Культурний центр УкраїниЦьогоріч початок вересня у Культурному центрі України в Москві ознаменувався низкою цікавих і помітних заходів 

Вже традиційно котрий рік поспіль Центр бере активну участь у роботі найбільшого книжкового форуму Росії — Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. Знаковою подією нинішньої виставки стало те, що Україна була у ній в якості почесного гостя. Зі свого боку Культурний центр представив на виставці самостійний стенд.

Загалом за п'ять років ми видали в Москві українською мовою 10 книг обсягом понад 250 друкованих аркушів. Це — книги про роботу Центру («Україна на Арбаті, 9» та «Прапор України на Арбаті») та праці з шевченкознавства й грушевськознавства, автором яких є генеральний директор Центру, доктор історичних наук Володимир Мельниченко «Михайло Грушевський: “Я оснувався в Москві, Арбат 55”» (2005), «Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті» (2006), «Арбат очима українця» (2006), «Тарас Шевченко: ”Моє перебування в Москві”» (2007), «На славу нашої преславної України (Тарас Шевченко і Осип Бодянський)» (2008). Особливе місце займає книга вибраних віршів та поем Тараса Шевченка українською та російською мовами “Я так її, я так люблю…” (2004), розіслана нами в організації української діаспори Росії.

Із надбаннями Культурного центру відвідувачів виставки знайомили завідувачка інформаційно-довідкової бібліотеки Культурного центру України в Москві Людмила Гільманова та працівник бібліотеки Лариса Верхняцька. Кожному відвідувачу, який завітав до нашого стенду, була подарована книга «Культурний центр України в Москві», видана в травні цього року з нагоди п'ятнадцятирічного ювілею Центру.

В рамках виставки-ярмарку 2 вересня в Центрі відбулася презентація київського видавництва «Либідь» — одного з найстаріших і разом з тим найсучасніших українських видавництв (директор — Олена Бойко). Із цікавою розповіддю виступила заступник директора видавництва Марія Кургак, яка докладно розповіла про його діяльність та спеціалізацію, познайомила слухачів із найцікавішими виданнями, перспективними планами роботи.

4 вересня в Культурному центрі з успіхом пройшла презентація фундаментальної картографічної праці «Національний атлас України», на якій виступили директор Державного науково-виробничого підприємства «Картографія» Ростислав Сосса, заступник директора поліграфічного видавництва «Новий друг» Надія Квітка та ін. Книга одержала позитивну оцінку російських колег – розробників Національного атласу Росії. Гостем Центру був заступник голови Національної спілки письменників України Василь Шкляр, який взяв участь у презентаціях.

8 вересня у виставковій залі Культурного центру відкрилася виставка народного художника України, декана факультету образотворчого мистецтва Київської дитячої Академії мистецтв Наталії Ніколайчук. Нагадаю, що її попередницями на наших виставках були видатні мисткині Марія Примаченко, Катерина Білокур, Тетяна Яблонська, Тетяна Голембієвська, Валентина Цвєткова.

У вересневих планах Культурного центру — зустріч шанувальників творчості Миколи Гоголя з працівниками Меморіального центру «Дім Гоголя», вшанування пам'яті видатного славіста, історика Осипа Бодянського. 25 вересня відбудеться творчий вечір, присвячений 80-річчю Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, на якому буде показано художній фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький». Гостями Центру будуть кінорежисер, академік, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Микола Мащенко і генеральний директор кіностудії Ігор Ставчанський.

Отже, судіть самі, наскільки цікаво, різноманітно й насичено живе Культурний центр України в Москві.

Олеся ЗАДОРОЖНА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Народний артист України Богдан Ступка на книжковій виставці-ярмарку

Презентація картографічної праці «Національний атлас України»

На світлинах: Культурний центр України. Презентація картографічної праці «Національний атлас України». Народний артист України Богдан Ступка на книжковій виставці-ярмарку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка