Повідомлення редакції

Переможцем у номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за 2020 рік став Євген Савенко

Дорогі читачі!

Редакція визначила переможця у щорічній номінації «Кобзи» «Українець року в Росії».

У номінації за 2020 рік переміг керівник Нижньокамської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» (Республіка Татарстан) Євген Савенко.

 

«Кобзі» надійшло новорічне вітання від Школи української мови, культури та стилю життя для іноземців у Львові

До редакції сайту «Кобза» продовжують надходити вітання з новорічно-різдвяними святами. Цього разу редакцію привітала команда Школи української мови, культури та стилю життя для іноземців зі Львова. Текст написаний двома мовами – англійською та рідною.

Dear friends, colleagues, and partners,

Thank you very much for your permanent friendship, cooperation and support in such the unpredictable times!

We appreciate it very much!

Wishing you from Lviv happy, healthy, and abundant 2021!

Team of Ukrainian Language Academy: Culture and Lifestyle

До редакції сайту «Кобза» надійшло новорічне віршоване вітання від Лідії Ковалів

Редакцію «Кобзи» з Новим роком привітала українська активістка РФ Лідія Ковалів – вона надіслала до редакції чудовий вірш, написаний Тетяною Бойцун:

Іще один прожи́то нами рік,
Мов книги перегорнута сторінка;
Ось так людськи́й зліта́ поволі вік
У напрямку, де вічності зупинка.
Іще один відрізок чималий
Життєвої тернистої дороги,
Й усе, що зустрічається на ній –
Поразки, смутки, болі і тривоги.

 

Колектив сайту «Кобза» в особі Василя Коломацького привітав український активіст і правозахисник із Карелії Андрій Литвин

Щиро вітаю Вас, пане Василю, з різдвяно-новорічними святами!

Хай прийдешній 2021 рік буде кращим за 2020!

Колектив сайту отримав листівку з новорічно-різдвяними вітаннями від НТШ (Канада)

Редакція «Кобзи» отримала новорічно-різдвяне вітання від Наукового товариства імені Шевченка зі штаб-квартирою в Канаді. Товариство було створено 1873 року у Львові і  сповідує Шевченкові ідеали служіння Україні та переймається проблемами українознавства.

Редакція сайту «Кобза – українці Росії» щиро вітає своїх читачів і всіх українців РФ із Новим роком та Різдвом Христовим

Ось ми й підводимо риску під ще одним роком, що добігає кінця...

2020-й був складним і важким роком, адже світ накрила небачена пошесть – пандемія COVID-19. Цей рік, поза будь-яким сумнівом, змінив світ, змінив усіх нас. Стало зрозумілим, наскільки незахищеним є людство, якому загрожують подібні лиха. І чи не час сьогодні замислитись над ціною людського життя, а в цілому – про загальнолюдські цінності.

Редакція «Кобзи» висловлює щирі співчуття Олександру Гвоздику з приводу смерті його дружини Ольги

Із України надійшла трагічна звістка: нашого колегу й товариша, члена редакційного колективу «Кобзи» Олександра Гвоздика спіткало невтішне горе – раптово пішла з життя його вірна дружина й соратниця Ольга Шептунова

Ольга Юльянівна Шептунова народилася 28 вересня 1958 р. в родині селянина, вихідця з Західної України. Дитинство її пройшло на Кубані, а більшу частину свого свідомого життя вона прожила в Україні. Останні 15 років своєї трудової біографії присвятила роботі в Сумській обласній державній телерадіокомпанії: асистент звукорежисера, асистент режисера, режисер телебачення. Створила електронний архів і  систему цифрової архівації відеоматеріалів телекомпанії, за  що їй сьогодні вдячні журналісти та історики області.

Дорогі читачі «Кобзи»!
Дорогі українські активісти!

Вітаючи вас з Днем Незалежності України,  ми звертаємося насамперед до українців Росії. Їм, особливо починаючі із 2004 року,  довелося найтяжче у зомбованому офіційними російськими ЗМІ  середовищі відстоювати право України на національне життя, дійсно самостійну, незалежну  від «старшого брата» внутрішню і зовнішню політику, українську історію та національну ідентичність. Кожен з них  робив це як міг. Хто політичними акціями, а хто просто концертами українських самодіяльних колективів, доводячи унікальну  самобутність української культури, а тим самим і  української держави. Свій важливий внесок у цю справу робили і роблять сьогодні і наші кореспонденти в Росії.

Пишемо історію української діаспори в рамках «Дослідного проекту сайту «Кобза»

Шановні друзі-читачі!

Час - невблаганний, і все менш залишається живих свідків діяльності українських організацій в Росії, в тому числі того надзвичайного підйому національної самосвідомості в середовищі діаспори, якими були позначені  90-рокі минулого століття і перші роки «нульових». Що ми залишимо тим молодим етнічним українцям, які виросли в умовах  обмежень всього українського в РФ, аби вони пам’ятали де їхня історична Батьківщина і якого вони роду, знали її мову і культуру і пишалися тим, що вони українці?

Сайт «Кобза - українці Росії» з самого початку свого заснування збирає, досліджує  і публікує матеріали, які у купі своїй є фактично електронною книгою з історії життя української діаспори в Росії. У нас існує «Дослідний проект сайту «Кобза», який ставить на меті  дослідження діаспори. Достатньо згадати такі цикли статей як «Стародубщина», «Ногінський документ», «Демографічна карта українців Росії», «Ні – убивствам і розправам!», «Полеміка АУГР з московською групою», «Українці Камчатки», серія інтерв’ю з українським художником Леонтієм Костуром про мистецьке життя в радянській Росії. Зараз розпочато нове дослідження історії і стану українських історичних і культурних пам’яток в РФ.

Українська діаспора РФ стурбована тим фактом, що російські терористи, затримані 7 липня ц.р. в Києві, були видворені з України без суду і слідства – «гуманітарно»

Шановний пане Президенте!

В той час, як Росія веде агресивну політику щодо України, а сотні українських патріотів перебувають у російських застінках, Україна вільно повертає Москві двох терористів, що були членами збройних формувань, працювали на російські спецслужби, брали участь у військових конфліктах на території різних країн і планували вчинення тяжких  злочинів на території України. Їх відпустили без суду і слідства, без взяття під варту та наступного обміну.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка