Делегація з постраждалого Харкова візьме участь у заходах з нагоди Міжнародного Дня Миротворця ООН у Женеві

За календарем 29 травня у світі традиційно визначеють як Міжнародний День Миротворця ООН. В цьому році  урочистості з його нагоди під егідою ООН і  за участі кадрових військових у відставці, що мають реальний досвід участі у проведенні миротворчих операцій, заплановані на 30 травня  у Палаці Ліги Націй  в Женеві (Швейцарія).  Серед офіційних співорганізаторів заходу - міжнародні ветеранські організації «Міжнародна асоціація Солдати Миру» («SPIA») та «Всесвітня ветеранська організація» («WVF»).

В цих урочистостях візьме участь і делегація з Харкова - представники українського ветеранського руху з  «Громадського об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни», а також учасники молодіжного миротворчого руху з числа школярів старших класі та вчителів шкіл, зокрема, члени харківського Клубу юних миротворців. 

Метою візиту харків’ян до Женеви, як повідомили кореспонденту «Кобзи», є протидія агресивній інформаційній політиці РФ щодо України. На майданчику  ООН відбудеться доповідь про наслідки  російської агресії Збройних Сил  Росії на території Харкова, Харківської області та інших регіонів України з наочною  демонстрацією  фото та відеоматеріалів військових злочинів російських військ. Ці матеріали будуть офіційно передані керівництву ООН у якості доказової бази для  посилення антиросійських санкцій в економічній та політичній площині.

Також планується задіяти  мережі партнерів в країнах Східної та Західної Європи в рамках сприяння вимушеним переселенцям з України,  використання майданчику   міжнародних ветеранських структур, а також «прапору ООН» з відпрацювання каналів постачання гуманітарної допомоги в Україну, ініціювання програм фінансування післявоєнної відбудови зруйнованої інфраструктури та житлового фонду постраждалих від військових дій  українських регіонів.

За результатами візиту до Женеви буде анонсовано створення Представництва міжнародного ветеранського руху в м. Харків, котре матиме можливість застосувати механізм «Генеральний консультативний статус ООН», що дозволить ініціювати проекти  в сфері міжнародного військово-цивільного партнерства з метою припинення вогню і відновлення миру та стабільності як в регіоні, так і  в Україні в цілому.

Таким чином, в Харкові може бути створена постійно функціонуюча комунікаційна платформа (у форматі щорічного безпекового форуму) за участі представників закордонних структур ветеранського/миротворчого спрямування, що дозволить долучити потенціал міжнародного військово-цивільного партнерства до пошуку алгоритмів примусу РФ до миру.

Довідково:

Міжнародна Асоціація Солдатів Миру ( «SPIA») заснована у 1988 році. Об’єднує ветеранів миротворчих операцій під егідою ООН. Наразі має 40 000 членів з 21 країни (Австралія, Австрія, Бельгія, Данія, Ірландія, Канада, Кенія, Люксембург, Монголія, Норвегія, Нідерланди, Польща, Росія, Сенегал, Словаччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція). Штаб-квартира організації розташована у  Ліоні (Франція). В Україні повноважним представником «SPIA» визначено Харківську ГО «Об'єднання миротворців ООН».

Міжнародна неурядова ветеранська організація  «Світова Федерація Ветеранів («WVF») заснована у Парижі  у 1950 році першими її учасниками з 8 країн, а саме: з Бельгії, Франції, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Туреччини, США та Югославії.  Сьогодні WVF становить федерацію у складі 172 ветеранських організацій з 121 країни, представлених близько 45 мільйонами ветеранів по всьому світу. WVF зберігає свій консультативний статус у співпраці із ООН з 1951 року. У 1987 році їй WVF було надано титул «Посланця миру».

Обидві організації мають офіційно визначений  ООН «Генеральний консультативний статус».

«Громадське об’єднання  миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни»  (м.Харків,  керівники -  С. Самойлов і О.Дорошенко), підтримує контакти з представниками «SPIA» та «WVF». «Об'єднання миротворців ООН» засноване в 2012 році і об'єднує українських ветеранів миротворчих місій під егідою ООН.  Метою її діяльності  серед іншого є  інформаційна та просвітницька робота на основі принципів  ООН, в т.ч. у молодіжному середовищі (волонтерство, тощо). Наразі  ГО розгорнуло активну діяльність в напрямку використання потенціалу ООН у ході відпрацювання механізмів подолання російської агресії проти України.

Наш кор. з Харкова

На світлинах:

1. Палаці Ліги Націй  в Женеві, де виступатимуть українські діти

2. Члени харківського Клубу юних миротворців

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка