lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 Калина (Петрозаводськ)

Калина (Петрозаводськ)

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців, страчених в урочищі Сандармох

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців,  страчених в урочищі Сандармох в Карелії. Про це нагадує у Facebook Почесний голова Карельської республіканської громадської організації  «Товариство української культури «Калина»  Лариса Скрипникова.  «Починаючи з 1998 року, - пише вона, -  я чекала цей день з хвилюванням, сумом і радістю… Радістю від зустрічі з друзями української делегації, що приїжджала щороку на прощу. В цей день декілька сотень людей йшли Хресною ходою від дороги до Меморіалу. Йшли офіційні особи, представники національних громадських організацій, приватні особи, представники других країн. І завжди сама численна була делегація українців. З 2014 року не приїжджає українська делегація, не збираються члени Карельської громади  Калина»… Правда, завжди буває Андрій Литвин, на жаль, один…

17 серпня 2020 року, на 89 році життя відійшла в засвіти авторка й беззмінна керівниця народного хору «Українська пісня» (Петрозаводськ) Клара Миколаївна Стасюк, повідомив у Фейсбук, додавши її біографію,  член Малої Ради «Громади Українців Росії» Андрій Литвин: 

21 грудня 1931 року в присілку Кубово Пудожського району Карелії народилася дівчинка, яку батьки назвали Кларою. Її мати Євдокія Іванівна Фоміна — походженням із родини селян-середняків присілку Верхнє Кубово. Отець Микола Олексійович Фофанов — із заможних селян присілку Нижнє Кубово (Усть-Колода).

У Карелії відзначили 25-річчя хору «Українська пісня» і 65-річчя творчої діяльності його керівника

Понад 300 глядачів зібрав 21 листопада у великій  залі державної філармонії Петрозаводська ювілейний концерт народного хору «Українська пісня», лауреата  всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів.

Концерт був присвячений двом датам - 25-річчю створення хору і 65-річчю творчої діяльності його художнього керівника, заслуженого працівника культури РФ і заслуженої артистки Карелії Клари Миколаївни Стасюк.

 

У Сандормосі увічнили пам'ять страчених в часи Великого терору українців

«Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок…» По одній із таких вузеньких доріг 80 років тому, темними ночами везли і везли ледь живих в’язнів. А потім, лунали вистріли, і в загальних ямах закидали холодною карельською землею мучеників… Ніхто  не закрив їм очі, не плакав, ніхто не молився, священик не проспівав їм «Вічну пам'ять!»... Так, я пишу про Сандармох,  на сьогодні трагічно відоме урочище на весь світ. За останні дні пройшло  багато інформації про увічнення пам’яті 5 серпня цього року,  тому я торкнусь тільки теми вшанування пам’яті страчених українців, заходу, який традиційно проходить  вже 20 років. 

Українців запрошують в Карелію вшанувати  пам’ять убієнних в урочищі Сандармох

Наближається 5 серпня, День пам’яті День пам’яті всіх невинно страчених в урочищі Сандармох в Карелії, серед яких був і майже увесь цвіт української інтелігенції  30-х років ХХ століття. З цієї нагоди до українців Росії і всього світу звернулася відома громадська діячка,  Почесний голова Карельської республіканської громадської організації  «Товариство української культури «Калина»,  кавалер Орденів  Княгині Ольги Лариса Скрипникова:

«Досить часто ми вживаємо вислів «Нашого цвіту по всьому світу». Знаємо в яких країнах, скільки мешкає українців. А чи відомо більшості з нас, скільки знищеного нашого Цвіту сталінськими катами? Скоріш за все - ні... Відкриємо тільки одну сторінку цього злочину. Це сталося у Карелії.

У квітні-травні в Республіці Карелія пройшли Дні української культури

У Карелії за участі Українського товариства «Калина» у квітні і травні 2019 року пройшли Дні української культури, повідомляє місцева преса.

Відкрила їх 8 квітня в Центрі національних культур і народної творчості Карелії у Петрозаводську виставка творчості місцевого художника Бориса Родіна «І звучить землі симфонія». У рамках фестивального руху «Аромат національної кухні»  30 квітня в кафе «Казка» було представлено особливості українських національних страв.

У  Карелії відбувся вечір, присвячений 205-ій  річниці Тараса Шевченка.

Захід, що вібувся 10 березня,  був організований Карельською республіканською громадською організацією «Товариство української культури «Калина» та Національною бібліотекою Карелії у рамках щорічних «Шевченківських читань».

Професор Петрозаводської державної консерваторії ім.Глазунова, заслужений діяч мистецтв України, заслужений артист Карелії, основоположник та перший голова Товариства української культури «Калина» Віталій Фартушний розповів про створення товариства, про те, що «Шевченківські читання» проводяться з 1994 року щорічно з дня заснування товариства.

У  Петрозаводську відбувся міжнаціональний літературно-музичний вечір «Мова-душа народу»

«Як світлу Вітчизну любіть! /Як рідні поля та діброви,/ Як чистого неба блакить!» - такими словами відкрився цей захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови, і який   щорічно проводиться товариством української культури «Калина».

Після цього на сцену був запрошений уродженець  України,  соліст  музичного театру В’ячеслав Хавренко. Він прочитав вірші Т. Г. Шевченка і виконав українську пісню «Чорнії брови, карії очі».

Українці «Товариства української культури “Калина”» вітають українців Росії з Різдвом Христовим та 2019 роком

Шановні друзі!

Щиро вітаємо Вас зі Святами Різдва Христового та Нового Року!

Бажаємо кожній родині сімейного добробуту, міцного здоров’я, любові та процвітання!

Хай у Ваших оселях панує добро, радість та достаток. Віримо, що прийдешній Рік принесе згуртування і порозуміння в наші громади, додасть мудрості й щирості у подоланні всіляких негараздів.

Миру та Божої ласки!

Щорічно 5 серпня в Україні відзначається День пам’яті жертв «Великого терору». Урочище Сандармох у Карелії – незагойна рана українського народу

«…Чуєш, стогне старе урочище?! Знов останні встають Найпершими! САНДАРМОХ – наша вічна Проща. Во ім’я Прийдешнього!»

(Антоніна Листопад)

Менше місяця залишилось до знаної дати – 5 серпня... 

Починаючи з 1998 року, я чекала цього дня з хвилюванням, сумом і ... радістю.

Радістю від зустрічі зі своїми вірними друзями, українською делегацією, що приїздила на прощу до Сандармоху. Щороку декілька сотень людей ішли Хресною ходою від дороги до Меморіалу. Йшли представники національних громадських організацій, приватні особи, представники інших країн, офіційні особи. 

І завжди – найбільш численною була делегація українців.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка