lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 МІОК

МІОК

Міжнародний  інститут  освіти,  культури та зв’язків з діаспорою  Національного університету «Львівська політехніка»

МІОК заснував клуб із вивчення української мови для вимушених переселенців

У Львові започаткували розмовний клуб «Говорімо українською!». Участь у ньому безкоштовна. Зустрічі відбуваються двічі на тиждень на платформі ZOOM.

Як подолати мовний бар’єр і цілком перейти на українську? Чи мають попит такі онлайн – заняття серед переселенців? Про це журналістка Сюзана Бобкова запитала в організаторів клубу, у директорки Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) Ірини Ключковської.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» переносить захід «Шевченко та Казахстан»

Друзі! У зв’язку із широкомасштабною військовою агресією РФ проти України Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) переносить захід «Шевченко та Казахстан». Але ми всі, українці в Україні та світі, обов’язково зустрінемося з цієї нагоди після Перемоги над ворогом, а отже – зовсім незабаром.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує українців, які входять до східної діаспори, на відверту розмову онлайн

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас взяти участь в онлайн-події «У день, коли повертаються лелеки… МІОК запрошує на дружню розмову», яку організовує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» 19 березня 2021 року для східної діаспори та представників численних українських громад й освітніх українознавчих осередків із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відзначив свій чвертьвіковий ювілей

У грудні минулого року своє 25-річчя відзначив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка». Цій даті була призначена передріздвяна зустріч, яка відбулася в четвер, 21 грудня 2017 року.

На урочистий захід окрім представників академічної спільної були запрошені також очільники Львова та області. Настоятель собору Святого Юра – отець Роман Кравчик передав керівництву університету Вифлеємський вогонь миру, який потім роздали по залу.

Ірина Ключковська, директор МІОК

Дослідження світового українства як динамічного явища – завдання нелегке

Здається, що про українську діаспору почали дізнаватися лише тепер, коли війна в Україні мобілізувала всю громаду наших співвітчизників усередині і за межами країни. Втім, майже за 25 років незалежності діаспорою все-таки цікавилися і з усіх сил намагалися винести її проблеми на офіційний рівень. Однією з таких організацій, яка гуртує і допомагає українцям по всьому світу, є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Про ключові напрямки діяльності інституту ми поговорили з його директором, заслуженим працівником освіти, кандидатом педагогічних наук, доцентом, лауреатом премії ім. Ірини Калинець пані Іриною Ключковською.

Ірина Ключковська, директор МІОК

МІОК запрошує обговорити актуальні питання методики викладання української мови як іноземної

Шановні колеги!

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) запрошує взяти участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Українська мова у світі», яка відбудеться 9 – 10 листопада 2016 року в НУ «Львівська політехніка».
Мета конференції: обговорити серед фахівців з української мови як іноземної (УМІ), які працюють як в Україні, так і за кордоном, актуальні питання методики викладання УМІ, пов’язані з:
• актуальними міграційними процесами в Україні і світі;
• мовним законодавством України та країн компактного проживання українців;
• особливостями викладання української мови для внутрішньо переміщених осіб;
• особливостями викладання української мови для представників української діаспори різних хвиль та іноземців.

Сергій Касянчук, директор Представництва СКУ в Києві

Представники МІОК зустрілися з очільником представництва СКУ у Києві

17 вересня 2015 року, напередодні проведення у Верховній Раді України Круглого столу «Українські діти в сучасних кризових умовах. Особливості національного і патріотичного виховання», делегація від Національного університету «Львівська політехніка» та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) зустрілася з Сергієм Касянчуком – директором Представництва Світового Конгресу Українців в Києві.

На зустрічі Львівську політехніку та МІОК представляли Роман Корж, проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка», Ірина Ключковська, директор МІОКу, Ярина Турчин, директор Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка», Андрій Яців, заступник директора МІОКу, а також Оксана П’ятковська, Олеся Палінська, Юрій Марусик, Наталія Мартинишин та Любов Литвин – співробітники МІОКу.

Ірина Ключковська, директор МІОК

Вже вчетверте у Казахстані пройшла Міжнародна літня школа української мови і культури «Крок до України»

Міжнародна літня школа української мови і культури «Крок до України» у Казахстанібула організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою за ініціативи Карагандинського обласного Товариства української мови ім.Тараса Шевченка «Рідне Слово» й особисто Апостольського делегата для греко-католиків в Казахстані та Середній Азії о. Василя Говери.

З кожним новим «кроком» ми все більше пізнаємо одні одних: представники України – громаду Казахстану, а юні казахстанські українці – мову, культуру, історію і сьогодення землі своїх предків. Особливістю цьогорічної школи було те, що організатори максимально залучали до програми самих учасників, давали їм можливість розкривати свої організаційні, творчі, інтелектуальні таланти, ділитися ними зі своїми давніми і новими друзями. Саме тому від МІОКу прибула не команда, як зазвичай, а лише старший науковий співробітник Олеся Палінська як координатор табору. Величезну допомогу у проведенні літньої школи надали волонтери з України, які перебували у цей час в Караганді – о. Назарій Зінкевич і семінаристи Олег Климончук, Сергій Підтілов, Святослав Розлуцький і Ростислав Пальчикевич.

Учасник Літньої школи

У Львові завершилась літня школа української мови

19 липня – 2 серпня 2015 р. студенти з різних країн світу з’їхалися до Львова, аби взяти участь у літній школі української мови «Крок до України», яку вже всьоме провів Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. Цього разу у Міжнародній літній школі взяло участь 20 осіб з Аргентини, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Хорватії, Чехії, а також зі сходу України. Деякі учасники цьогорічної школи представляли українські діаспори, дехто – студенти українознавчих студій, а хтось – просто симпатики України. У всіх були різні очікування, різні цілі, але завдяки цікавій програмі, добре продуманій організації і просто неймовірній атмосфері, яка панувала впродовж двох тижнів, кожен з учасників залишився задоволеним, адже вони отримали значно більше, ніж просто навчання: нових друзів, цікаві знання і незабутні спогади.

Ірина Ключковська

Українців, які виїхали у різний період за кордон, налічується понад 20 млн.

Саме така цифра є на офіційному сайті Світового Конгресу Українців. Тепер очікують на нову хвилю міграції. І з цим потужним ресурсом найбільше співпрацює в Україні Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного Університету «Львівська політехніка», який очолює Ірина Ключковська.

Понад 20 років вони проводять величезну роботу для налагодження комунікації між Україною та діаспорою, запрошують цікавих людей, які діляться знаннями і досвідом, дуже корисним українцям. Зокрема, серед їхніх гостей були глави церков, президенти, такі особистості, як Богдан Гаврилишин, Віра Вовк, Мирон Сич, Марія Паньків, Мрідула Гош, Лариса Івшина, Тетяна Вергелес тощо, а також багато українців з Бразилії, Франції, Карелії, Польщі та інших країн. За словами Ірини Ключковської, успіху в роботі сприяє те, що у їхньому колективі органічно поєднані молодечий максималізм, енергія та досвід старшого покоління. А ще – розуміння і постійна підтримка Політехніки, яку вони називають «рідною». МІОКівці дуже швидко реагують на запити, які йдуть від діаспори, створюючи благодатний простір для порозуміння і співпраці задля розвитку України. Більше про роботу інституту культури освіти та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська розповіла у цьому інтерв’ю.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка