Освіта

Новий навчальний рік розпочався в українській суботній школі «Веселка» в азійській частині міста, яка діє при Українському товаристві взаємодопомоги. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Генконсульство України в Стамбулі.

«Я впевнений, що протягом цього навчального року ви будете діткам розказувати про наш мужній український народ, про наші Збройні сили, які зараз борються і відстоюють нашу державу, нашу незалежність», – зазначив генконсул.

Посол України Мар’яна Беца відвідала в Таллінні «Школу Свободи», де в 7–12 класах навчалися близько 600 українських учнів, які знайшли прихисток в Естонії, рятуючись від розв’язаної Росією війни.

У житті школи сталася важлива подія  – випуск учнів. Виступаючи перед присутніми на лінійці у 8-му класі Мар’яна Беца подякувала уряду Естонської Республіки за неймовірну підтримку українських дітей та забезпечення доступу до освіти українською мовою. Посол особливо наголосила на тому, що «Школа Свободи» – це перша офіційна українська школа, яку було відкрито за кордоном спеціально для дітей тимчасово переміщених осіб з України.

Інтерв’ю з головою правління Спілки українських освітян діаспори Ліною Максимук

Перший Міжнародний конкурс юних перекладачів з українських закордонних шкіл «Мовограй» нещодавно оголосив переможців – учнів з 11 країн світу. Організатором творчого змагання виступила Спілка українських освітян діаспори – перше міжнародне об’єднання українських вчителів із різних країн світу. До його створення у 2018 році не було установи чи організації, яка б опікувалася проблемами освітян діаспори. І хоча спілка ще зовсім молода, вона активно працює, отримує позитивні відгуки про свою роботу й генерує нові проєкти, серед яких і «Мовограй».

Про особливість конкурсу і проблеми українського шкільництва за кордоном в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу розповіла голова правління Спілки українських освітян діаспори, голова оргкомітету конкурсу «Мовограй» Ліна Максимук.


Першокурсниця СумДУ Наталя Литвиненко

 

Наталя Литвиненко, незважаючи на багатий життєвий досвід і певну кількість прожитих років, вирішила знову сісти на студентську лаву

Активістка українського руху в Росії, колишня редактор сайту «Кобза» Наталя Литвиненко вступила до одного з українських вишів. Новина,здавалось би, буденна на перший погляд (хоч і радісна для будь-якого абітурієнта), якби не одне «але»: пані Наталя, м’яко кажучи, давно вийшла з традиційного студентського віку… Ось як вона сама описує цю подію на своїй сторінці у Фейсбук.


Той самий Закон РФ «Про освіту» 2006 року
Той самий Закон РФ «Про освіту» 2006 року

В Росії знищена більшість українських недільних шкіл - в Пітері, Воронежі, Тюменській області, Ханти-Мансійському автономному окрузі, інших регіонах

Як 26-го січня повідомили Українські новини, міністерства освіти і науки України і Росії мають намір відкрити школу з українською мовою навчання в Москві. Про це сказав на брифінгу міністр освіти України Дмитро Табачник "Питання відкриття в Москві загальноосвітнього навчального закладу з українською мовою навчання ми відпрацьовуємо з нашими колегами з Міністерства освіти і науки України, з Департаментом освіти уряду Москви та за підтримки нашого посольства", - сказав Табачник. Міністр зазначив, що це досить багатосторонній складний проект, оскільки Москва є дуже насиченим містом з точки зору надання освітніх послуг. "І, звичайно, для того, щоб створити серйозний загальноосвітній заклад з українською мовою навчання, потрібен цілий комплекс заходів", - додав Табачник. За його словами, для того, щоб батьки віддавали дітей до цієї школи, Міносвіти, серед іншого, в державних умовах прийому до вищих навчальних закладів України відійшло від принципів етнічності - тепер за квотою на безкоштовне навчання можуть поступати іноземці, якщо вони навчалися у школах з українською мовою навчання. Міністр розраховує, що відкриття такої школи може відбутися з нового навчального року.

Олена Карасьова (Коноваленко)
Олена Карасьова (Коноваленко)

І деякі висновки із досвіду 9-річної роботи в російській столиці по створенню дитячого українського осередку

Я приїхала до Москви у 2001 році. Зразу ж пішла працювати в Український національно-освітній центр при школі № 124. Дізналась про нього від Скопенко Вікторії Іванівни в Києві - на Всеукраїнському фестивалі - форумі “Кордони наші вкаже пісня”. 

Школа № 124 розташована була в центрі Москви на вулиці Мала Бронна, 7. Сюди приймалися діти з різних куточків колишнього Радянського Союзу. Часто без регістрації та медичних полісів, з поганим знанням російської мови та інших предметів. Це був вихід для людей, що приїжджали на заробітки у Москву і привозили своїх дітей. Вчителі мали багатий досвід, як таких дітей студіювати і доводити до засвоєння знань, які вимагаються нормативами московського Департаменту освіти. Директором школи на той час вже багато років працювала Берьозкіна Світлана Олександрівна -  українка за походженням. Тому вона і підтримувала при школі понад 10 років Український національно-освітній центр, керівником якого був Семененко Валерій Фокович.

Логотип акції
Логотип акції

Эта акция ЮНЕСКО уже давно получила широкую известность по всей стране

В Казани 15 ноября открылась "Неделя образования взрослых-2010". Эта акция ЮНЕСКО уже давно получила широкую известность по всей стране – одной из ее задач является интеграция отечественного и зарубежного опыта в области образования взрослых.

Професор Болтівець Сергій Іванович
Професор Болтівець Сергій Іванович

Офіційне вітання від України учасникам «Тиждня освіти дорослих - 2010 в РФ»

Высокоуважаемая госпожа Национальный координатор "Недели образования взрослых" ЮНЕСКО в Российской Федерации профессор Нина Петровна ЛИТВИНОВА!

Высокоуважаемые взрослые граждане Российской Федерации - участники Одиннадцатой "Недели образования взрослых", инициированной Международным движением "Красивая школа"!

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Київський національний університет імені Тараса Шевченка

На навчання запрошуються громадяни країн колишнього Радянського Союзу та інших країн зі знаннями російської мови

Перечень образовательно-квалификационных уровней и направлений подготовки (специальностей), а также нормативных сроков обучения, по которым объявляется приём на учёбу в Киевский национальный университет имени Тараса Шевченко в 2010-2011 учебном году

Образовательно-квалификационный уровень бакалавр - Б

Срок обучения на дневной форме – 4 года, на заочной форме* – 5 лет

Образовательно-квалификационный уровень магистр - М

Срок обучения на дневной и заочной* форме – 2 года

Образовательно-квалификационный уровень специалиста  -  С

Срок обучения на дневной и заочной* форме – 1 год

*Заочная форма обучения имеется только по тем специальностям и программам, которые обозначены «звёздочкой»

Директор філії Саратовського державного соціально-економічного університету Ігор Шевчук

Для цього в Саратовському університеті будуть навчати студентів українській мові та історії

В учебные планы филиала Саратовского государственного социально-экономического университета включили изучение украинского языка и истории, сообщил директор филиала Игорь Шевчук, передает Росбалт.

По его словам, ввести изучение украинского языка пришлось для того, чтобы облегчить выпускникам России подтверждение дипломов в Украине. «Нам пришлось дважды пройти процедуру лицензирования по российскому и украинскому образцу. Кроме того, наш вуз добился включения в единый реестр высших заведений Украины. Мы начали процесс преподавания украинского языка, профессионального украинского языка, истории Украины. Все это с единственной целью – облегчить нашим выпускникам нострификацию (подтверждение) дипломов», — сказал Шевчук.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка