Опозиціонер Олексій Навальний, який закликав громадян вийти 12 червня на мітинги проти корупції

Москва по-троху прощається із старою епохою

12 червня був на Тверській. Пройшов її від Манежної площі до Пушкінської. Десь о 16-17 годині мітингарів було видно лише на Пушкінській. З усіх боків оточені "космонавтами". В інших районах Тверської про мітинг нічого не нагадувало.

Але кидався в очі величезний натовп людей, що прийшов подивитися на "реконструкторів". Відчувається, що на ці реконструкції витрачені величезні гроші - зіметовані різні картинки з культових радянських фільмів, як от "Місце зустрічі змінити не можна": стоїть автофургон "Хліб", за столом з самогоном сидять реконструктори в вигляді бандитів (в одного навіть фарба в вигляді крові по шиї тече), з ними можна сфотографуватися. Або дівчина-регульовальниця в формі та з прапорцями мужньо годинами стоїть на тумбі, теж для фотографувань. Дуже багато реконструкторів в формі НКВС початку війни - галіфе, ремені хрест на хрест з планшетом та кобурою, малинові петлиці та кашкети. З ними багато фотографуються, карні органи зараз в моді, "захисники вітчизни". Всі реконструкції присвячені "славним війнам" Росії (знов таки мода на мілітаризм), але про інші, крім Великої Вітчизняної Війни, війни, значно менше. Можна згадати великий дерев'яний літак часів Першої світової (типа "Іллі Муромця"), що в повний розмір перегородив всю Тверську, деінде солдати в сірій австрійській формі, далі, в глибину історії, пам'ятники з пап'є-маше героям Криму – генералу Корнілову, солдатам того часу. Цей історичний пласт колись знесли більшовики, але нині його по-троху підпускають для публіки. Чим далі в історію, тим менше як реконструкторів, так і глядачів. Вже біля поліцейського натовпу і мітингу, можна побачити витязів часів Київської Русі. Їх мало, але зате здається українська "третя сила" тут попрацювала - на муляжі ідола Володимирів тризуб та напис українською "змій" (саме через "і"). Здається, хоч круть, хоч верть, а в глибині душі росіяни українськість своєї прадавньої історії чудово розуміють.

На мітингу проти президента Володимира Путіна виключно молоді (дуже молоді - студенти, школярі старших класів, багато парочками хлопець-дівчинка, всі інтелігентного вигляду, не "гопота"). Чув, як розмовляють, що Олексій Навальний проект Кремля, та що він зливає протест. (Щось стверджувати важко, оскільки у Росії політика швидше нагадує спецоперацію).

На "реконструкції" фотографуються з НКВСниками люди віку коло 45-50-ти років, трохи молодшого покоління, трохи старішого. Вони за Путіна, за "вєлічіє Росії". Але молодь вже не ведеться на імперську пропаганду. Це дуже нагадує нашу власну юність, як ми з щирою душею сприйняли Перебудову та Гласність, та дивувалися над батьками, що так вперто трималися за замшілу радянську ідеологію. Нібито історія повторюється, і це дає привід сподіватися, що Москва та москвичі по-троху починають прощатися із строю епохою і починають думати про епоху «після Путіна».

Наш. кор., «Кобза».

Москва

На світлинах: Опозиціонер Олексій Навальний, який закликав громадян вийти 12 червня на мітинги проти корупції. Поліція затримує молоду дівчину, 12 червня 2017 р.

Затримання учасниці мітингу проти корупції. 12 червня 2017 р. Затримання фото-кореспондента. 12 червня 2017 р. Деякі затримані відчувають гордість за свої дії.  Чи то «Нєзнайка на Лунє», чи то Путін у Кремлі? Догадайтеся з двох раз!

Всі фото з Лентач.ру

https://twitter.com/oldLentach/status/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка