Клекіт (Іркутськ)

Автор монографії «Соціальна адаптація українських іммігрантів» відповідає на запитання «Кобзи»

Як ми вже повідомляли, у жовтні  минулого  року видавництвом «Саміт-книга» (Київ) було видано українською монографію кандидата соціологічних наук Андрія Зав’ялова (м.Іркутськ) «Соціальна адаптація українських іммігрантів». Автор аналізує основні механізми і стратегію соціальної адаптації українських іммігрантів в Канаді, Латвії і Росії, її складності та особливості. Кореспонденту «Кобзи» випала нагода поспілкуватися з Андрієм Зав’яловим і детально розпитати його про цю роботу.

Ознайомитися із цією монографією іркутського дослідника тепер можна і українською

У Києві видавництвом «Саміт-книга» в жовтні 2020 року видано українською монографію «Соціальна адаптація українських іммігрантів» під авторством Андрія Зав’ялова (м.Іркутськ). Хоча пройшло три роки з моменту першого видання цієї монографії російською мовою у видавництві Іркутського державного університету, але вона й досі зберігає свою актуальність, тому що це не просто переклад, а також і багато оновлених даних, уточнень та виправлень. Тому безперечно книга відповідає своєму часу.

Чим був наповнений ювілейний для Українського культурного центру «Дніпро» 2018 рік

Минулого року виповнилося 25 років Українському культурному центру «Дніпро» в м. Іркутськ. Чим був наповнений для нього цей ювілейний рік, розповів один з активістів «Дніпра», друг «Кобзи» Андрій Зав’ялов:

- Центр «Дніпро» у 2018-му провів низку власних заходів, а також брав участь в заходах, влаштованих як національними культурними центрами інших народів Іркутської області, так і адміністрації міста та області.

З 2012 року українська громада міста проходить  колоною в рамках  карнавалу національно-культурних центрів

Іркутську в 2018 році виповнилося 357 років. Це славетне місто було засновано у далекому 1661 році козаками на чолі з Яковом Похабовим. Українці є складовою населення міста ще з тих далеких часів.

В Іркутську у рік святкування 350-річчя міста (2011 р.) з’явилася традиція проводити карнавали (щороку це дійство називають по-різному: і карнавал, і урочиста хода) до Дня міста. Вперше іркутські українці взяли участь у заході в 2012 році, і з того часу щорічно вони є яскравою його частиною (або як самостійна колона, або як відокремлена частина загальної колони національно-культурних центрів міста). Карнавали організовує Адміністрація Іркутська.

В честь 25-летнего юбилея организации в областном центре состоялся большой праздничный концерт

11 февраля 2018 года в стенах Иркутской областной филармонии состоялся концерт украинской песни, посвященный 25-летию Украинского культурного центра «Дніпро» г. Иркутска. В концерте приняли участие хоровые и танцевальные коллективы города и области, со своими поздравлениями выступили представители органов власти и национально-культурных центров.

Концерт начался со стихотворения Александра Иванюка «Мы все те же украинцы…», зачитанного ведущей концерта Анастасией Гусак. Затем с приветственным словом к собравшимся обратилась председатель Совета Центра Наталия Витт. В своем выступлении она отметила, что Сибирь вобрала в себя всю мозаику народов, а также ознакомила зрителей с основными датами и событиями в истории Центра.

Украинский язык утверждается в Иркутске

В рамках #Неделя2018 неформального образования в городе Иркутске, которая проходит с 1 по 6 марта 2018 года, Украинский культурный центр "Днипро" 4 и 6 марта проведет урок украинского языка для начинающих.

Все желающие смогут ознайомиться с украинским алфавитом, узнать о произношении звуков в украинском языке, изучить некоторые слова базовой лексики, попробуют составить элементарный диалог, а также узнают, как пишутся их имена и фамилии по-украински и потренируются в скороговорках. 

Занятия состоятся 4 марта в 11:30 и 6 марта в 18:30 в офисе Украинского культурного центра "Днипро" по адресу: г. Иркутск, ул. Литвинова, д. 16-В, офис 309 (ТЦ "Пассаж", 3 этаж). При себе иметь ручку. 

Ерофей Васильев
Ерофей Васильев

Светлая память!

Ерофей Корнеевич возглавлял Центр долгие 12 лет (с 2000 по 2012 годы). Он был хорошим организатором, чутким руководителем и просто добрым другом всем нам. Светлая ему память!

Заслуженный артист РФ Ерофей Корнеевич родился 1 июля 1944 года в Черновицкой области, окончил Одесскую консерваторию, работал в Риге. В 1974 году вместе с семьей переехал в Иркутск по личному приглашению директора Музыкального театра Н.М. Загурского, где и работал долгие годы. На сцене театра им сыграно свыше 150 ролей.

Андрій Зав'ялов
Андрій Зав'ялов

Перший урок на суботніх курсах української мови в Іркутську відвідало 56 осіб

Цього року вже вшосте відкрилися суботні курси української мови в Іркутську. 2 листопада 2013 року в офісі Іркутської міської громадської організації Український культурний центр «Дніпро» відбувся перший урок української мови, який відвідало 56 осіб.

Але про все по порядку.

Ми влаштовуємо курси української мови вже шостий рік поспіль, починаючи від 2008 року. В 2008-2009 навчальному році у нас було 5 учнів, в 2009-2010 - сім, в 2010-2011 - шість, в 2011-2012 - шість, в 2012-2013 - 0. Так, це нуль.

Сам курс розрахований до кінця травня, але, як правило, він вже закінчувався у березні, бо всі «розбігалися». Хтось ще від початку розуміє, що це «не його», у когось з'являються інші заняття або просто «набридає», але, принаймні, ми таким чином «волочилися» цілих п'ять років. Минулого року ми не знайшли жодного бажаючого. А цього року у нас аншлаг.

Наталия Евгеньевна Витт - председатель УКЦ 'Днипро'
Наталия Евгеньевна Витт - председатель УКЦ 'Днипро'

Продуктивный, 20-й год для Украинского культурного центра «Днипро»

2012 год стал для Украинского культурного центра «Днипро» юбилейным. Центру исполнилось 20 лет. В этой статье мы расскажем Вам об основных вехах в истории УКЦ за прошедший год. Но сделаем это в необычном формате. Начнем с конца, с декабря.

14 декабря в иркутском Доме ремесел прошла презентация празднования Рождества в Украине. На торжество были приглашены члены центра, работники учреждения, журналисты и зрители. На мероприятии были продемонстрированы постановки празднования Рождества (пели колядки, показывали представления ряженых, готовили кутью, гости и члены Центра рассказывали, как в Украине празднуют Рождество и Новый год). Телеканалом «Комсомольская правда» была снята передача «Соседи», рассказывающая об иркутских украинцах (фильм см. по ссылке ниже).

Андрій Зав'ялов
Андрій Зав'ялов

Українська діаспора Росії очима студента Канадсько-Української Парламентської Програми

Доброго вечора, з вами Анна Домбровська. Сьогодні пропоную вам послухати дуже цікаве інтерв'ю з одним із студентів Канадсько-Української Парламентської Програми Андрієм Зав'яловим. Андрій, на відміну від інших студентів, є частиною світової української діаспори, тож дізнаємось звідки він приїхав.

? Андрію, я знаю, що ти не з України, як більшість студентів. Звідки ти є?

? Я з міста Іркутська в Росії. Місто Іркутськ розташоване, для тих, хто не знає, біля озера Байкал, біля кордону з Монголією, тобто в Східному Сибіру.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка