Звернення «Кобзи» до можливих учасників нового з’їзду українців Росії

Як ми вже повідомляли,  в перших числах червня цього року у Москві, нібито, мав відбутися З’їзд українців Росії, ініційований колишнім співголовою ОУР Валерієм Семененком. Втім, звістка про це поширювалася чомусь на рівні чуток. Лише після Відкритого листа з цього приводу (див. Келійно, пошепки і лише у колі найближчих друзів?) Валерію Семененку від  члена Малої Ради «Громади українців Росії» Ігоря Роздобудька, співорганізатор проведення з’їзду Богдан Василишин на своїй сторінці в Facebook опублікував дату його проведення (5 червня), порядок денний і адреси для реєстрації. Ще тоді ми висловлювали сумнів стосовно того, що зібрання відбудеться в зазначений термін. І виявилося, що були праві: ніякого з’їзду українських активістів 5 червня проведено не було. Марно було шукати вибачення за це від членів ініціативної групи з його проведення і інформації про те, чому так сталося, на яке число переноситься з’їзд, якщо він таки планується.

 Знов таки за чутками, стало відомо, що з’їзд перенесли на три тижні, тобто на 26 червня, суботу. І знову ані на сайті «Об’єднання українців Росії», яким керує В.Семененко, ані на сторінках трьох груп у Facebook, які редагує – ані слова.  Скоріше за все, це тактичне намагання відсікти від наміченого з’їзду активістів із регіонів, адже не всі зможуть знову домовитися на роботі про відгули чи відпустки за свій рахунок, щоб вчасно взяти нові квитки і прибути до  Москви. Та і де надія, що і через три тижні збори відбудуться? 

Здається, що створення організаційних проблем для активістів потрібно організаторам для того, щоб прийняти необхідні рішення на з’їзді голосами наближених до Валерія Семененка москвичів. В такому випадку скандальну участь московських хористок з капели Вікторії Скопенко (як це було у 2011 році на VI позачерговому з’їзді  ОУР)  можна обмежити до мінімуму і все одно, і без них,  протягнути потрібні Москві рішення. І здається, що зустріч буде не просто на рівні конференції і обміну думок, але, мабуть, будуть якісь вибори, які Семененко хоче знову «виграти» у звичній для нього манері. Для цього і вживаються тактичні виверти, для цього і йде гра «Московської групи» (МосГ) на користь Кремля.

Через карантинні обмеження ми не можемо надіслати на з’їзд своїх кореспондентів з України. Тому прохаємо учасників цих зборів вийти на редакцію «Кобзи» (e-mail  ви знайдете у нижній частині головної сторінки сайту) і передати інформацію та фото. Якщо будуть резолюції чи установчі документи також просимо надіслати їх фотокопії до нашої редакції. Особливо цікаво знати про безпосередні дії В.Семененка під час цієї зустрічі. Якщо Валерій Семененко знову керуватиме хористками, надішліть нам фото  і Семененка, і хористок. «Родіна должна знать своіх героєв!»

Якщо таки будуть вибори, то «Кобза» виступає проти кандидатур Валерія Семененка, Вікторії Скопенко, Сергія Винника, Аркадія Шелеста. В нашому розумінні це і є прокремлівська «Московська група» в нинішньому її вигляді. А обґрунтування нашої позиції ви знайдете в матеріалі Історія ОУР від Руденко-Десняка до наших днів

Василь Коломацький, головний редактор сайту «Кобза-українці Росії», колишній член ОУР

На світлині: Василь Коломацький, головний редактор сайту «Кобза-українці Росії»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка