Повідомлення редакції

«Кобза» звертається до всіх, кому хоч щось відомо про останні дні роботи Бібліотеки української літератури в Москві, про нинішню долю працівників книгозбірні та її книжкового фонду

Шановні читачі!

Нещодавно на нашому сайті була опублікована велика стаття редактора «Кобзи» Віктора Гіржова про непросту історію єдиної в Росії Бібліотеки української літератури в Москві, про гоніння на неї і, як наслідок повне закриття книгозбірні рішенням російської влади. Але бібліотеки, напевно, як і люди, живуть до тих пір, допоки про них пам’ятають.

«Кобза»  вітає обмін військовополоненими та в’язнями сумління між Україною та Росією

Редакція громадського сайту «Кобза – українці Росії» вітає обмін полоненими між Україною та Росією за формулою 35 на 35, що стався 7 вересня цього року.

Такий обмін давно мав відбутися, оскільки з обох сторін засуджені фактично були в’язнями сумління, що слідували своїм переконанням в час війни між двома державами, тобто в час, коли саме право існувало у розмитому вигляді через насильницьку зміну державних кордонів.  Нинішня російсько-українська  війна не є оголошеною, тому полонені не мали статусу військовополонених і засуджувалися цивільними судами  як «зрадники» та «терористи». Що по факту невірно як з юридичної, так і моральної точки зору.

Виповнилося 18 років з дня початку роботи сайту «Кобза - Українці Росії»

6 червня 2001 року за фінансової підтримки «Ліги українців Канади»  вперше вийшов у світ незалежний вебсайт «Кобза», який пізніше розширив назву до нинішньої – «Кобза - Українці Росії». Ініціатива його створення належала члену ОУР та члену КЛГП Василю Коломацькому (Торонто) та голові ОУН Руху м.Москви Віктору Гуменюку. У серпні 2001 року до редакції приєднався голова Уральської асоціації українців професор Стефан Паняк (Єкатеринбург).

«Надати максимально повну інформацію про життя українців у Росії, при цьому роблячи акцент на порушенні їх прав та боротьбі української діаспори за свої права», - так сформулювали тоді мету його створення ініціатори, і усі 18 років сайт  намагався не відступати ні на крок від цих завдань і своїх редакційних принципів.

Ми продовжуємо нашу роботу

Дорогі читачі!

Ми перепрошуємо, що більше місяця не публікували матеріали. Весь цей час ми обговорювали плани нашої роботи, думали як розширити коло регіонів,  що пишуть до «Кобзи».

Тема ця не нова, обговорювалася вона не раз. Тому було вирішено взяти паузу і розглянути різні варіанти, щоб досягнути поставленої мети – ми хочемо бачити на «Кобзі» більше кореспондентів і більше регіонів.

Українець року в Росії – Анатолій Авраменко. Друг України в Росії – Леонід Гозман

Дорогі читачі!

Редакція визначила переможців у двох щорічних номінаціях «Кобзи»: «Українець року в Росії» та «Друг України в Росії».

В номінації «Українець року в Росії» переміг історик, голова Наукового товариства ім. Шевченка на Кубані, член Російського географічного товариства, керівник наукового центру Краснодарської регіональної громадської організації «Співдружність Кубань – Україна» Анатолій Авраменко із Краснодару.

Свідомій українській активістці з Омська Лідії Близновій виповнилося 70 років

Лідія Близнова – людина, яка своїми щоденними справами, активною життєвою позицією і патріотизмом підтверджує відому тезу про те, що і один у полі воїн. У перекладі на нашу «діаспорну мову»: її українська діяльність – приклад того, як одна людина іноді може зробити більше, ніж деякі великі громадські організації РФ, зокрема й ті, що мають гучні назви та юридичний статус.

Редакція сайту «Кобза» вітає всіх із Різдвом Христовим та прийдешнім 2019 роком

Дорогі друзі!

Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят, державне свято в більш ніж 100 країнах світу.

Нинішнє Різдво за григоріанським календарем, за яким живуть католики й протестанти, вперше в новітній Україні відзначається на державному рівні. Рішення влади офіційно відзначати Різдво одночасно за григоріанським і юліанським календарями, нарешті зрівняло в правах вірних римо-католицької та православної конфесій. І це чудовий знак зближення народів і людей різних віросповідань!

Цими днями «Просвіта» Сумщини відзначає столітній ювілей

Сто років − великий термін, що вмістив кілька епох: від «Просвіти» часів академіка Єфремова, через тоталітарну добу, розстріляне Відродження і вірші Хвильового, до шістдесятників Ліни Костенко та Василя Симоненка, аж до відродженої «Просвіти» часів Перебудови, і далі до нашого часу – часу двох Майданів і героїзму захисників Донецького аеропорту й Томосу. Весь цей час люди «Просвіти», явно чи непублічно, плекали українську культуру – творили мистецтво, передавали дітям мову, зберігали мистецькі колекції, боролися за українську науку, архіви, політику та Церкву. Згадаємо лише імена наших земляків: Павло Грабовський, Олександр Олесь, Іван Багряний, Іван Кавалерідзе, Борис Антоненко-Давидович, Микола Данько, Віктор Грицай – ось золотий список імен української інтелігенції, що так чи інакше духовно належали до «Просвіти». Ці люди – дороговказ для всього нашого українського народу.

Сьогодні митрополит Богородський Адріан (Старина) відзначає свій 75-річний ювілей

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає давнього друга редакції, активного учасника всеросійського та світового українського діаспорного руху зі славною датою! Прикметно, що ювілей митрополита Адріана збігся з подіями, які мають доленосне значення для українського православ’я: сьогодні у Києві проходить Архієрейський Собор УПЦ (КП) з підготовки об’єднавчого Собору, що стане останнім кроком на довгому шляху відновлення історичної справедливості і створення єдиної Української помісної автокефальної церкви. Зичимо Владиці міцного здоров’я і духовних сил для подальшого служіння людям і Українській Церкві!

Українці Росії очікують позитивних змін після Світового Конгресу

Дорогі читачі!

У Києві відкривається український форум – Світовий Конгрес Українців. Проминули п’ять років від попререднього Конгресу, що проходив у Львові, і ось представники українських діаспор з десятків країн знову, як ті лелеки, повертаються до рідних порогів – в Україну!

Серед багатьох позитивних емоцій, які ми відчуваємо, є й часткова тривога за стан світового українства. Не належним чином працював Світовий Конгрес Українців, були ослаблені Комісії СКУ, керівництво СКУ приділяло мало уваги українцям Росії. Про всі ці проблеми ми вже писали. Нас також тривожить той факт, що протягом п’яти років ми майже не  бачили роботи Представника в СКУ від Росії Валерія Семененка (Москва). Не можна сказати, що його ім’я зовсім випало з інформаційного поля, адже у нього за цей час власті Росії провели хатній обшук (у справі Бібліотеки української дітератури у Москві), «Кобза» виступила на його захист від тиску московської влади. Після цього пан Валерій якийсь час мусив жити в Україні, цілком логічно очікуючи нових репресій. Нині, після завершення «бібліотечної справи», він знову мешкає в Москві. Ми всі пам’ятаємо про ці події, і розуміємо непрості умови, в яких він працює. Тим не менше, будь-який професійний громадський діяч має оприлюднювати плани роботи, звітувати за свою роботу, виступати у пресі, писати правозахисні листи, об’єднувати активістів у спільних проектах. Навіть просто писати листи активістам, обмінюючись інформацією. Тобто бути помітним і активним.  Майже нічого із цього ми, на жаль, не бачили з боку пана Валерія. Одна справа потерпати, інша справа працювати. Перша – пасив, друга – актив. Нагадаємо, що слово «активіст» походить від поняття бути активним. Навіть сама мова підказує, що Валерій Семененко мусив працювати на посаді.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s