Вакула (Хайруллін Микола) та Чорт (Ішаєв Артур). Дві половинки українського серця: Шевченко та Гоголь

Як завжди, весна в Башкортостані, для українців, починається з Шевченківських свят. Двом найвідомішим українцям Тарасу Шевченку та Миколі Гоголю - двом безсмертним постатям, таким різним двом геніям, котрі найбільш яскраво представили українську духовність і культуру усьому світові, було присвячене цьогорічне свято.

Учні українських шкіл, Народний хор української пісні «Кобзар», студенти-філологи, представниці Союзу українок Башкортостану “Берегиня” та цінителі українського слова зібралися в залі Уфимської філії Московського державного гуманітарного університету ім. М.О. Шолохова, щоб вшанувати 195-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка і 200-річний ювілей Миколи Гоголя.

Ведучими на святі були два представники молодого покоління уфимських українців - студент філії Хайруллін Микола та учениця 4 класу Сіренко Софія,  – бездоганна українська мова котрих подарувала можливість глядачам на деякий час душею полинути в Україну.

За традицією свято розпочав Народний хор української пісні «Кобзар» (керівник – заслужений працівник культури РБ і України – Людмила Бабушкіна), у виконанні котрого прозвучали твори на слова Т.Г. Шевченка “Учітеся, брати мої!”, “Вітре буйний”, “Садок вишневий”, “Реве та стогне Дніпр широкий...”

Кожна школа приготувала до цього свята літературно-музичні композиції: Троїцька середня загальноосвітня школа Благоварського району - “Зачароване місце” за мотивами творів Миколи Гоголя; об’єднаний колектив учнів середньої загальноосвітньої школи №9 м.Уфи та Української недільної школи ім. Т.Г. Шевченка – “Благословенне слово Кобзаря”; учні недільної української школи міста Салавату виконували відомі уривки з творів Гоголя українською мовою.

Усі присутні в залі, насолоджуючись творчістю Гоголя і Шевченка, мали змогу віднайти те, що їх об’єднувало і  в той же час, робило унікальними та неповторними.

В рамках свята проходив Конкурс читців, на якому журі одностайно віддало перевагу наймолодшим учасникам конкурсу – Ярославу Висоцькому та Микиті Жукову. Їхнє емоційне та живе виконанню творів Т.Г. Шевченка нікого в залі не залишило байдужими.

Цьогорічні свята благословили на плідну творчість новоспечену Українську театральну студію, котра відзначилася прем’єрою спектаклю українською мовою “Подарунок для Оксани” за мотивами оповідання М.Гоголя “Ніч проти Різдва”.

Яскравий український гумор, сміх - щедрий, дзвінкий та життєлюбний - луною розносився по залу.

Вакула, Оксана, Солоха та інші персонажі Гоголя ожили на сцені у виконанні учнів Національної української недільної школи “Злагода” міста Уфи та студентів Уфимської філії університету ім.М.О. Шолохова. Автором сценарію та режисером-постановником першого українського спектаклю стала директор НУНШ “Злагода” Олена Хайрулліна, а усі декорації та сценічний реквізит були виготовлені учителями цієї школи – Дінарою Габбасовою, Айратом Хайрулліним та Сергієм Обуховим.

Спектакль викликав не лише шквал оплесків, а й зародив зерно надії, що українська аматорська студія покладе початок українському театральному мистецтву в Башкортостані.

По закінченню свята найактивніші його учасники були нагороджені похвальними грамотами від Республіканського національного культурного центру українців Башкортостану “Кобзар”, котрі вручив г олова товариства Володимир Дорошенко, а ведучі – ще й солодкими призами.

Республіканське Шевченківське свято, присвячене вшануванню творчості Тараса Шевченка й Миколи Гоголя, викликало зацікавлення і у місцевого телебачення, котре найцікавіші моменти з нього показало широкому колу глядачів у вечірніх новинах.

Юлія СІРЕНКО,

авторка сценарію свята “Дві половинки українського серця: Шевченко та Гоголь”.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Ведучі свята Сіренко Софія та Хайруллін Микола.

Веселі посмішки єднали учасників спектаклю.

Виставка творчих робіт учнів Троїцької СЗШ.

Виступ об’єднаного ансамблю  юних учнів СЗШ №9 м. Уфи та Недільної школи ім. Шевченка.

Виступають учні Троїцької СЗШ разом з вчителем української мови Тетяною Адігамовою.

Виступають учні Української недільної школи міста Салавату.

Голова (Тіванов Іван), Чорт (Ішаєв Артур), Дяк (Хузієв Дамір), Солоха (Ніколаєва Анастасія).

Головні майстри з декорацій – Габбасова Дінара, Обухов Сергій та Хайрулліна Олена.

Колядники з чортом у мішку.

Новоспечені актори з художнім керівником і постановником спектаклю – Оленою Хайрулліною (в центрі).

Оксана (Тюріна Маргарита) та Вакула (Хайруллін Микола).

Під час спектаклю – пішли навприсядки.

На світлинах: Вакула (Хайруллін Микола) та Чорт (Ішаєв Артур). Ведучі свята Сіренко Софія та Хайруллін Микола. Веселі посмішки єднали учасників спектаклю. Виставка творчих робіт учнів Троїцької СЗШ. Виступ об’єднаного ансамблю  юних учнів СЗШ №9 м. Уфи та Недільної школи ім. Шевченка. Виступають учні Троїцької СЗШ разом з вчителем української мови Тетяною Адігамовою. Виступають учні Української недільної школи міста Салавату. Голова (Тіванов Іван), Чорт (Ішаєв Артур), Дяк (Хузієв Дамір), Солоха (Ніколаєва Анастасія). Головні майстри з декорацій – Габбасова Дінара, Обухов Сергій та Хайрулліна Олена. Колядники з чортом у мішку. Новоспечені актори з художнім керівником і постановником спектаклю – Оленою Хайрулліною (в центрі). Оксана (Тюріна Маргарита) та Вакула (Хайруллін Микола). Під час спектаклю – пішли навприсядки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка