Костянтин Грищенко. Маршрут повпреда: Воронежчина–Білгородчина–Курщина-Брянщина

Посол України в РФ Костянтин Грищенко з 20 по 25 липня ц.р. знаходився  з робочою поїздкою до Воронезької, Бєлгородської, Курської та Брянської областей, з якими найбільш активно розвивається міжрегіональне і прикордонне українсько-російське співробітництво.

Воронезька область

Ознайомлення з прикордонними регіонами глава української дипломатичної місії в Росії розпочав з Воронежа, де провів зустріч з губернатором Воронезької області Олексієм Гордєєвим, відвідав ВАТ «Воронезьке акціонерне літакобудівельне підприємство» та ВАТ «Воронежсинтезкаучук», зустрівся з представниками української діаспори Воронежчини.

Під час переговорів з керівником Воронезької області Посол наголосив на важливості економічної, промислової, культурної, гуманітарної, міжлюдської та інших видів кооперації і взаємодії між Україною і Росією, а більше – між прикордонними областями і районами, особистий контакт між главами областей. Коментуючи мету робочої поїздки Костянтин Грищенко зазначив, що працюючи Послом у Росії, треба знати цю велику країну не лише з вікна свого офісу. «Потрібно взнати, зрозуміти, відчути і стати корисним у просуванні тих тем, які можуть бути взаємокорисними, як для України, так і для Росії», підкреслив Посол.

Мова також йшла про необхідність більш повного забезпечення культурно-освітніх потреб української діаспори Воронезької області. Адже значна чистина населення цього краю – українці, нащадки яких переселилися сюди з тодішньої України 350 років тому. При цьому вони зберегли свою культуру, мову, національний одяг, кухню. Найбільшим прикрим є практична відсутність в області шкіл, де вивчалася б, хоча б на факультативному рівні, українська мова. Сторони погодилися з необхідністю зрушити цю справу з місця.

За інформацією керівництва українських громадських організацій Воронежа й області, не додачу до єдиної на сьогодні середньої школи №91, де діти українців можуть вивчати мову дідів і прадідів, з 1 вересня почнуть викладати українську у середній школі №75 м. Вороніж. Також очікується, що незабаром буде поновлене вивчення мови Шевченка і Франка у Богучарській середній школі-інтернаті для дітей-сиріт.

Під час відвідання Воронезького акціонерного літакобудівельного підприємства Костянтину Грищенку було презентовано перший серійний літак Ан-148 російської зборки, який на 40 відсотків комплектується українськими деталями, що виробляються на 35 промислових підприємствах України. Напередодні цей літак здійснив перший політ. Сторони відзначили стратегічну важливість для обох країн інтенсифікації кооперації по випуску літаків Ан-148, які вже незабаром будуть постачатися провідним авіакомпанім Росії.

Другий день робочої поїздки Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Костянтина Грищенка прикордонними з Україною областями Росії розпочався з відвідання Воронезького державного університету (ВДУ). У провідному навчальному закладі Воронежа відбулися переговори глави української дипмісії з керівником департаменту освіти, науки і молодіжної політики Воронезької області Олегом Мосоловим та ректором ВДУ Володимиром Титовим. Мова передусім йшла про необхідність поновлення і подальшого розвитку співробітництва між науковими школами двох країн, налагодження тісної взаємодії по ліні студентських обмінів, проведення науково-практичних конференцій і спільних наукових розробок. Костянтин Грищенко підкреслив безумовну корисність таких контактів, які у підсумку, за його словами, повинні стати гарним доповненням до таких потужних проектів двосторонньої промислової кооперації, як, наприклад, випуск літака Ан-148 на Воронезькому акціонерному літакобудівному товаристві.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/26160.htm

Посол України в РФ на зустрічі з українською громадою Воронежу.

К.Грищенко вручає пам'ятний подарунок Воронезькому губернатору О.Гордєєву.

Посол України в РФ знайомиться з останнім спільним досягненням українських та російських авіабудівників.

Українська делегація в цехах Воронезького літакобудівельного підприємства.

На світлинах: Костянтин Грищенко. Посол України в РФ на зустрічі з українською громадою Воронежу. К.Грищенко вручає пам'ятний подарунок Воронезькому губернатору О.Гордєєву. Посол України в РФ знайомиться з останнім спільним досягненням українських та російських авіабудівників. Українська делегація в цехах Воронезького літакобудівельного підприємства.

Бєлгородська область

У другій половині дня делегація Посольства України в РФ прибула до сусідньої з Воронезькою – Бєлгородської області. Тут керівник українського диппредставництва ознайомився з роботою Лебединського гірничозбагачувального комбінату, оглянув найбільший у світі кар’єр, де відкритим способом добувається залізна руда.

Глава одного з найдинамічніших індустріальних центрів Бєлгородської області міста Губкін Анатолій Крєтов познайомив Посла України в РФ з тим, як у губкінці будують житло, школи і лікарні, палаци культури і спортивні комплекси, православні храми та дороги, ведуть масштабний благоустрій міста і особливо дворів, успішно реалізують низку соціальних програм.

Щеоднимпунктом візиту Костянтина Грищенка став Державний військово-історичний музей-заповідник «Прохорівське поле». Тут 12 липня 1943 року відбулася вікопомна танкова битва, яка стала переломним моментом Великої вітчизняної війни. Український дипломат поклав квіти до меморіалу «Дзвіниця» і відзначив важливість тієї роботи, що проводиться на Бєлгородщині щодо увічнення подвигу радянських людей у роки тієї війни.

Спілкуючись з місцевими журналістами, Костянтин Грищенко підкреслив, що має намір познайомитися з тими економічними проектами, які характеризують сьогоднішню Бєлгородщину. «Ми багато чули про ті досягнення, підходи, проекти, що реалізуються в області. І моя поїздка має за мету не лише познайомитися з регіонами Росії, а також спробувати певним чином надати імпульс відносинам на міжрегіональному рівні у цілому між різними регіонами Росії й Україною», - сказав Посол.

У храмі Святих першоверховних апостолів Петра і Павла, що у селищі Прохорівка, керівник української дипмісії взяв участь у літії за всіма, хто загинув на Прохорівському полі, яку відслужив єпископ Бєлгородський і Обоянський Іоан. 

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/26208.htm

Продовжується робочий візит Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Костянтина Грищенка до прикордонних з Україною областей Росії. У Бєлгороді керівник української дипломатичної місії відвідав місцевий держуніверситет (БєлДУ), ознайомився з проектами індивідуального житлового будівництва, що успішно втілюються тут, та разом з губернатором Бєлгородщини Євгеном Савченком провів зустріч-нараду з керівниками уряду, органів виконавчої влади і представниками комерційних структур області.

Ректор БєлДУ Леонід Дяченко ознайомив гостя із історією та сьогоденням одного з найпрогресивніших на сьогоднішній день навчальних закладів Росії. Мова щонайперше йшла про необхідність більш тісної кооперації між науковими школами двох країн. З приємністю було відзначено, що саме у БєлДУ була відкрита перша на просторах РФ кафедра українознавства. Наразі різноманітні дисципліни цієї кафедри опановують понад чотири тисячі студентів-бєлгородців. Професорсько-викладацький склад ВНЗ відзначив зростаючий інтерес студентів до вивчення предметів українознавчого курсу. Посол України в РФ, у свою чергу, передав кафедрі українознавства БєлДУ два сучасні комп’ютери, які вже з 1 вересня будуть використані для покращення навчального процесу.

На нараді-зустрічі, що відбулася у будинку уряду Бєлгородської області, йшлося про те, що, з огляду на географічну близькість, мешканців прикордонних регіонів двох країн об’єднує багато спільного: віра, традиції, культура, побут, а також економіка і численні соціальні питання. Тож, наголошувалося, на рівні керівництва місцевих органів влади, правоохоронних органів необхідно робити все необхідне, щоб у населення виникало якомога менше проблем для спілкування і пересування.

ПринагідноПосол відзначив, що на Бєлгородщині напрацьований досить солідний досвід у галузі індивідуального житлового будівництва. Оскільки в Україні чимало міст подібних до Бєлгорода, то цей досвід безумовно буде корисним для вирішення у них цієї актуальної проблеми. КостянтинГрищенко наголосив на упевненості у тому, що, незважаючи ні на що, відносини України і Росії базуватимуться на поважному ставленні до вибору партнера, підтримці традицій дружби, що, на його думку має стати надійною основою двостороннього партнерства.

Водночас під час наради порушувалися питання щодо активізації діяльності єврорегіону «Слобожанщина», учасниками якого є Харківська й Бєлгородська області, про необхідність більшуважного ставлення доінвестиційних проектів один одного та спільного розвиткубізнесу. Оскільки до участі були запрошені представники прикордонної, митної та міграційної служб РФ, мовабезумовнозайшлатакожпронеобхідністьспрощенняпроцедурипереходукордону мешканцями сусідніх регіонів. Сторони погодилися у необхідності серйозно працювати задля вирішення цієї проблеми. Була висловлена пропозиція у порядку експерименту на одному з пунктів пропуску відкрити одну смугу і на ній відпрацювати всю систему правових і адміністративних відносин щодо спрощення подолання кордону мешканцями сусідніх сіл та містечок. Напрацьований досвід, наголошувалося, міг би лягти в основу міждержавної угоди, яка, набувши сили закону для обох країн, змогла б зняти означену проблему.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/26250.htm

Посол К.Грищенко під час відвідування Лебединського гірничозбагачувального комбінату.

 Посол України в РФ поклав квіти до меморіалу загиблим у бою під Прохорівною під час битви на Курській дузі.

Посол України в РФ К.Грищенко з губернатором Бєлгородської області Є.Савченком біля пам’ятника князю Володимиру Великому – символа Бєлгорода.

К.Грищенко з колективом кафедри українознавства Бєлгородського держуніверситету.

Нарада за участі представників Посольства, органів місцевого самоврядування Харківського та Бєлгородської областей, представників митних та прикордонних органів України та РФ

На світлинах: Посол К.Грищенко під час відвідування Лебединського гірничозбагачувального комбінату. Посол України в РФ поклав квіти до меморіалу загиблим у бою під Прохорівною під час битви на Курській дузі. Посол України в РФ К.Грищенко з губернатором Бєлгородської області Є.Савченком біля пам’ятника князю Володимиру Великому – символа Бєлгорода. К.Грищенко з колективом кафедри українознавства Бєлгородського держуніверситету. Нарада за участі представників Посольства, органів місцевого самоврядування Харківського та Бєлгородської областей, представників митних та прикордонних органів України та РФ.

Курська область

Четвертий день робочого візиту Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Костянтина Грищенка до прикордонних з Україною областей Росії пройшов у Курській області. До речі, Курську землю керівник української дипломатичної місії вперше відвідував. На кордоні Обоянського району його зустрічали хлібом-сіллю та запальною народною піснею.

А в самому Курську пройшли переговори Костянтина Грищенка з губернатором області Олександром Михайловим. Перш за все, обговорювалися питання, пов’язані з інтенсифікацією взаємовідносин Курської області Росії з Сумською і Харківською областями України, а також підвищення активності контактів у рамках єврорегіону «Ярославна».

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/26290.htm

Особливо було наголошено на тому, що, незважаючи на нинішню фінансово-економічну кризу, товарообіг між сусідніми Сумською і Курською областями постійно зростає, розвиваються і кріпнуть відносини у культурно-гуманітарній сфері.

Серед інших порушувалося питання щодо спрощення прикордонно-митних формальностей для мешканців прикордонних регіонів. Це тим більш актуально, що ранні овочі і фрукти мешканцям Курської області з радянських часів поставляли приватні виробники Харківщини. Наразі Курщина кровно зацікавлення у поновленні такої практики, але на заваді її реалізації стоять певні суперечності у законодавстві двох країн.

Мова про необхідність спрощення порядку переходу кордону мешканцями прикордоння продовжилася на пунктах пропуску «Крупець» (РФ) – «Катеринівка» (Україна). Окрім іншого пропонувалося поновити колишній експеримент щодо здійснення спільного пропуску мешканців прикордонних регіонів, що кілька років тому відпрацьовувався на українсько-російському кордоні.

Оскільки на цій ділянці з російської сторони збудований і відкритий у червні ц.р. найсучасніший пункт пропуску, то, підкреслювалося, українські прикордонники і митники могли б виконувати свої функції на російській стороні. У свою чергу росіяни мали б можливість працювати на наступному пункті пропуску, збудованому вже на українській стороні. Внаслідок такої кооперації людина, що прямує з України в РФ та назад, проходила б прикордонні формальності удвічі швидше.

Цього дня Костянтин Грищенко також відвідав українсько-російське ЗАТ «Конті-Рус», познайомився з роботою сучасного виробничо-логістичного центру, оглянув постійно діючу виставку Курського Коренського ярмарку, експозиції музеїв «Історико-культурний центр Корєнна Різдво-Богородицька пустинь» і Військово-історичного музею «Командний пункт Центрального фронту» у містечку Свобода Курської області.

24-25 липня Посол України в РФ працюватиме у Брянській області.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/26290.htm

На кордоні Курської та Бєлгородської областей Посла України вітали хлібом-сіллю.

К.Грищенко з губернатором Курської області О.Михайловим.

Питання спрощення процедури перетину кордону обговорювалося під час відвідування російського пункту пропуску „Крупець”.

К.Грищенко ознайомився з роботою українсько-російської кондитерської компанії

На світлинах: На кордоні Курської та Бєлгородської областей Посла України вітали хлібом-сіллю. К.Грищенко з губернатором Курської області О.Михайловим.  Питання спрощення процедури перетину кордону обговорювалося під час відвідування російського пункту пропуску „Крупець”. К.Грищенко ознайомився з роботою українсько-російської кондитерської компанії „Конті-Рус”.

Брянскька область

 Губернатор Брянской области 24 июля Николай Денин встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Украины в Российской Федерации, первым заместителем Совета Национальной Безопасности Украины Константином Грищенко.

На встрече стороны затронули вопросы многостороннего сотрудничества между двумя странами. К такому сотрудничеству, по мнению Николая Денина, нас обязывает многовековая общая история, одни исторические корни, общность славянских народов, схожие интересы. Тем более это актуально для Брянской области, у которой есть общая граница с Сумской и Черниговской областями Украины.

Константин Грищенко отметил, что существует огромное количество тем, в котором наше сотрудничество следует развивать более интенсивно. Это и всестороннее использование потенциала созданного Приграничного Сообщества «Еврорегион «Днепр», и совместное строительство части трассы Москва-Киев, которая проходит через Брянскую область, и торгово-экономические отношения нашего региона с соседями из Украины, и борьба с контрабандой и нелегальной миграцией, и координация действий на таможенных переходах, и строительство инфраструктуры в этих местах, и культурное, спортивное сотрудничество, и многое другое.

Председатель Брянской областной Думы Владимир Гайдуков отметил важность контактов законодательных ветвей власти приграничных регионов.

После официальной части встречи посла стороны обменялись памятными сувенирами.

После этого К. Грищенко отправился на Брянский машиностроительный, где осмотрел сборку магистральных тепловозов. На предприятии обсудили возможности двустороннего сотрудничества в машиностроении.

В ходе двух дневного визита К. Грищенко посетил музей братьев Ткачевых, усадьбу Ф.И. Тютчева в Овстуге и Свенский монастырь. В последний день свого пребывания в Брянской области повпред Украины осмотрел мемориальный комплекс «Партизанская поляна» и пункт пропуска Троебортное-Бачивск.

http://www.bryanskobl.ru/news/2009/07/24/11434

Зустріч Костянтина Грищенка з брянським губернатором Миколою Деніним.

Повпред України під час переговорів в Брянську.

Пам'ятний подарунок брянському губернатору.

Костянтин Грищенко на Брянському машинобудівному заводі.

На світлинах: Зустріч Костянтина Грищенка з брянським губернатором Миколою Деніним. Повпред України під час переговорів в Брянську. Пам'ятний подарунок брянському губернатору. Костянтин Грищенко на Брянському машинобудівному заводі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка