В Анталії зустрілися міністри закордонних справ України і РФ

10 березня у Туреччині відбулася рані анонсована зустріч глав МЗС України, Туреччини та Росії. Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушогли, за посередництва якого проходила зустріч в Анталії, висловив обережний оптимізм, незважаючи на відсутність прогресу в переговорах. Чавушогли повідомив, що зустріч трьох міністрів проходила у важкій атмосфері, але була цивілізованою. Туреччина і надалі готова всіляко сприяти сторонам зближення позицій конфліктуючих сторін. Формат зустрічі «без краваток» означає загальне обговорення проблемних питань, без розробки конкретної програми дій. Двома словами «сторони домовилися домовлятися».

Переговори пройшли на тлі сталого розуміння світовою громадськістю і дипломатамитого, що Росія порушує всі принципи міжнародного права і перевершила навіть нацистську Німеччину за рівнем варварства та зневаги до прав і свобод людей. Весь світ уже поінформований про трагедію, яка зараз розгортається в Україні.

При цьому Туреччина не випадково обрана як переговорний майданчик, таким чином Росія намагається надати послугу Анкарі для нарощування політичної ваги в Чорноморському регіоні та й у світі загалом, зважаючи на те, що Президент  Реджеп Ердоган утримається від рішення трансформуватися в політичного антагоніста Кремля і не наслідуватиме приклад більшості країн Євразії, які засудили розв'язану Кремлем війну в Україні.

Сам факт зустрічі російська пропаганда подає як спробу спільно з турками «вирішувати» українське питання фактично без урахування думки української сторони. Зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром  Кулебою Кремль подає як необхідну формальність, але позбавлену перспективи трансформації в конструктивне русло: встановлення сталого перемир'я виходячи з вимог російської сторони. Мовою дипломатичного етикету – це чітка маніфестація своїх пріоритетів. При цьому Анкара сприймається як рівноцінний партнер, Київ як васал. Насправді, зважаючи на дипломатичний досвід глави МЗС Росії Сергія  Лаврова, сам факт того, що він погодився на прямі переговори з Кулебою, свідчить про те, що Росія не розрахувала сили і перебуває у важкому становищі, блефує, але в той же час готова йти на діалог, більш того на поступки.

 На думку більшості фахівців у сфері міжнародного права, Анкара вже виросла з «коротких штанців» і в ході реалізації своєї зовнішньополітичної доктрини застосовує класичний британський постулат: «немає постійних союзників, є постійні інтереси». Тим більше, що вже давно ніхто не приховує участі Великої Британії у так званому проекті Великого Турана.

З огляду на гостроту проблеми та її всесвітній масштаб Туреччина, незважаючи на те, що не підтримала санкційного удару по Росії, готова вести справи з Путіним, але виключно у ключі національних інтересів, які наразі йдуть урозріз із політикою Росії по Україні. Ердоган планомірно відновлює велич Туреччини, а це можливе лише за значного ослаблення Росії.

Не виключено, що Туреччина виступила ініціатором проведення цих переговорів задля збереження своєї причетності до вирішення «української кризи», адже цей регіон входить до орбіти геополітичних інтересів Анкари, де зіткнення Росії та Туреччини навколо питання суверенітету Криму продовжує бути точкою напруги.

Таким чином, Росія показуватиме відсутність міжнародної ізоляції Москви з боку провідних країн світу, намагатиметься порушити консенсус в оцінках агресії проти України. Водночас, Анкара лише переслідує власні інтереси, які зараз збігаються з інтересами України.

У самій Туреччині політичні позиції Ердогана не є сильними. За рік ліра впала на 30%, в країні високе безробіття, на виборах в парламент буде формуватися анти-ердоганівська коаліція, куди мають увійти як курдські, так і турецькі партії. І самі геополітичні ігри коштують не дешево.

Наш кор., за матеріалами інтернет-видань

На світлині: Дмитро Кулеба і Сергій Лавров

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка