У Курській області пройшов Фестиваль української культури

Історичний факт дружби двох великих діячів культури Росії і України - актора Михайла Щепкіна і поета Тараса Шевченка послужив приводом проведення в Курській області за ініціативи місцевої громадській організації «Товариство «Україна-Сейм» Фестивалю  української культури «На струнах кобзи». Концертна  програма Фестивалю з творів Тараса Шевченка була представлена 25 жовтня  глядачам не тільки Курська, а й прикордонної Суджі, де Михайло Щепкін  зіграв свою першу театральну роль у народному училищі.

У фестивалі взяли участь митці творчих колективи міст Курська і Суджі, а також з України, Москви, Воронежа. Зокрема, з Воронежа на Курщину приїхала виконавець українських пісень і дум, лауреат міжнародних конкурсів, бандуристка Олена Симонова, а з України – Анастсія Жданкіна,  дочка відомого барда, бандуриста, володаря Гран-прі першого фестивалю «Червона рута» Василя Жданкіна, який трагічно загинув у вересні цього року.

До речі, участь у Фестивалі Анастасії Жданкіної стала її першим сольним виступом. « Я знала, що такий момент коли-небудь настане, але не уявляла, що це станеться так раптово, - розповіла вона. - Це був батьківський заповіт , який навіть не обговорюється: співати або не співати, приїжджати або не приїжджати. Тому я не роздумуючи погодилася виступити ... але на другий день злякалася. Подзвонила Андрію Кочеткову в Москву, він мене заспокоїв, сказав, що все буде добре - дерзай, продовжуй татову справу. І ось все страхи позаду - і я дуже рада, що людям мій виступ сподобався».

А ось декілька вражень від Фестивалю в цілому жителів Курська і Суджі:

- Ми любимо українські пісні, я сама українка, я знаю українську мову. Тому прийшла на концерт із задоволенням, привела чоловіка, і концерт нам сподобався.

- Дуже люблю слухати і дуже люблю українську культуру. І дуже рада побувати на цьому концерті. Пов'язує нас з Україною, то, що живемо  на кордоні з нею. Мова змішана - українська і російська. А ще ми з  дитинства співали українські пісні».

«Який же росіянин не любить українську пісню, з її мелодикою, з її внутрішнім змістом, з її теплотою. Ми, куряне, і самі наполовину українці, адже ми прикордонний регіон. Хочеться, щоб ми жили дружно, щоб ось ті події, які, на жаль, на наших очах відбуваються з 2014 року, рано чи пізно пішли в глибоку-глибоку історію», - так прокоментував Фестиваль начальник управління по громадським проектам Адміністрації Курської області Олександр Шаповалов.

Наш кор.


На світлинах:

1. Тарас Шевченко і Михайло Щепкін. Фрагмент картини художника М.Хмелька

2. Співає бандуристка з Воронежа Олена Симонова

3. Учасники фестивалю на сцені Суджанського Палацу культури

4. Бандуриста Василя Жданкіна, який мав взяти участь у Фестивалі, замінила його дочка Анастасія (архівне фото)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка