Права людини і громадянина

У Москві пройшли масові протести проти зняття опозиційних кандидатів з виборів до Московської міської думи

27 липня біля мерії Москви, а згодом і в інших частинах міста пройшла неузгоджена акція протесту «Допускай!». Про цю акцію оголосили учасники мітингу «За допуск на вибори незалежних кандидатів». «Головна вимога: допуск на вибори до Мосміськдуми незалежних кандидатів, які були незаконно зняті з реєстрації окружними виборчкомами. Ця вимога обгрунтована, розумна і справедлива. Воно повинна бути виконана», – заявляють організатори.

Зважаючи на рішення Генеральної прокуратури РФ щодо визнання СКУ небажаною організацією на території РФ, Президія РГО УНКА СПб проголосувала за призупинення участі своєї організації в цій світовій діаспорній надбудові

Редакція «Кобзи» отримала у своє розпорядження протокол засідання Регіональної громадської організації «Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербурга» від 12 липня 2019 р., в якому міститься постанова про призупинення членства цієї організації у Світовому Конгресі Українців (СКУ). За це рішення проголосували вісім членів Президії, один утримався.

Виступаючі шкодували про такий крок і називали його вимушеним. Так Михайло Волик, зокрема, зазначив: «Частина 3 ст. 3.1 Федерального закону від 28.12.2012 р. № 272-ФЗ «Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації» (далі − Закон № 272-ФЗ) передбачає низку обмежень, заборон для організацій, діяльність яких визнана небажаною, зокрема припинення у визначеному законодавством Російської Федерації порядку діяльності раніше створених (відкритих) на території Російської Федерації структурних підрозділів таких організацій. Таким чином, для продовження своєї діяльності та запобігання закриттю, УНКА СПб поставлена ​​перед необхідністю припинити своє членство в СКУ».

У Санкт-Петербурзі (Росія) жорстоко вбили громадську активістку Олену Григор'єву, завдавши їй вісім ножових поранень

Тіло Григор'євої було знайдено в кущах у декількох сотнях метрів від її будинку на вулиці Пулковській. Вона отримала вісім ножових поранень.

Впізнали тіло загиблої Олександр Миронов, який допомагає затриманим на мітингах активістам, і Олександр Хмельов.

"Останнім часом вона ставала жертвою насильства і їй часто погрожували вбивством. Олена та її адвокат зверталися до правоохоронних органів і за фактом насильства, і за фактом погроз, але помітної реакції поліцейських не було. Все в стилі "вбиватимуть – телефонуйте". Зателефонувати не встигла", – розповів російський правозахисник Дінар Ідрісов.

У відповідь на репресії влади в Росії наростає хвиля протестних акцій

Чергова хвиля протестів прокотилася 7,8 і 9 червня містами Росії через скандальний арешт журналіста видання «Медуза» Івана Голунова, відомого своїми розслідуваннями по темі корупції, в т.ч. і у середовищі високопосадовців Кремля.

Зокрема,  такі акції відбулися у Владивостоці і Хабаровську, повідомляє один з їх учасників, позаштатний кореспондент «Кобзи» по Приморському краю Олексій Постернак. Щоб привернути увагу перехожих, в руках учасники акції тримали плакати з написами, присвячені затриманню журналіста. У Хабаровську провели пікети представники регіонального відділення Лібертаріанської партії, яка виступає за розширення громадянських прав, у Владивостоці на пікети до  будівель уряду краю, управління МВС вийшли  місцеві журналісти і прихильники російського опозиціонера Олексія Навального.  Акції на підтримку Голунова пройшли також у Новосибірську, Омську, Тюмені, Волгограді Москві та в інших містах Росії.

Український політв’язень Олександр Шумков надіслав відеозвернення з СІЗО Твері

У Фейсбук з’явилося відео, в якому  політв’язень Олександр Шумков з Херсону, якого незаконно утримують у російській колонії у місті Торжок Тверської області, звертається до співвітчизників. Сам Олександр на одному з відео говорить, що запис ведеться 23-го квітня 2019-го року.

В одному відео, яке записано українською мовою, Олександр звертається до своїх друзів з привітнім словом й дякує, що про нього пам’ятають і допомагають його родині. Він також каже, що «виправлятися» не збирається, а умови, в яких його утримують, навпаки загартовують його та його переконання.

Суд повністю виправдав українського активіста, учасника акції пам'яті Бориса Нємцова

У міському суді м. Петрозаводська (Республіка Карелія) 22 квітня відбувся розгляд  нового протоколу про адміністративне правопорушення cтосовно українського активіста  Андрія Литвина, учасника акції 27 лютого, присвяченої пам'яті Бориса Нємцова.

До цього суд вже повернув до поліції протокол на Литвина, але потім на нього був сформований новий протокол. Так само суд вчинив і по відношенню до протоколів на ще двох учасників акції - Тамари Спектор і Андрія Оборіна.

Еще один малый народ России – ительмены страдает от чиновничьего произвола и черствости

На Камчатке чиновники потребовали от местной общины ительменов освободить земельный участок, где расположен музей под открытым небом "Пимчах" – одна из главных достопримечательностей региона. Причина этого решения – окончание срока аренды. Представители общины уверены, что никогда не получат родную землю в безвозмездное пользование.

У Раді Європи стурбовані тим фактом, що контрольовані урядом РФ ЗМІ підтримують мобілізацію суспільства проти України

У Російській Федерації здійснюються посягання на права представників української національної меншини, які не згодні з російською окупацією Криму і частини Донбасу. Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин, прийнятому в 2018 році і опублікованому вчора, 15 січня 2019 року.

В нынешней России все чаще за виртуальную деятельность дают реальные сроки

В Рунете сегодня много пишут о странной жестокости суда по отношению к известному правозащитнику Льву Пономарёву. В среду, 5 декабря, он получил 25 суток административного ареста. Через два дня Мосгорсуд сократил срок ареста до 16 суток.

77-летнего главу общественного движения "За права человека" признали виновным в "повторном нарушении правил проведения публичного мероприятия".


Российские оппозиционные политики представили в Вашингтоне «Список Путина», предполагающий введение новых санкций

Члены постоянного комитета Форума Свободной России представили в Вашингтоне "Список Путина" – перечень лиц, в отношении которых предлагается ввести санкции. Ответственный секретарь организации Иван Тютрин, юрист Марк Фейгин и политик Андрей Сидельников провели ряд встреч в различных американских ведомствах.

В списке, находящемся в свободном доступе, перечислены имена "вождей", высокопоставленных чиновников, "кошельков", зарубежных агентов, а также "соловьев" режима: “руководителей и активных сотрудников дезинформационных войск", таких как Дмитрий Киселев, Константин Эрнст, Олег Добродеев и Маргарита Симоньян.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s