Марія Фішер-Слиж
Марія Фішер-Слиж

Нинішньої весни у Криму мав відбутися Х ювілейний конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!»

Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений українській поетесі Лесі Українці, започаткований відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада), досі проводили Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Кримська філія); Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим; Всекримське товариство зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна - Світ»), при сприянні факультету української філології та українознавства Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського; Національної академії природоохоронного і курортного будівництва; Міністерства культури АРК; Ялтинського музею Лесі Українки; за участі Постійного Представника Президента в Автономній Республіці Крим; Федерації профспілок України; управління освіти Сімферопольської міської ради; Кримської філії науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України; Кримського республіканського інституту підвищення педагогічної освіти; видавництва «Світ», Державного підприємства «Таврида»; редакції газети «Кримська світлиця»; Кримської філії Міжнародної організації «Жіноча громада»; Сімферопольської організації Союзу українок; Всеукраїнського інформаційно-культурного центру, державних та громадських організацій.

Завданнями конкурсу визначено:

  1. популяризацію знань з літератури, історії, культури українського народу;
  2. виховання в молодого покоління громадян України толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України та Автономної Республіки Крим;
  3. підтримку учнівської та студентської молоді, яка цікавиться літературою, історією, культурою, традиціями українського народу, і виявила здібності до наукових пошуків, написання публіцистичних, художніх та науково-пошукових робіт, художньої творчості, образотворчого мистецтва.

Конкурс завжди називали таким, що долає міжнаціональні і географічні кордони. Ось яке привітання учасникам та організаторам надійшло цього року з Польщі:
«Голові організаційного комітету Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» заслуженому вчителю України Тетяні Миколаївні Захаровій.
Високоповажні організатори і члени журі! Вельмишановні учасники та гості свята!
Прийміть щиросердні вітання з нагоди 143-ої річниці від дня народження Лесі Українки та відкриття Х ювілейного Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» у місті Сімферополі.
З року в рік весняними журавлиними ключами думок ми повертаємося до рідних осель наших предків. До краю, де «карався, мучився… але не каявся» наш Тарас. До Поетеси, котра має в серці «те, що не вмирає», і до Каменяра, котрий закликав «лупати сю скалу».
Леся Українка була невіддільною від матері-України. Її вабили «незнані, а вже милі наші гори» й спонукали до творчості картини неповторної задумливої поліської краси. Зачаровувалась козацькими левадами полтавського краю і захоплювалась античною культурою давньогрецького Херсонесу.
Тут, серед чарівної природи, Поетеса творила сповнені духовної краси перлини не тільки української, а й світової літератури. Зверталася до минулих поколінь, до своїх сучасників і до нас з вами: «Як я умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень…».
Сильне, гаряче та поетичне Лесине Слово об'єднало биття сердець тисяч і тисяч учасників Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!».
Уже десятий рік поспіль на святі високого мистецтва юні письменники і поети, дослідники та пошуковці, артисти і художники виконують безсмертні твори Поетеси як пісні власної душі. І саме через Слово стають українцями.
Багатонаціональна спільнота Західного Помор'я, Щецинське відділення Об'єднання українців у Польщі бажають учасникам конкурсу творчих досягнень і гідного поступу на ниві піднесення вітчизняної культури. Успіхів та незламної віри в те, що вже зовсім поруч той день, коли саме ви зробите життя хоча б трохи, але кращим.
З повагою і найкращими побажаннями Іван Сирник, голова Щецинського відділення Об'єднання українців у Польщі (ОУП), член головного проводу ОУП, голова Ради національних та етнічних меншин Західного Помор'я».

На сьогодні достеменно невідомо, коли і де вдасться провести фінальну частину конкурсу і вручити заготовлені грамоти й призи. Тому для того, щоб зовсім не залишити учасників Лесиного змагання без свята, організатори вирішили надрукувати імена переможців, щоб привітати їх поки що заочно, писала у цей час преса. Як повідомила «Кримська світлиця», кримська влада у нових політичних, ідеологічних та географічних реаліях не рекомендувала організаторам проводити цієї весни в Сімферополі популярний традиційний, вже 10-й, ювілейний конкурс. «За нашими щорічними репортажами читачі пам'ятають, яке це завжди було видовищне, натхненне, одухотворене Лесиним словом свято дитячої творчості. Свято, що долало міжнаціональні і географічні кордони…», писали журналісти.

12 березня 2014 в Калинівському ПТАУ в рамках предметного тижня методичної комісії соціально-гуманітарних дисциплін (голова Нагірна Наталія Олексіївна) традиційно пройшов відкритий захід, присвячений творчості геніальної української поетеси Лесі Українки, і це був саме конкурс читців «Змагаймось за нове життя». І це приклад того, що його учасники активні та зацікавлені.

Микола Солоненко.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Від редакції: Згодні з висловленими у пресі словами: «Давайте ще раз звернемо увагу на те, як багато у Лесиного конкурсу учасників, що вони практично з усіх куточків Криму (і не тільки!), як творчість геніальної української письменниці Лесі Українки відгукнулася в душах юних кримчан. І це ж якою недолугою й бездуховною має бути чиновницька команда, щоб замість того, аби примножувати, сіяти «розумне, добре, вічне», намагатися відібрати в дітей те, що посіяне до них! Сподіваємося, наші мудрі діти, їхні вчителі і батьки все оцінять самі, а час усе і кожного розставить на свої місця...». Від себе ще додамо: події, що сталися у Криму з вини агресії Путіна, зруйнували багато того, що було духовним надбанням багатьох поколінь українських громадських діячів. Зрештою, підірвали діяльність української громади. І все-таки, будемо сподіватися, що свято житиме і далі. Для цього кожен з українських патріотів може спробувати зробити свій внесок.

Додаткова інформація: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12617

http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13095

http://svitlytsia.crimea.ua/ks_15_14.pdf

http://kptau.crimea.ua/news/konkurs_chtecov_zmagajmos_za_nove_zhittja/2014-03-19-63

http://mydim.ua/news/leisure/?id=6769

http://iitzo.gov.ua/zavershalnyj-etap-ih-ho-vsekrymskoho-konkursu-uchnivskoji-ta-studentskoji-tvorchosti-zmahajmos-za-nove-zhyttya-prysvyachenyj-lesi-ukrajintsi/

http://ukrlife.org/main/fisher/right_.html

Безсмертна українська поетеса Леся Українка
Безсмертна українська поетеса Леся Українка
Учасники конкурсу - юні знавці української літератури
Учасники конкурсу - юні знавці української літератури
У конкурсі беруть участь діти різного віку
У конкурсі беруть участь діти різного віку
Ансамбль 'Радониця' відкриває  конкурс у 2013 році
Ансамбль 'Радониця' відкриває конкурс у 2013 році

На світлинах: Марія Фішер-Слиж, засновниця конкурсу «Змагаймось за нове життя!». Безсмертна українська поетеса Леся Українка. Учасники конкурсу - юні знавці української літератури. У конкурсі беруть участь діти різного віку. Ансамбль «Радониця» відкриває конкурс у 2013 році.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка