'Марш миллионов', Москва
'Марш миллионов', Москва

Про колесо історії, що невпинно повертається

Сьогодні, 7 травня, Володимир Путін вчергове став Президентом Росії.

А за день до цього, 6 травня, російська громадськість влаштувала грандіозну демонстрацію проти корупції у Росії та нечесних виборів. Учасники мітингу одназначно вказали проблему сучасної Росії, вибравши своїм гаслом: «За Росію без Путіна!».

Цього разу демонстрантам не вдалося провести повноцінний мітинг на Болотній площі, оскільки міліція на підходах до площі почала арешти і спинила колону.

З моєї очки зору, серед двох подій останніх днів - згаданого протестного «Маршу мільйонів» у Москві та інагурації Путіна у Кремлі - головною подією лишається саме величезна протестна демонстрація і реакція влади на неї. Чому так? Тому що саме за демнстрантами і їх демократичними лідерами майбутнє Росії. Тандем вже був. З ним було і добре і погане, але нічого принципово нового він Росії не принесе. Залишиться сваволя корумпованого клану чиновників на чолі з Президентом Путіним. Залишиться монополія «Єдиної Росії» на владу. Клан чиновників-бізнесменів будь що триматимуть статус-кво, гребтимуть у свою кишеню, фальшуватимуть вибори, творитимуть одержавлену бюрократичну Церкву РПЦ, струмуватимуть прогрес соціального розвитку (включаючи і репресії проти громадських організацій, як ОУР). Є ще й особисті негативні риси самого Путіна, які погіршують політичні шанси його команди і його режиму. Серед них я відзначу три. По-перше, плейбойство Президента - жінки, автомобілі, демонстрація загорілих біцепсів, чорні окуляри. Одним словом, супер-агент. Це вже приїлося, адже є у країні і інші чоловіки, і їх аж 75 лільйонів. І всі вони справжні, а не лише Путін. По-друге, надзвичайна корумпованість Путіна. За оцінками опозиції його найближчий клан поцупив коло 140 мільярдів доларів, збудував 20 палаців, і т.д. Неможливо збагнути навіщо Путіну статки більші ніж у Білла Гейтса? Що це особисто йому дає окрім політичних проблем? Очевидно мова іде про певну форму клептоманії. Третьою рисою я б відзначив неприйняття Путіним національних меншин, і особливо українців. Тут і постійні цитування генерала Антона Дєнікіна про те, що України не існує, і гоніння на діаспорні організації у Росії, і напружені відносини з Українською державою. В своєму серці він несе чорний потенціал заперечення, агресії, підозри. Зламати, не пустити, нахамити - ось «сильна» сторона Путіна. Домовитись, зрозуміти, збудувати консенсус - ось слабка його сторона, як політика. Це й визначає особистий негативний вплив Путіна, який він приніс у політику. Все це має піти разом із ним. Відзначу, що не вважаю Путіна політичним лузером. Він мав досягнення (скажімо, на певному етапі зумів консолідувати своє суспільство для економічного ривка, в той час як наші українські президенти його завжди ділили, деморалізували і натравлювали по частинам). Але в нинішній момент Путін, як політик, вичерпався і в подальшому лише множитиме власні помилки.

Історія вчить що епохи минають, і стара епоха несе в собі паростки нової епохи. Як КДБіст - розвідник Путін непомітно проростав із епохи Єльцина щоб Росію «підморозити», поставити у статичне русло (і в цьому був певний сенс), так і нині скрізь асфальт путінського авторитаризму непомітно проросли паростки нової жаги свободи, свободи, що на певному досягнутому матеріальному добробуті зможе виявити нові риси духовності Росії, її інтелектуального багатства, її багатоголосся. При Путіни насичувався шлунок, як в казармі годують солдата, при новій епосі ми зможемо розкрити очі і побачити навколо себе мислячих громадян, творців своєї культури, а також представників національних меншин - громадян Росії. Країна зможе відкрити для себе світ друзів, яких ніколи не побачать ті, що так довго «мочити в сортирі».

Колесо історії не змінити, саме тому ось ці люди, що учора вперто сіли на асфальт коло Кремля, яких тягнули із заламаними руками у автозак, яких валили на землю, саме вони є майбутнім Росії, і саме їх інагурація на історичній сцені відбулася в ці дні.

Тому сьогодні ми кажемо Путіну не «добрий день», а «бувайте здорові», а Борису Нємцову і Сергію Удальцову скажемо «вітаємо вас, ми з вами!»

Василь Коломацький,

головний редактор «Кобза - українці Росії»

громадянин Росії, постійне проживання - Канада

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ні - диктатурі, ні - корупції
Ні - диктатурі, ні - корупції
Росія без Путіна - це Росія ось цих облич. Ось майбутня Росія
Росія без Путіна - це Росія ось цих облич. Ось майбутня Росія
Третій ліворуч Борис Нємцов, демократ
Третій ліворуч Борис Нємцов, демократ
Сергій Удальцов - найкращий оратор опозиційних сил
Сергій Удальцов - найкращий оратор опозиційних сил
Звична картина наших днів. Свідчення того, що зміни будуть
Звична картина наших днів. Свідчення того, що зміни будуть
Жінки-дисиденти
Жінки-дисиденти

На світлинах: 'Марш миллионов', Москва. Ні - диктатурі, ні - корупції! Росія без Путіна - це Росія ось цих облич. Ось майбутня Росія. Третій ліворуч Борис Нємцов, демократ. Сергій Удальцов - найкращий оратор опозиційних сил. Звична картина наших днів. Свідчення того, що зміни будуть. Жінки-дисиденти. (Всі фото - передрук Лєнта.ру http://www.lenta.ru)

Від головного редактора:

Матеріал висловлює мою особисту точку зору як громадянина Росії і не узгоджувався із редакцією через терміновість подій і редакційні сроки випуску матеріалу. Інші члени редакції можуть висловити свою точку зору окремо.

Подяка кореспондентам Лєнти за професійну роботу!

В.К.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка