Повідомлення редакції

Редакція сайту «Кобза – українці Росії» вітає  коллегу Віктора Гіржова із  Днем народження!

Дорогий пане Вікторе, наш славний полтавський козаче,  прийміть від «Кобзи» та її читачів найщиріші вітання із Вашим 63-річчям!

 Ваші публікації завжди вирізнялися  актуальністю, об’єктивністю, глибоким проникненням у тему, аналітичністю і  детальним знанням предмета. Так тримати і надалі!

В цей день ми бажаємо також Вам гарного здоров’я, нових творчих успіхів, натхнення у громадській роботі, у філософському осмисленні нинішніх політичних подій і процесів в Україні і діаспорі. 

У відомого українського журналіста, власного кореспондента Українського Національного Інформаційного Агентства Новин (УНІАН) в РФ Романа Цимбалюка народився син

Повідомлення про народження свого другого сина 14 листопада на власній сторінці в Facebook опублікував сам Роман. Під повідомленням вже встигли поставити свої «лайки» близько шести тисяч відвідувачів цієї популярної соціальної мережі.

Щасливий батько разом із текстом виклав на своїй сторінці світлину довідки з пологового будинку, в якій зазначаються «параметри» новонародженого немовляти: вага 3 кг 960 гр., зріст – 56 см. Справжній козак!

Редакція сайту «Кобза – українці Росії» надіслала вітання учасникам круглого столу з нагоди Всеукраїнського дня писемності та мови, що відбувся в Сумах

Пречесні Владики!

Шановна Президіє!

Шановні учасники круглого столу!

Вас вітає редакція громадського сайту «Кобза – українці Росії» і бажає вам плідної роботи!

Вже вісімнадцять років поспіль ми працюємо на ниві захисту прав української діаспори в Росії  і щиро заздримо Вам у тому, що ця дата в Україні відзначається офіційно на високому рівні, за участі як влади, так і представників громадськості.

«Кобза» звертається до всіх, кому хоч щось відомо про останні дні роботи Бібліотеки української літератури в Москві, про нинішню долю працівників книгозбірні та її книжкового фонду

Шановні читачі!

Нещодавно на нашому сайті була опублікована велика стаття редактора «Кобзи» Віктора Гіржова про непросту історію єдиної в Росії Бібліотеки української літератури в Москві, про гоніння на неї і, як наслідок повне закриття книгозбірні рішенням російської влади. Але бібліотеки, напевно, як і люди, живуть до тих пір, допоки про них пам’ятають.

«Кобза»  вітає обмін військовополоненими та в’язнями сумління між Україною та Росією

Редакція громадського сайту «Кобза – українці Росії» вітає обмін полоненими між Україною та Росією за формулою 35 на 35, що стався 7 вересня цього року.

Такий обмін давно мав відбутися, оскільки з обох сторін засуджені фактично були в’язнями сумління, що слідували своїм переконанням в час війни між двома державами, тобто в час, коли саме право існувало у розмитому вигляді через насильницьку зміну державних кордонів.  Нинішня російсько-українська  війна не є оголошеною, тому полонені не мали статусу військовополонених і засуджувалися цивільними судами  як «зрадники» та «терористи». Що по факту невірно як з юридичної, так і моральної точки зору.

Виповнилося 18 років з дня початку роботи сайту «Кобза - Українці Росії»

6 червня 2001 року за фінансової підтримки «Ліги українців Канади»  вперше вийшов у світ незалежний вебсайт «Кобза», який пізніше розширив назву до нинішньої – «Кобза - Українці Росії». Ініціатива його створення належала члену ОУР та члену КЛГП Василю Коломацькому (Торонто) та голові ОУН Руху м.Москви Віктору Гуменюку. У серпні 2001 року до редакції приєднався голова Уральської асоціації українців професор Стефан Паняк (Єкатеринбург).

«Надати максимально повну інформацію про життя українців у Росії, при цьому роблячи акцент на порушенні їх прав та боротьбі української діаспори за свої права», - так сформулювали тоді мету його створення ініціатори, і усі 18 років сайт  намагався не відступати ні на крок від цих завдань і своїх редакційних принципів.

Ми продовжуємо нашу роботу

Дорогі читачі!

Ми перепрошуємо, що більше місяця не публікували матеріали. Весь цей час ми обговорювали плани нашої роботи, думали як розширити коло регіонів,  що пишуть до «Кобзи».

Тема ця не нова, обговорювалася вона не раз. Тому було вирішено взяти паузу і розглянути різні варіанти, щоб досягнути поставленої мети – ми хочемо бачити на «Кобзі» більше кореспондентів і більше регіонів.

Українець року в Росії – Анатолій Авраменко. Друг України в Росії – Леонід Гозман

Дорогі читачі!

Редакція визначила переможців у двох щорічних номінаціях «Кобзи»: «Українець року в Росії» та «Друг України в Росії».

В номінації «Українець року в Росії» переміг історик, голова Наукового товариства ім. Шевченка на Кубані, член Російського географічного товариства, керівник наукового центру Краснодарської регіональної громадської організації «Співдружність Кубань – Україна» Анатолій Авраменко із Краснодару.

Свідомій українській активістці з Омська Лідії Близновій виповнилося 70 років

Лідія Близнова – людина, яка своїми щоденними справами, активною життєвою позицією і патріотизмом підтверджує відому тезу про те, що і один у полі воїн. У перекладі на нашу «діаспорну мову»: її українська діяльність – приклад того, як одна людина іноді може зробити більше, ніж деякі великі громадські організації РФ, зокрема й ті, що мають гучні назви та юридичний статус.

Редакція сайту «Кобза» вітає всіх із Різдвом Христовим та прийдешнім 2019 роком

Дорогі друзі!

Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят, державне свято в більш ніж 100 країнах світу.

Нинішнє Різдво за григоріанським календарем, за яким живуть католики й протестанти, вперше в новітній Україні відзначається на державному рівні. Рішення влади офіційно відзначати Різдво одночасно за григоріанським і юліанським календарями, нарешті зрівняло в правах вірних римо-католицької та православної конфесій. І це чудовий знак зближення народів і людей різних віросповідань!

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s