Прапор Розсошинського району Воронезької області

 

Нащадки українців, що мешкають на автохтонних землях Придоння, пам’ятають про своє коріння та плекають давні народні звичаї

Такої гармонії акапелла вже майже не почуєш ні по радіо, ні на телебаченні. У Нижньому Карабутi, що в Розсошинському районі Воронезької області, так завжди співали на святах, весіллях, в обідню перерву та на вечірніх посиденьках. Тетяна Коротуненко, Анастасія Фоменко, Марія Косилова, Раїса Постолова, Марія Тощенко, Ніна Бондаренко – володарки красивих голосів широкого діапазону від альта до сопрано, складають ансамбль «Роднiкi Прідонья» (укр. «Джерела Придоння»).

За офіційними даними Нижній Карабут заснований у 1760 році, а пісні, привезені першопоселенцями, значно старшi:

Зiбралися всi козаки

До рiдної хати,

Тут нам мило, тут нам любо

З журби заспiвати.

Петро Перший – ти наш батько,

Змилуйся над нами!

Поверни нам Україну

З вольними правами…

До речi, в Українi ця пicня вiдома пiд назвою «Зібралися всі бурлаки до рідної xати» з трохи iншими словами, там замiсть Петра Першого – звернення до царицi Катерини.

Мистецтво народного співу в Нижньому Карабутi передавалося «з вуст у вуста». Слова, переплітаючись з мелодією, знаходять особливу силу, будять глибинний зв’язок з чимось споконвічно рідним і близьким.

Три учасниці ансамблю: Ніна, Тетяна і Раїса з музичної сім’ї Гурікових. Серед вісьмох братів і сестер співаки і танцюристи, музиканти і майстрині по вишиванню. Старший Петро – грав на гармошці і у свій час завідував клубом. Марія Тощенко, теж корінна мешканка, підрахувала репертуар ансамблю: 40 фольклорних, народних, ліричних пісень і романсів. Марія Косилова і Анастасія Фоменко стали карабутянками в заміжжі, заспівали і полюбили пісні села, що здавна стоїть над рiчкою Дон.

Природний талант і музичність не підвладні віку: бабусі і навіть прабабусі – молоді душею. Бачиш їх на сцені і не віриться ні паспортним даним, ні запису в трудових книжках: ланкова на буряках, свинарка, посильна, завідуюча молочно-товарною фермою…  

Хочеться подякувати учасницям спiвочого колективу за збереження традицій виконання народних пicень. Побажати їм здоров’я і творчого довголіття.

Український культурний центр «Перевесло»

Джерело: http://pereveslo-vrn.com/?p=2887#more-2887

Від редакції:

Ми не пригадуємо щоб до кампанії #кримнаш українці Вороніжчини співали про Петра І як про «батька». Як кажуть, які часи, такі й пісні.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


На світлинах: Прапор Розсошинського району Воронезької області. Жіночий вокальний ансамбль «Джерела Придоння».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка