Президент України після покладання квітів до памятника КобзарюГлава української держави поклав квіти до пам’ятника Кобзарю і зустрівся з представниками української громадськості Росії

Президент України Віктор Ющенко сьогодні у Москві поклав квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. У церемонії покладання квітів взяли участь Посол України в РФ Олег Дьомін, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова, Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук, заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Чалий. www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/10857.htm

Потім у приміщенні Культурного центру України в Москві відбулася його зустріч з представниками української громади в Росії. Глава держави ознайомився з діяльністю Культурного центру України в Москві, оглянув бібліотеку КЦУМ та нове приміщення Української недільної школи, що створена при Культурному центрі України.

Під час зустрічі з громадою Віктор Ющенко відзначив важливість української присутності у світі. Йдеться, за його словами, як про економічну, так і про культурну сфери. У цьому напрямку, за словами Президента, українська політика повинна бути «активною та амбітною».

Звертаючись до представників української громади, Президент наголосив, що високо цінує їх внесок у збереження української національної присутності в Росії. Він також особливо відзначив ту важливу роль, яку українська громада може відігравати у розбудові партнерських відносин між Україною та Росією.

В. Ющенко підкреслив надзвичайну важливість для України розвитку подальших добросусідських відносин із Росією, наголосивши, що йдеться, безперечно, про стратегічного партнера України.

У своєму виступі Президент також зупинився на низці питань двосторонніх відносин України і Росії. Зокрема, йшлося про такі чутливі питання, як мовне, роль учасників українського визвольного руху 20-50-х років XX століття, Голодомор 1932-33 років, безпекову політику України в контексті її євроатлантичних прагнень. Щодо останнього із перелічених питань, Президент відзначив, що йдеться не про політику, яка формує взаємні непорозуміння з іншими державами, а виключно про право нації на вибір оптимальної безпекової моделі. У цьому контексті В. Ющенко відзначив важливість прозорого та чесного діалогу України з Росією.

Щодо питання євроатлантичної інтеграції України, Віктор Ющенко окремо наголосив на важливості проведення відповідного діалогу і всередині українського суспільства. «Давайте спокійно, без ажіотажу будемо визнавати право нації на діалог. Як скаже нація, так і буде», – зауважив він.

Віктор Ющенко запевнив українську громаду, що всі її проблеми завжди будуть предметом уваги української влади. Україна, підкреслив він, «не шкодуватиме ні грошей, ні зусиль», щоб посилити та надати всю належну підтримку для задоволення національних, культурних і духовних потреб українців у Росії. Серед актуальних проектів, які мають бути реалізовані в Москві, Президент, зокрема назвав відкриття української школи, театру, проведення різних культурницьких заходів.

В. Ющенко закликав українську громаду Росії до активної праці, підтримки тісних зв’язків з Україною. Глава держави також передав Культурному центру подарунки з України.

http://www.president.gov.ua/news/data/1_22552.html

Напроти готелю  Україна

Перед московською аудіторією

Засідання в нижньому залі  КЦУМ

Спільне фото Президента України з учасниками зустрічі на Арбаті,9

На світлинах: Президент України після покладання квітів до пам’ятника Кобзарю. Разом з Послом України в РФ Олегом Дьоміним та секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою напроти готелю “Україна”. Перед московською аудиторією. Засідання в нижньому залі КЦУМ. Спільне фото Президента України з учасниками зустрічі на Арбаті,9.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка