Російські громадські активісти виявилися сміливішими за українських

Крім акції біля пам’ятника Шевченку в Новосибірську (про що повідомляла «Кобза»), День Незалежності України відзначили в низці російських міст: зокрема, традиційно у Санкт-Петербурзі та приємно-несподівано – в Кірові.

І пітерська, і кіровська акції мали виразний політичний контекст. Учасники заходів звинувачували російську  верхівку у розв’язуванні війни проти незалежної держави, водночас, закликали нинішній кремлівський режим припинити злочини проти власного народу.

Примітно, що росіяни пов'язують позитивні зміни в своїй країні – з успішним розвитком України. Вони високо цінують боротьбу українців за свою свободу і визнають, що для путінської Росії ця боротьба є неоціненним досвідом і прикладом для наслідування.

Ось що пише з цього приводу на своїй сторінці Фейсбук кіровський громадський активіст Вадим Анан’їн: «Вітаю всіх своїх українських друзів з Днем незалежності! Україна і ви підтримуєте в нас надію, що і Росія може стати вільною. Дякуємо!»

Кіровчани під час проведення акції тримали в руках транспаранти із осудом дій нинішньої влади, та вимогою до неї звільнити українського політв’язня Олега Сенцова. Серед інших був і такий плакат: «Террорист не Олег Сенцов, а те, кто начал войну в Украине».

Активісти демократичного руху "Солидарность" у Петербурзі вийшли на одиночні пікети на Невський проспект, щоб привітати Україну з Днем Незалежності. Про це повідомляє "Радио Свобода". За словами організатора пікетів Ольги Смирнової, акція є одночасно антивоєнною і антиімперською. Учасники пікетів говорили про події, пов'язані з початком російської агресії в Україні, про Іловайський котел, у якому загинули сотні українських військових. Лунали заклики про звільнення засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова. Активісти збирали на Невському проспекті підписи під вітальними листівками, щоб потім передати їх до консульства України. Учасники акції брали невеликі інтерв'ю у перехожих про їхнє ставлення до української проблеми. Під час мирної акції стався напад на активіста, який тримав український прапор, про це йдеться на сторінці активіста Дінара Ідрісова у Facebook.

Отже, в Росії останнім часом спостерігається тенденція до розвитку протестного руху, що затух після подій на Болотній площі в 2012 році та викликаних цими подіями репресій влади. Водночас, росіяни все частіше звертаються до теми України, яка стає для них дороговказом, як необхідно змінювати антинародну та антидержавну владу. Хоч справедливості ради треба сказати, що і в Україні ще непочатий край роботи в питаннях боротьби з корупцією, безкарності злодіїв національного масштабу, іншими негативними проявами, які гальмують рух країни вперед.

Прикрим є той факт, що головне свято України пройшло повз увагу українських громадських організацій РФ. В усякому разі, інформація про будь-які заходи практично відсутня. Ніхто не вимагає від українців Росії масових протестів проти влади, але вийти на вулицю і привітати свою історичну Батьківщину з найголовнішим її святом – навіть на це не вистачило снаги й сміливості. Прикро. А все це свідчить про новий рівень деградації українського руху в Росії, причини якої потребують додаткового аналізу та осмислення.

Огляд підготував Віктор Гіржов, в.о. головного редактора «Кобзи»

На світлинах: Сьогодні в Росії рідко який мітинг чи одиночний пікет обходиться без української символіки та портрета політв’язня Олега Сенцова. Акція в Кірові. Акція в Санкт-Петербурзі. Під час акції на Невському проспекті агресивний громадянин напав на учасника з українським прапором.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка