Ольга  ДарибоговаУкраїнські громадські об’єднання в Росії можуть відряджати своїх дітей в Україну для навчання в державних вищих навчальних закладах за кошт української держави

За інформацією Міністерство освіти і науки України (МОН) виділено 50 державних стипендій російським громадянам українського походження для прийому на І курс вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН України на 2007/2008 навчальний рік.

Кандидати на повний курс навчання у вищих навчальних закладах України повинні мати повну загальну середню освіту, відмінні та добрі оцінки з усіх навчальних дисциплін, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти. Державні стипендії для здобуття другої вищої освіти Міністерством не надаються.

Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 року № 65 “Про затвердження Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)”, кандидати зараховуються на повний курс навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр”. Зазначений рівень навчання є завершеним і закінчується видачею диплома. Після отримання ступеню “Бакалавр” студенти можуть продовжувати навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями “Спеціаліст”, “Магістр” за результатами вступних випробувань на умовах загального конкурсу. 

Кожний кандидат, який отримав державну стипендію на навчання, прибуває до вищих навчальних закладів України у терміни з 25 серпня до 10 вересня і подає безпосередньо до навчального закладу оригінали таких  документів:

а) анкету встановленого зразка (додається);

б) документ про повну загальну середню освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

в) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту  людини (ВІЛ);

г) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений  офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

д) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, що прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);

е)  копію документа про народження;

є) 6 фотокарток розміром 60х40 мм;

ж) зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року.

Зазначені в пунктах б), г), е) документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку.

Кандидати на навчання зараховуються до вищого навчального закладу відповідно до направлень Міністерства освіти і науки України.

Після зарахування на навчання в Україні студентам надаються місця у  гуртожитку. Вартість проживання складає для державних стипендіатів – в середньому 25 дол. США на місяць, медична страховка - 100 дол. США (термін дії – один рік), стипендія – в середньому  30 дол. США на місяць (за умови успішного навчання). Іноземним громадянам, зарахованим на навчання на підготовчі факультети (відділення) вищих навчальних закладів України, стипендія не сплачується.

Транспортні витрати до місця навчання і в зворотному напрямку здійснюються за власні кошти. Кандидатам на навчання, у разі необхідності, слід передбачити витрати на процедуру нострифікації документів про освіту (до 108 грн.). Нострифікацію документів буде здійснювати Міністерство освіти і науки України (управління ліцензування, акредитації та нострифікації) за поданням вищого навчального закладу.  

За інформацією МОН України, при призначенні державних стипендій іноземним громадянам українського походження перевага надаватиметься напрямам підготовки “педагогічна освіта” -  спеціальність “педагогіка і методика середньої освіти” (“українська мова і література”, “історія”, “образотворче мистецтво”), “філологія” (спеціальність “українська мова і література”) та напрямам підготовки (спеціальностям) “мистецтво”, “історія”, “журналістика”.

У разі зацікавленості, просимо інформувати Посольство до 24 квітня 2007 року щодо кандидатур на навчання в Україні із зазначенням бажаних спеціальностей.

Відділ питань освіти і культури Посольства України в РФ

05.04.2007 р. №6111/36-830-883

А н к е т а

іноземного громадянина, який направляється на навчання до вищого навчального закладу України

1. Країна (громадянство), (копія паспорта додається)

2. Прізвище, ім’я, по батькові

3. Стать

4. Число, місяць і рік народження

5. Місце народження

6. Адреса, місце проживання, телефон

7. Рівень володіння українською мовою

8. Освіта (назва навчальних закладів,  їх місцезнаходження,  дата вступу, дата

закінчення, який документ отримав)

9. Оцінки (бали) з основних предметів (копія документа про освіту додається)

10. Чи навчалися раніше у вищих навчальних закладах (в яких, коли)

11.Назва обраної спеціальності

Підпис                                                                            Дата

На світлині: Радник з питань культури і освіти Посольства України в Російській Федерації Ольга Дарибогова.

Embassy of Ukraine to RF Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка