Олексій Столбін (Суми)

«Від Ілліча – до ОлексійовичА, із лептопом у руках – бігом на йога-клас!»

Незалежний сайт «Кобза – українці Росії» вітає члена спілки письменників України, фундатора сумської «Просвіти», патріота України, ветерана Вітчизняної війни Олексія Петровича Столбіна із 95-літтям.

Ми добре знаємо Вас як письменника для юнацтва, прочитали Вашу змістовну книгу спогадів «Листопад», в якій яскраво і з увагою описані кілька епох нашої країни, через призму українця Сумщини. Ми знаємо про Вашу допомогу опальному поету Миколі Даньку у роки Перебудови. Пам’ятаємо про Вашу допомогу у створенні сумської «Просвіти». Як ветеран ВОВ, Ви допомогли
сучасникам переосмислити цю епохальну історичну подію, зосередивши фокус на українській стороні подій, на інтересах України.

Досить рідко можна зустріти людину, яка кохається у мистецтві, працює в громадському секторі, має багато друзів, а також обіймала посаду бюрократа досить високого рівня. Що не кажіть, а це свідчить про багатогранність натури, про особливий талант сприймати життя в усій його складності. В Україні ж, як правило, все просто: якщо ти поет – значить приріс до пляшки і вивчив нове слово «цироз» (на що є й афоризм: «Поет у житті вибирає між дуеллю і цирозом»). Якщо активіст громадського сектора – ненавидить бюрократів. А якщо бюрократ – відцурався від Неньки. А якщо ж українець зазнав успіху і став «лауреатом», тоді старі друзі з порога геть, вже не рівня! «Я і Пушкін». А ось знайти серединну точку, і бути усім одночасно, і скрізь аутентично, все зрозуміти і все полюбити, це дано не всім. Тут у наявності особливий талант практика-філософа, або стихійного християнина, або й системного ліберала.

Фрідріх Ніцше сказав: «Дотягнися до своїх зір, піднімися вище і подивися на свої зорі зверху вниз». Це, так би мовити, формула духовного зростання, духовного подолання. Набуття неможливого через Дух. Як не кажи, а вік 95  –  це шанс «подивитися на свої зорі зверху вниз». Це недосяжно в усіх смислах – фізичному, духовному, екзистенційному, життєвому. Це дано лише обраним.

Китайці називають свою землю – Піднебесна. Але ще вони називають її – Серединна земля. Ієрогліф, що означає Китай, є прямокутником перекресленим навпіл, що символізує середину. Українці визначають свою географію по-іншому – «моя хата з краю». Ієрогліфом, що визначає Україну, мав би бути прямокутник із крапкою у кутку. Ми були окраїною Литви, Польщі, колонією Росії. Азійські степи, що тягнуться від Монголії до Європи, закінчуються на півдні України. Тому ще три століття тому ми були окраїною Азії. І в характері українця є крайність, емоційність, збуреність. Ми, скоріше, від стихії вітру й вогню. В історії ми визначали себе через інших. До Грушевського не існувало україно-центричного погляду. Не було української середини. Так от, Олексій Петрович, наскільки зміг, на метр чи на два, пересунув нашу українську хату з краю до якогось центру. Щоб наша нація могла сказати – ми в центрі, ми відбулися, ми маємо Традицію і Закон. Цей погляд постійно виникає із його книги «Листопад». Серединність України – ось суть цієї книги. В цьому велика подяка її автору.  Можливо й українці, завдяки зусиллям таких людей як Столбін, через сто років зможуть назвати Україну Серединною землею. А китайці натомість нехай скажуть – «наша хата з краю». Після чого можна провести обмін національними ієрогліфами. Прямо тут – у Сумах!

В часи Пізнього Застою так жартували про старих апаратників, що змогли довго протриматися у службовому кріслі: «Від Ілліча – до Ілліча, без параліча». Дорогі друзі, це застаріло! Олексій Петрович народився при Леніні, а святкує ювілей при Порошенкові. Тому потрібно казати так: «Від Ілліча – до ОлексійовичА, із лептопом у руках – бігом на йога-клас!» Ось це по-українськи!

Цього святкового дня, дорогий Олексію Петровичу, ми бажаємо Вам міцного здоров’я, радості, нових відкриттів у мистецтві, громадській роботі, нових зустрічей із друзями. Сподіваємося, що  у теплому колі соратників (ветеранів-дисидентів-бюрократів-патріотів-письменників-козаків-Мамаїв-стусо-солженіциних) Ви перехилите козацьку чарчину і згадаєте бувальщину. Слава Богу – 95, є що згадати!

Тепло обіймаємо!

Редакція сайту «Кобза»

Додатково:

https://uk.wikipedia.org/wiki/

На світлині: Олексій Столбін (Суми).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка