Три тисячі небайдужих до війни в Україні протестували проти агресії Росії

У неділю, 6 березня, Конгрес Українців Канади провів чергову демонстрацію протесту проти військової  агресії Росії в Україні.  Демонстрація розпочалася о другій годині на Парламентському пагорбі.

Перед протестантами виступили посли Литви та Естонії, український дипломат, члени парламенту, представниця українського студентства та представник білоруської опозиції. Всі виступаючі наголошували на підтримці України у цій війні, бажали українцям перемоги і засуджували Росію за її злочини. Деякі оратори вимагали, щоб країни НАТО закрили небо над Україною. Демонстранти скандували «No-fly zone». У виступах підкреслювалося, що Росія свідомо створює гуманітарну катастрофу в оточених українських містах, і що ця тактика подібна тактиці російських військ у Сирії.

Демонстранти тримали гасла «Путін *уйло», «Захищене небо», «Путин - Гаага», «Путін геть з України!»,  «Путіна до в’язниці!», «Путін - військовий злочинець», «Ні війні!», «Путін - сама маленька людина у світі», «Путін: Псих, Язва, Терорист, Нелюдь, Нацист», «Ні брехні та ненависті!», «Всі дороги ведуть до Гааги», «Санкції Путіну!», «Вільна Україна». Якщо судити із плакатів, то Путіна ненавидять в Оттаві більше всього на світі, і вважають саме його причиною війни.

Важливо відзначити один момент. В Оттаві мешкає значна російська діаспора (напевне 7-12 тис. осіб). На мітингу було помітно мабуть з десяток плакатів російською мовою. На жаль, росіяни , після всього  що було зроблено російською армією в Україні, не прийшли масово підтримати українців. Це було дуже показово. Адже, росіяни Оттави не є зомбованими російською пропагандою, проживають у країні НАТО, їхні діти мають спільну долю із Канадою і їх не зачепить путінське ФСБ. Але практично ніхто із них не прийшов на демонстрацію. Більш того, із розмов із росіянами я довідався, що більше половини їхніх  друзів  вважає агресію Росії політично мотивованою і тому виправданою (в основному аргументація йде про права т.з. ДНР та ЛНР).

Ось тут і хочеться сказати: ганьба вам, росіяни! Немає у вас ні совісті, ні етики, ні дисидентства, ні розуміння гуманізму Заходу. Ось це і є справжня «ковбасна еміграція» - без духу свободи, без турботи за країну ваших коренів. Автору цих рядків, громадянину Росії, було дуже прикро, що дух Академіка Сахарова вже залишив Росію, не залишивши помітного відбитку на колективному інтелектуальному. Мабуть, Борис Нємцов був останнім сміливим представником Росії, який відвідав Парламентський пагорб, а було це за рік до його смерті. Як кажуть, знайшовсь таки один козак серед 150 мільйонів свинопасів!

Натомість українська частина мітингу виглядала молодою, пасіонарною і щирою.

Було приємно побачити, як на Парламентському пагорбі, як на високій щоглі гордо майорів український прапор – символ підтримки України урядом Канади. Не дивно, що прем’єр Трюдо перебуває зараз у Європі із візитом підтримки антипутінської коаліції.

Наш. кор., Оттава

На світлинах:

1. Ненависть до Путіна зростає у геометричній прогресії

2. Учасники мітингу в Оттаві. Парламентський  пагорб, 6 березня 2022 р.

3. Учасники мітингу в Оттаві. Парламентський  пагорб, 6 березня 2022 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка