Василь Коломацький, Суми, 2012 рік

Гадаємо поздоровлення ще продовжаться...

Вельмишановний і дорогий Пане Коломацький!

Вітаю Вас з пятнадцятліттям сайту «Кобза». Я з великим задоволенням згадую нашу співпрацю в Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конґресу Українців (КЛГП СКУ) від 1999 до  2011 р., коли я очолював КЛГП СКУ. Головним завдання Комісії було слідкувати за правами українських меншин в країнах діяспори,  і реаґувати у випадках порушення їх прав.

Це стосується зокрема країн що межують з Україною, в котрих знаходяться багатотисячні українські громади. Уряди цих країн ставляться до своїх українських громад в найкращому випадку байдуже, а не рідко й вороже. 

 

Я вельми вдячний Вам  за те, що Ви очолювали Комітет КЛГП у справах українців в Росії. Ви доклали багато праці в захист української громади в Росії, виготовляючи відповідні документи та звернення до властей Росії, як і до міжнароних правозахисних установ, таких як Комісія Прав Людини ООН, Організації Співпраці і Безпеки Европи, Ради Европи та інших.

Росія була і є країною з найчисленнішою українською діяспорою. На жаль Росія є нетолерантною аґресивно-колоніяльною державою з авторитарним урядом та вдаваним демократичним устроєм. 

В Росії немає державних шкіл з українською мовою навчання, коли в Україні державних шкіл з російською мовою навчання є тисячі. Українські церкви, Православні Київського Патріярхату та Греко-Католицькі, не мають можливости на свобідне існування в Росії.  Українські організації та установи в Росії, включно з їх центральним представництвом,  є позбавлені можливости діяти відкрито.  

Сайт «Кобза», який Ви створили і продовжуєте утримувати до нині, є дуже важливим засобом спілкування та інформування про українців в Росії. Я подивляю Вашій відданості цій справі, оскільки від 2011 р. Ви це робите у великій мірі за власні гроші, оскільки СКУ не надає «Кобзі» фінансової допомоги.

Прийміть мою подяку за Вашу працю для українців в Росії. Бажаю Вам витривалости та дальших успіхів у праці на благо світового українства.

Юрко Даревич,

Бувший голова КЛГП СКУ

--------------------------------------

Вельмишановний пане Коломацький!

Шановний колективе "Кобзи"!

Від усього серця вітаю вас з п’ятнадцятиріччям!

Прочитала проникливу та щиру статтю пана Василя, відчувається, як у нього болить душа за загальну справу, як йому нелегко дається підтримувати сайт на високому рівні, як йому прикро і гірко буває, коли не має підтримки а ні матеріальної, а ні моральної...(це, все стосується усього колективу сайта).

Тому, вважаю за потрібне, висловити своє ставлення до "Кобзи".

Я щільно співпрацювала з "Кобзою" з 2005 року, і завжди знаходила і допомогу, і розуміння, і підтримку, за що завжди була вдячна редакторам - спочатку пану Андрію Бондаренку, пізніше чудовій і пркрасній пані Єлізаветі Кейль...

В ювілейні дні не можна не згадати пані Наталю Литвиненко-Орлову, віддану патріотку, надзвичайно енергійну та талановиту людину, організатора української організації Мурманська, просто красивої жінки... Для багатьох із нас, вона була взірцем справжньої УКРАЇНКИ...( мені дуже шкода, що я запізно довідалася про її ювілей, і не привітала. Вибач мені, будь ласка, Наталя).

І, звичайно, гордість українців Росіі – професор Стефан Григорович Паняк. Я його більше ніж поважаю, я люблю його за все, що він зробив: за його публікації на височенному рівні, за його книги, за те що він не скорився, не зігнувся, за все що він робив і для своєї організації, і для редакції "Кобзи", а також за те, що він чудовий батько і дід, і просто за те, що він є в чудовому місті Єкатеринбурзі!

А пан Василь Коломацький тягне всі ці роки нелегкий віз усіх справ " Кобзи" і, звичайно, головним чином завдяки йому, на мій погляд, особливо в останні роки, і діє наша "Кобза", і діє з успіхом, оскільки найбільш важливі події, самі гострі питання, самі болючі теми «Кобза» висвітлює чесно, вчасно, грамотно і з тактом.

Бажаю " Кобзі" в подальшому процвітання! І щоб, кореспондентів було не два, а хоч би двадцять два, і щоб СКУ все ж змінив своє ставлення, і наша "Кобза" стала для неї рідною донькою!
З повагою, щиро,

Лариса Скрипнікова,

почесний голова КРГТ "Калина", Карелія

В подарунок- подвійна веселка над озером Карелії

-------------------

                      Про "Кобзу"
Вітаючи український сайт "Кобза – українці Росії" з 15-тою річницею висловлюємо щиру подяку за високопатріотичну діяльність його засновників та дописувачів.
Справді "Кобза" стала принциповим провідником українських національних інтересів і своїми гострими актуальними матеріалами вичищає оті замулені Москвою українські джерела від брехні, облуди, меншовартості і духовно піднімає з колін малоросів, - допомагаючи їм стати переконаними українцями. Редакція твердо стоїть на захисті їх скривджених прав. "Кобза" діє на кращих зразках української історичної демократії, публікуючи всю строкату палітру українського національного відродження.
Тож, слава і хвала вам за самовіддану працю во ім'я України.
Віктор Казбан,
Голова Конгресу Української Інтелігенції Сумщини

-----------------------

 

Шановний пане Василю!

Прийміть від мене особисто і від "Сумщини-Світ" найпалкіші вітання із ювілеєм "Кобзи" і Днем українських журналістів! Вашого листа ми передрукували на нашому сайті: http://www.sumysvit.com.ua/?p=552">http://www.sumysvit.com.ua/?p=552

Дякуємо за змістовну інформацію про Бібліотеку української літератури в Москві. Ми почали її передрук, але видаємо, розбивши на 3 частини.

Бажаємо, щоб труднощі, які є зараз у "Кобзи", якомога швидше відійшли у минуле. Натхнення Вам у Вашій благородній справі, нових читачів!

Слава Україні!

Олександр Гвоздик,

редактор сайту «Сумщина - світ», м.Суми

                                   

Від редакції:

Ми дякуємо всім дописувачам за поздоровлення. Обіцяємо що поздоровлення, надіслані цього тижня, також будуть опубліковані.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

На світлинах: Василь Коломацький, Суми, 2012 рік. Олександр Гвоздик і Василь Коломацький на прес-конференції у Сумах. 2012 р.. Єлизавета Кейль (ліворуч) в кулуарах Х Світового Конгресу Українців, Львів. Наталя Шаріна, політв’язень, колишній директор БУЛ. Карелія. Веселка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка