Повідомлення редакції

Лідеру українців Башкорстану виповнилося 76 років

«Кобза» вітає з днем народження голову Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар» Володимира Борисовича Дорошенка.  А народився він 15 травня 1946 року в селі Плоска Дубнівського району Рівненської області. Після закінчення Львівського державного університету ім. І.Франка у 1969 році був направлений до Уфи, де розпочав трудову діяльність інженером-програмістом Інформаційно-обчислювального центру місцевого двигунобудівельного заводу. Працював в організаціях та на підприємствах з програмуванням та експлуатацією обчислювальної техніки.

Відомому активісту українського руху в Росії виповнилося 77 років

1 травня відзначив свій 77-й день народження Петро Олександрович Лісничий з Тольятті Самарської області. Українцям Росії  його ім’я добре відоме з діяльності, українського земляцтва «Дніпро» та однойменного народного хору української пісні, очолюваного ним Об’єднання українців Росії в Самарській області, а читачам «Кобзи» з його новин про діяльність українців Тольятті.

Петро Олександрович народився у селі Лютенські Будища (Зінківський район) на Полтавщині. Закінчивши школу із золотою медаллю, поступив до  Харківського політехнічного інституту, а по його закінченні поїхав разом з дружиною на будівництво Волзького автомобільного заводу (ВАЗ) в Тольятті.

Сьогодні, 20 березня, видання «Українська правда» з посиланням на Генштаб ЗСУ, власні джерела у розвідці, та серед військових і силовиків повідомило про високу загрозу вступу протягом двох найближчих днів (21-22 березня) білоруських військ у війну в Україні на стороні Російської Федерації. Рішення про це, незважаючи на опір з боку рядових військових та мешканців Білорус, нібито, вже прийнято керівництвом Республіки Білорусь. Певним підтвердженням цього є і той факт, що всі білоруські дипломати 18-19 березня покинули Україну

Дослівно у Генштаб ЗСУ сказали: «Загроза наступу з Республіки Білорусь на Волинському напрямку оцінюється як висока».

Сьогодні, 10 березня, зустрічає свій 83-й день народження член Спілки письменників та Спілки журналістів Росії, перекладач, поет, видавець, українець Хабаровська Олександр Лозиков.

Олександр Олександрович Лозиков народився у місті Макіївка Донецької області. Навчався у ремісничому училищі, служив на Тихоокеанському флоті. У Донбасі, на шахті Ново Бутівка працював прохідником, гірником очисного вибою. 1965 року приїхав на Далекий Схід. Працював шофером у Комсомольській-на-Амурі геологічної експедиції, редактором радіомовлення, кореспондентом газети «Тихоокеанська зірка», редактором Хабаровського книжкового видавництва, головним редактором видавництва «Приамурські відомості». Створив та очолив видавничий центр «Тонкі лози», літературно-аналітичний журнал «Екумена», літературно-художній та публіцистичний журнал «Далекосхідна хвиля».

Право на національну гідність, суверенитет, нашу мову і культуру

Сьогодні завершується другий день війни. Воює Сумська область,  Херсонська, Харківська, Київ готується до захисту. З «ураганів» обстріляли Охтирку, «гради» стоять під Сумами націлені на колишнє артчилище, де воює територіальна оборона. Чи була артилерійська стрільба по Сумам на цей момент редакції поки не відомо. Ми закликаємо захисників у Сумах не здаватися окупантам.

Зробіть щось для України зараз!

Дорогі читачі!

Дорогі українці Росії!

Цієї ночі Росія розпочала віроломну війну проти України. Мова йде про масований обстріл по всьому кордону (від Харкова до Маріуполя), а також ракетний обстріл українських міст, включаючи столицю. Це реальна широкомасштабна війна Росії проти України.

Редакція уважно слідкує за тривожними подіями навколо України. Ми хочемо поділитися нашим баченням ситуації.

Виповнилося 85 років голові товариства української культури «Зелений Клин» на Далекому Сході

10 лютого 2022 року відзначає свій  85-літній день народження Марко Романович Прокопович, колишній голова Товариства української культури Хабаровського краю «Зелений Клин». У 1993 році він був делегатом І Конгресу українців Росії у Москві, який розпочав історію Об’єднання українців Росії (ОУР). Пізніше Морко Романович був членом Ради ОУР.

 

Відома активістка українського руху в Росії зустрічає свій 75-й рік народження

Сьогодні, 8 лютого, виповнилося 75 років відомій активістці українського руху на Камчатці, засновниці і керівникові Клубу  української культури імені Івана Франка Едіті Мирославівні Позняковій-Мочевус.

Згадаємо славний шлях уродженця Львівщини

Сьогодні свій 80-річний ювілей зустрічає видатний громадський діяч, символ честі та гідності, професор геології  Стефан Григорович Паняк

Життєва історія ювіляра розпочалася з села Кам’яне, що на Львівщині. Школу закінчив  за радянських часів, навчався на геолога у Львівському державному університеті імені Івана Франка. У 1965 р. направлений до Російської Федерації, на Урал. У геологічній експедиції  — вісім років, «Відмінник розвідки надр».

Ним став історик, дослідник сталінських репресій Юрій Дмітрієв з Петрозаводська

Дорогі читачі! Редакція визначила переможця  у щорічній  номінації «Кобзи» «Друг України у Росії» за 2021 рік. У цій номінації з трьох запропонованих кандидатур переміг голова «Меморіалу» із міста Петрозаводська, історик Юрій Олексійович Дмітрієв. («Меморіал» є абсолютно дозволеною організацією на сторінках «Кобзи»). На жаль, як ми повідомляли, у грудні 2021 р. російський суд додав до попереднього вироку історику за сфальшованими звинуваченнями ще два роки, збільшивши термін його увязнення у колонії суворого режиму до 15 років.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка