Опитування, що проводилося на початку серпня ц.р., продемонструвало зниження рівня любові росіян до свого лідера

Рейтинг підтримки президента Росії Володимира Путіна впав до рівня 2013-го року, свідчать результати опитування російського Фонду «Громадська думка» (ФОМ).

Респондентам запропонували відповісти на питання, кого б з кандидатів вони підтримали на виборах, якщо б вони відбулися 12 серпня. 45% опитаних сказали, що проголосували б за Путіна.

Це найнижчий показник за останні п’ять років. Найвищий рейтинг Путіна, 74%, був зафіксований соціологами у 2015 році. У 2014-му російська влада окупувала Автономну республіку Крим на півдні України, а також розв’язала війну на Донбасі.

Дослідження Фонду «Громадська думка» також показало, що російські громадяни стали менше довіряти Путіну: 24% опитаних сказали, що безумовно довіряють, в той час як абсолютно не довіряють – 17% респондентів.

Як повідомляло Радіо Свобода, згідно з опитуванням іншої російської соціологічної установи, «Левада-центру», взяти участь у масових протестах проти падіння рівня життя готові 28% росіян. При цьому в лютому 2017 року на протести були готові виходити 12% респондентів, в березні 2018-го – 8%.

18 березня 2018 року Володимир Путін був переобраний на новий 6-річний термін, набравши 76,7 відсотків голосів виборців. За даними ЦВК Росії, за Путіна проголосували понад половина тих, хто брав участь у виборах – понад 56 мільйонів осіб.

* * *

65-річний Володимир Путін фактично керує Росією з 31 грудня 1999-го, коли подав у відставку попередній президент Борис Єльцин. У 2008–2012 роках президентом був Дмитро Медведєв. Сам Путін тоді не балотувався на виборах через законодавчі обмеження – не більш ніж два терміни поспіль. У цей період він обіймав посаду прем’єр-міністра, з якої фактично керував країною.

Джерело


На світлинах: Путін старіє, його рейтинг падає… Окупувавши Крим навесні 2014-го року, Путін ощасливив переважну більшість кримчан і росіян, але ейфорія минає. В Росії назріває соціальний бунт, викликаний т.зв. «пенсійною реформою».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка