на весь світ. За останні дні пройшло  багато інформації про увічнення пам’яті 5 серпня цього року,  тому я торкнусь тільки теми вшанування пам’яті страчених українців, заходу, який традиційно проходить  вже 20 років. 

Українців запрошують в Карелію вшанувати  пам’ять убієнних в урочищі Сандармох

Наближається 5 серпня, День пам’яті День пам’яті всіх невинно страчених в урочищі Сандармох в Карелії, серед яких був і майже увесь цвіт української інтелігенції  30-х років ХХ століття. З цієї нагоди до українців Росії і всього світу звернулася відома громадська діячка,  Почесний голова Карельської республіканської громадської організації  «Товариство української культури «Калина»,  кавалер Орденів  Княгині Ольги Лариса Скрипникова:

«Досить часто ми вживаємо вислів «Нашого цвіту по всьому світу». Знаємо в яких країнах, скільки мешкає українців. А чи відомо більшості з нас, скільки знищеного нашого Цвіту сталінськими катами? Скоріш за все - ні... Відкриємо тільки одну сторінку цього злочину. Це сталося у Карелії.

У квітні-травні в Республіці Карелія пройшли Дні української культури

У Карелії за участі Українського товариства «Калина» у квітні і травні 2019 року пройшли Дні української культури, повідомляє місцева преса.

Відкрила їх 8 квітня в Центрі національних культур і народної творчості Карелії у Петрозаводську виставка творчості місцевого художника Бориса Родіна «І звучить землі симфонія». У рамках фестивального руху «Аромат національної кухні»  30 квітня в кафе «Казка» було представлено особливості українських національних страв.

У  Карелії відбувся вечір, присвячений 205-ій  річниці Тараса Шевченка.

Захід, що вібувся 10 березня,  був організований Карельською республіканською громадською організацією «Товариство української культури «Калина» та Національною бібліотекою Карелії у рамках щорічних «Шевченківських читань».

Професор Петрозаводської державної консерваторії ім.Глазунова, заслужений діяч мистецтв України, заслужений артист Карелії, основоположник та перший голова Товариства української культури «Калина» Віталій Фартушний розповів про створення товариства, про те, що «Шевченківські читання» проводяться з 1994 року щорічно з дня заснування товариства.

У  Петрозаводську відбувся міжнаціональний літературно-музичний вечір «Мова-душа народу»

«Як світлу Вітчизну любіть! /Як рідні поля та діброви,/ Як чистого неба блакить!» - такими словами відкрився цей захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови, і який   щорічно проводиться товариством української культури «Калина».

Після цього на сцену був запрошений уродженець  України,  соліст  музичного театру В’ячеслав Хавренко. Він прочитав вірші Т. Г. Шевченка і виконав українську пісню «Чорнії брови, карії очі».

Українці «Товариства української культури “Калина”» вітають українців Росії з Різдвом Христовим та 2019 роком

Шановні друзі!

Щиро вітаємо Вас зі Святами Різдва Христового та Нового Року!

Бажаємо кожній родині сімейного добробуту, міцного здоров’я, любові та процвітання!

Хай у Ваших оселях панує добро, радість та достаток. Віримо, що прийдешній Рік принесе згуртування і порозуміння в наші громади, додасть мудрості й щирості у подоланні всіляких негараздів.

Миру та Божої ласки!

Щорічно 5 серпня в Україні відзначається День пам’яті жертв «Великого терору». Урочище Сандармох у Карелії – незагойна рана українського народу

«…Чуєш, стогне старе урочище?! Знов останні встають Найпершими! САНДАРМОХ – наша вічна Проща. Во ім’я Прийдешнього!»

(Антоніна Листопад)

Менше місяця залишилось до знаної дати – 5 серпня... 

Починаючи з 1998 року, я чекала цього дня з хвилюванням, сумом і ... радістю.

Радістю від зустрічі зі своїми вірними друзями, українською делегацією, що приїздила на прощу до Сандармоху. Щороку декілька сотень людей ішли Хресною ходою від дороги до Меморіалу. Йшли представники національних громадських організацій, приватні особи, представники інших країн, офіційні особи. 

І завжди – найбільш численною була делегація українців.

 

З нагоди 25-річного ювілею Республіканського Товариства української культури «Калина» в Петрозаводську відбулися тематичний семінар та великий святковий концерт

20 квітня 2018 року у великій залі Адміністрації Петрозаводського міського округу, відбувся семінар «Формування міжнаціонального діалогу у Республіці Карелія» та урочистий захід з нагоди 25-річчя КРОО «Товариство української культури «Калина». На зустріч були запрошені партнери, колеги та близькі друзі.

Присутніх привітали голова Петрозаводська Ірина Юріївна Мірошник, спеціаліст Міністерства національної та регіональної політики Ірина Олександрівна Крутікова. Високу оцінку за активну участь  не тільки у республіканських та міських заходах, але і за співпрацю з різними автономіями та національними громадськими організаціями, отримало товариство «Калина». Ірина Юріївна та Ірина Олександрівна вручили Подяки членам Товариства, за активну участь у заходах, як міста, так і Республіки Карелія.

Карельська громадська організація ТУК «Калина» провело традиційні читання творів Великого Кобзаря

17 ц.р. березня в Національній бібліотеці Карельська республіканська громадська організація «Товариство української культури «Калина» провела «Шевченківські читання», що вже стали традиційними. У цьому році тема зустрічі була така: «Тарас Шевченко, його друзі і нащадки».

Зі вступним словом перед присутніми виступила голова КРГО «Товариство української культури «Калина» Світлана Рукавишникова. А у виконанні лауреата міжнародного фестивалю-конкурсу РФ (м. Москва) чоловічого вокального ансамблю «Ясени» прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Всі, хто прийшов на зустріч, стоячи слухали цей величний твір.

Шановні друзі!

Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s