Юна московська україночка стала обличчям свята. Про те, як зустріли це велике свято національної єдності на Арбаті, 9

Свято соборності України вже давно стало одним із найдорожчих днів для всіх свідомих українців, які мешкають за кордоном. Завітавши цього дня до Культурного центру України в Москві, було помітно, що тут зібралися люди, об’єднані великим почуттям – любов’ю до Батьківщини. Урочистий вечір до Дня соборності України розпочався виконанням національного гімну України, який лунає в цих стінах на Арбаті вже одинадцятий рік поспіль, відколи було відкрито Центр.

“Цей історичний акт єднання двох Україн, який відбувся 90 років тому, свого часу став величезним духовним стимулом для сучасників та майбутніх поколінь українців у відстоюванні права на свою державу. І вшанування творців четвертого Універсалу, яким було проголошено незалежність Української Народної Республіки, та Універсалу про Злуку – це не тільки наш обов’язок, а й моральний імператив”, – мовив до присутніх генеральний директор Центру, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко. Він привітав московських українців із великим святом та зачитав уривок із Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Костянтин Грищенко привітав гостей Центру зі святом і від імені Президента України Віктора Ющенка вручив державні народи низці діячів культури та спорту.

Після урочистої частини вечора розпочався святковий концерт, в якому цього разу прозвучали українські пісні у виконанні народного артиста Росії Миколи Олійника, заслужених артистів Росії В’ячеслава Директоренка та Сергія Зайцева, артистів Юлії Сьомаки і Сергія Джемелінського. Всі присутні тепло зустрічали як давно знані “Два кольори”, “Розпрягайте, хлопці, коні”, “Сусідка”, так і чудову пісню з репертуару славетної Соломії Крушельницької “Вівці мої, вівці” та неповторну “Ой, не світи, місяченьку”.

Міжнародна хорова капела “Славутич” Культурного центру України (художній керівник і диригент – заслужений артист України та Росії Олександр Сьомака) підготувала оригінальний і хвилюючий театралізований виступ на теми українських різдвяних традицій зі свічковою ходою залом. Прозвучали колядки та щедрівки в обробці Валерія Кікти, записані з голосу Івана Козловського для хору, в супроводі бандури (бандуристка – Лариса Бондарук) та дзвонів. На завершення концерту вся зала молилася за Україну – звучали слова:

Боже, великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни…

Цього дня в Інформаційно-довідковій бібліотеці Центру можна було ознайомитися з новою книжковою експозицією, присвяченою Дню соборності України – представлено низку наукових монографій, збірок, довідкові видання, ілюстративні матеріали та копії документів початку ХХ ст. Завідувач бібліотекою Людмила Гільманова ознайомила відвідувачів із фондами книгозбірні, зазначивши, що важливою складовою в її роботі є інформаційне забезпечення наукових досліджень, які проводить Центр.

Висвітлення подій Української національної революції 1917 – 1921 рр. займає одне з провідних місць у роботі Центру. Крім великої кількості тематичних заходів, здійснюються такі проекти, як “Михайло Грушевський”, “Симон Петлюра”, “Відомі українці в Росії” та ін. У рамках першого, наприклад, Володимир Мельниченко підготував та видав монографії “Михайло Грушевський: “Я оснувався в Москві, Арбат 55” (2005) і “Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті” (2006). Було започатковано традицію проведення панахид за Михайла Грушевського в московському храмі Архістратига Михаїла. Глибоко символічним є той факт, що Культурний центр України знаходиться на Арбаті, вулиці, де кілька років жив і працював майбутній голова Української Центральної Ради.

Постаті іншого керівника Української Народної Республіки також було присвячено кілька помітних подій. У 2006 році до 80-річчя від дня смерті Симона Петлюри в Культурному центрі України за сприяння посольства Республіки Польща в РФ відбулася прем’єра польського фільму “Нелегке братерство”, проведено кілька зустрічей з українськими науковцями. А цього року планується цілий комплекс заходів, приурочених до 130-річчя від дня його народження, серед яких – презентації книг, зустрічі з істориками, показ документальних фільмів. Співробітники Центру постійно беруть участь у вітчизняних та міжнародних наукових конференціях і ювілейних заходах, присвячених подіям Української національної революції 1917 – 1921 рр.

Юрій БЕЗКРОВНИЙ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Додаток:

Новини Посольства України в РФ

26 січня ц.р. в Культурному центрі України в Москві відбулися урочистості з нагоди Дня соборності України.

22 січня 1919 року в Києві було проголошено об’єднання західноукраїнських земель з рештою України в Українську Народну Республіку, що забезпечило єдність століттям розділених між різними імперіями частин українського народу. У своєму виступі на урочистому вечорі Посол України в РФ, Перший заступник Секретаря РНБО України Костянтин Грищенко зазначив, що ця історична дата має велике значення сьогодні, оскільки дозволяє підтвердити прагнення великої української родини, що включає в себе громадян різних національностей, разом будувати незалежну, вільну, демократичну державу. „УНР проіснувала зовсім короткий час. Сучасна Українська держава існує вже достатньо довго, щоб стати дорослою і відповідно формулювати та відстоювати свої стратегічні інтереси, до кола яких, безумовно, належить і розвиток рівноправних, прагматичних, взаємовигідних відносин з Російською Федерацією”, - підкреслив Костянтин Грищенко.

За дорученням Президента України Віктора Ющенка Посол України в РФ вручив державні нагороди та посвідчення про присвоєння почесних звань низці представників української громади Росії. Зокрема, орденом „За заслуги” ІІІ ступеня були нагороджені легендарний багаторазовий олімпійський чемпіон з важкої атлетики Леонід Жаботинський, голова Міжнародної спілки колишніх малолітніх в’язнів фашизму Микола Махутов, співголова Об’єднання українців Росії Валерій Семененко. Звання „Заслужений артист України” отримав артист Московського державного академічного музичного театру імені Н.І. Сац Олександр Цилінко, а посвідчення про присвоєння звання „Заслужений художник України” було вручено художнику Василю Нестеренку. Після завершення офіційної частини в актовій залі Культурного центру України відбувся святковий концерт за участі професійних та аматорських фольклорних колективів української громади Москви.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/19732.htm

Виступає генеральний директор Центру Володимир Мельниченко.

Посол України в РФ Костянтин Грищенко вручає орден "За заслуги" ІІІ ступеня чемпіону двох Олімпійських ігор Леоніду Жаботинському (фото Віктора Гіржова).

Віра Федорченко, Ольга Дарибогова, Леонід Жаботинський, Вікторія Скопенко.

Міжнародна хорова капела «Славутич».

Нагороду отримує Валерій Семененко.

На світлинах: Юна московська україночка стала обличчям свята. Виступає генеральний директор Центру Володимир Мельниченко. Посол України в РФ Костянтин Грищенко вручає орден "За заслуги" ІІІ ступеня чемпіону двох Олімпійських ігор Леоніду Жаботинському (фото Віктора Гіржова). Віра Федорченко, Ольга Дарибогова, Леонід Жаботинський, Вікторія Скопенко. Міжнародна хорова капела «Славутич». Нагороду отримує Валерій Семененко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка