Олексій Столбін

Поздоровлення Олексію Петровичу Столбіну із 94-річчям

Колектив і всі читачі сайту «Кобза – українці Росії» щиро вітають громадського діяча, письменника, лауреата літературних премій, педагога, ветерана, борця за Незалежність України Олексія Петровича Столбіна із 94-річчям.

Олексій Петрович – це епоха в громадському і інтелектуальному житті Сумщини.Про все в короткій промові згадати неможливо, тому скажемо про одну лише книгу.

Ми завжди з особливою любовю гортаємо сторінки спогадів Олексія Петровича під назвою «Листопад». Книга невелика – 170 сторінок, але написана майстерно, у вигляді зарисовок із життя. Тут і довоєнне село на Сумщині, і колективізація, Голодомор, і війна, після війни –  навчання, побудована хата матері, успішна кар’єра педагога. Новий етап – поманила творчість, став письменником, членом Спілки, лауреатом. Настала Перебудова – і Олексій Петрович  в перших рядах засновників «РУХу», вручає членський квиток дисиденту і поету Миколі Даньку. Все життя Олексій Петрович був у перших рядах тих людей, що несли Україні добро, впевненість у ідеалах, розуміли мінливу сучасніть, знаходили місце у житті, вчили інших, були патріотами і борцями, завжди були разом із народом. Олексія Петровича не взяли ні вода, ні вогонь, ні мідні труби. Ось такий характер автора книги. Але особливо хочеться відзначити в книзі її доброту і гумор. В усіх критичних ситуаціях Олексій Петрович знаходить вихід, і завжди йому допомагає людяність, розуміння людської психології, і просто почуття гумору. Виникає відчуття особливого «столбінського» методу вирішення конфліктів.

Особливо в книзі запам’ятався епізод, коли у 1942 році молодий механік Олексій Столбін отримав завдання – зимою, в чистому полі, без наявних інструментів, за тиждень замінити двигун англійського літака. Уявляєте? Олексій Петрович так описує епізод:

-------------

Дійсно, це проблема! Мотор ще зможемо якось зняти, але де гарантія, що в нас вистачить кебети поставити новий? Адже тут ні ангарів, ні якихось механізмів і пристроїв... Інструментів теж кіт наплакав. Англійці поскупились, чи їх просто розікрали по дорозі. Гірше того, в нашому полку ще ніхто моторів на «харикейнах» не міняв, тому такого досвіду не було. Отож ми, так би мовити, першопроходці.

Майже тиждень тривала ця епопея. Коли нестерпно, до сліз докучала холоднеча, пронизливий вітер, заметіль... Коли пальці прикипали до металу, і залишаючи на ньому шкіру кровоточили.

Та  ось ми, нарешті, помили руки бензином, закрили всі капоти, заправили літак пальним, підігрітим антифризом, і я, непомітно перехрестившись, натиснув на пускач. Ат, що буде, те буде! Але раптом сталося диво. Новий мотор запрацював із першої спроби…

...Далі в тексті йде опис польоту «харекейна» із новим мотором. А далі – столбінська «деталь з гумором». Після вдалого приземлення Столбін-механік питає у пілота:

– А це куди? – питаю у Володіна і показую на відро, яке майже вщерть було наповнене різними гайками, шурупами, болтами...

– Що, зекономив? - зачудовано глипнув очима льотчик. - Ну ти, Альоша, і даєш! Та цього добра тут на другий літак вистачить!..

--------------------

Ось так Олексій Петрович вирішував важливі життєві питання, виходив «сухим із води», за тиждень міняв двигуни на англійських літаках, а потім з гумором показував пілоту «зайві» деталі. Учіться, шановні, адже ми всі вважаємо, що життя це суцільний стрес!

Людям з такою біографією, як у Олексія Петровича, важко щось побажати. Можна заздрити такій біографії, можна захоплюватися ювіляром, але важко знайти щось, що могло б бути для Олексія Петровича черговим досягненням чи перемогою. В цьому житті було все як потрібно. Тому ми бажаємо шановному ветерану міцно і непорушно тримати прапор Незалежної України! Поки жива Ненька, так і ми живі, а Олексій Петрович, як отаман козацького війська, нехай завжди буде з нами. Ось цього ми бажаємо нашому дорогому колезі! Бути з нами в нашій борні, в нашій радості життя, і в наших перемогах!

«Кобза – українці Росії»

Додаткова інформація: https://uk.wikipedia.org/wiki/

 

На світлинах: Олексій Столбін. Зустріч Олексія Столбіна з молоддю. Книги Олексія Столбіна. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка