Права людини і громадянина

Лев Шлосберг о задержании Навального и политике в современной России

Алексей Навальный вернулся в Россию и был немедленно задержан. Ради «никому не нужного блогера»  изменили маршрут самолета, парализовали работу двух аэропортов и организовали выездное заседание суда – чтобы арестовать Навального на 30 суток, судья приехала в отделение полиции, куда увезли политика прямо с самолета. Что означает такая реакция власти? Как это скажется на протестных отношениях в России и возможна ли в нашей стране смена власти? Корреспондент Север.Реалии обсуждала эти вопросы со Львом Шлосбергом,  депутатом Псковского областного собрания, членом федерального политического комитета партии «Яблоко».

В Росії трьом кримським татарам дали 13-18 років колонії за сфабрикованими справами

Російський суд у Ростові-на-Дону засудив трьох кримських татар до 13-18 років колонії суворого режиму за звинуваченнями в тероризмі на релігійній основі. Про це повідомила сьогодні, 12 січня, у Twitter перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова: «Щойно т.зв. російський суд засудив громадян України – Айдера Джаппарова, Енвера Омерова та Різу Омерова на драконівські терміни за сфабрикованими обвинуваченнями. Ці вироки є черговим доказом придушення російськими окупантами інакомислення в Криму».

Розповідь колишнього в’язня «ДНР» Станіслава Асєєва про те, що діється в застінках цієї псевдореспубліки

"Восени 2017 року мені виповнилося 28 років, але руки тремтіли так, наче мені 70. Вони й зараз тремтять, це залишилося. Коли я відчуваю якісь емоції – негативні чи позитивні, не важливо. За руками можна відслідковувати, що я переживаю", – розповідає Станіслав Асєєв.

Майже півтори години нашої розмови колишній в’язень донецького концтабору "Ізоляція" тримав руки зчепленими в замок.

Шостий рік поспіль, ініціатива LetMyPeopleGo закликає під Новий Рік писати листи українським політв’язням Кремля

Зимові свята в неволі цього року будуть зустрічати принаймні 102 громадяни України за ґратами в Росії та окупованого Криму, і понад 200 українців у підвалах окупованого Донбасу.

Серед них правозахисник Емір-Усеїн Куку, координатор "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв, громадянські журналісти Марлен Асанов і Ремзі Бекіров, ювелір Віктор Шур, журналіст Дмитро Штибліков, військовослужбовці Юрій Гордійчук і Павло Корсун, музейна співробітниця Олена Пех, музикант Валерій Матюшенко та багато інших.

 

Правозахисник Сергій Заєць про юридичні аспекти порушення прав людини

 У зв'язку з анексією Криму Росією і зростанням кількості пов'язаних із нею порушень прав людини зросло значення і значно збагатився зміст правозахисної діяльності. Про це розповів «Крим. Реалії»  адвокат-правозахисник  Сергій Заєць, який тісно співпрацює з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та іншими правозахисними організаціями.

Началось новое рассмотрение дела Юрия Дмитриева

В городском суде Петрозаводска началось очередное, третье по счету, рассмотрение дела главы карельского «Мемориала» Юрия Дмитриева, его обвиняют в изготовлении детской порнографии. 29 сентября Верховный суд Карелии отменил оправдательный приговор в отношении Дмитриева по этой статье, а вынесенный ранее срок в 3,6 года наказания за совершение насильственных действий увеличил до 13 лет в колонии строгого режима. Почему суды не могут поставить точку в деле Дмитриева и чего ожидать от нового процесса, разбирались корреспонденты Север.Реалии.

Заява  редакції сайту «Кобза - українці Росії» з приводу вироку Юрію Дмитрієву

29 вересня 2020 року Верховний суд Республіки Карелії, розглянувши справу керівника місцевого відділення «Меморіалу» Юрія Дмитрієва,  скасував рішення Петрозаводського міського суду, який за сфальшованими правоохоронцями звинуваченнями засудив  відомого історика до трьох з половиною років позбавлення волі, і призначив йому 13 років колонії суворого режиму. Засідання проходило без участі основного адвоката Дмитрієва, а  його інтереси  представляв адвокат за призначенням, який мав лише два дні на ознайомлення зі справою, і який після засідання втік від преси, щоб не  відповідати на її запитання.

Верховний суд Карелії посилив вирок досліднику злочинів НКВС із 3,5 до 13 років

Верховний суд Карелії 29 вересня розглянув скаргу звинувачення на вирок історику, главі місцевого відділення «Меморіалу» Юрію Дмитрієву і замінив призначені йому до цього 3,5 року позбавлення волі на 13 років ув’язнення.

Нагадаємо, що 2 липня ц.р. Петрозаводський міський суд за сфальшованою справою визнав Дмитрієва  винним у насильницьких діях сексуального характеру щодо прийомної дочки.  Більше частину призначеного йому терміна в 3,5 роки терміну історик уже відсидів у СІЗО. Сам Дмитрієв, його колеги і численні правозахисники вважають переслідування політичним і пов’язують із професійною діяльністю.

Президент СКУМО направив відкритого листа до ООН про ситуацію з українськими громадами в Росії

Президент Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації (СКУМО) Дмитро Лекарцев 17 серпня звернувся з відкритим листом до голови Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Мишель Бачелет та президента Парламентської асамблеї Ради Європи, Ріка Дамса. Він звернув увагу високопосадовців на ситуацію з українськими громадами в Росії, особливо на ситуацію з Сибірським центром української культури «Сірий клин». Про це повідомляється на сторінці СКУМО у Фейсбук.

Чому Україні варто підтримати ув'язненого в Росії історика Дмитрієва

22 липня ц.р. суд у російській Карелії оголосив вирок 64-річному історику Юрію Дмитрієву. Чоловіка визнали винним у насильницьких діях сексуального характеру щодо прийомної дочки і засудили до 3,5 років колонії – більше частину він уже відсидів у СІЗО. Сам історик, його колеги і численні правозахисники вважають переслідування політичним і пов’язують із професійною діяльністю. Дмитрієв займався однією з найбільш незручних таємниць російської історії – масовими репресіями часів Радянського союзу.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка