Права людини і громадянина

Началось новое рассмотрение дела Юрия Дмитриева

В городском суде Петрозаводска началось очередное, третье по счету, рассмотрение дела главы карельского «Мемориала» Юрия Дмитриева, его обвиняют в изготовлении детской порнографии. 29 сентября Верховный суд Карелии отменил оправдательный приговор в отношении Дмитриева по этой статье, а вынесенный ранее срок в 3,6 года наказания за совершение насильственных действий увеличил до 13 лет в колонии строгого режима. Почему суды не могут поставить точку в деле Дмитриева и чего ожидать от нового процесса, разбирались корреспонденты Север.Реалии.

Заява  редакції сайту «Кобза - українці Росії» з приводу вироку Юрію Дмитрієву

29 вересня 2020 року Верховний суд Республіки Карелії, розглянувши справу керівника місцевого відділення «Меморіалу» Юрія Дмитрієва,  скасував рішення Петрозаводського міського суду, який за сфальшованими правоохоронцями звинуваченнями засудив  відомого історика до трьох з половиною років позбавлення волі, і призначив йому 13 років колонії суворого режиму. Засідання проходило без участі основного адвоката Дмитрієва, а  його інтереси  представляв адвокат за призначенням, який мав лише два дні на ознайомлення зі справою, і який після засідання втік від преси, щоб не  відповідати на її запитання.

Верховний суд Карелії посилив вирок досліднику злочинів НКВС із 3,5 до 13 років

Верховний суд Карелії 29 вересня розглянув скаргу звинувачення на вирок історику, главі місцевого відділення «Меморіалу» Юрію Дмитрієву і замінив призначені йому до цього 3,5 року позбавлення волі на 13 років ув’язнення.

Нагадаємо, що 2 липня ц.р. Петрозаводський міський суд за сфальшованою справою визнав Дмитрієва  винним у насильницьких діях сексуального характеру щодо прийомної дочки.  Більше частину призначеного йому терміна в 3,5 роки терміну історик уже відсидів у СІЗО. Сам Дмитрієв, його колеги і численні правозахисники вважають переслідування політичним і пов’язують із професійною діяльністю.

Президент СКУМО направив відкритого листа до ООН про ситуацію з українськими громадами в Росії

Президент Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації (СКУМО) Дмитро Лекарцев 17 серпня звернувся з відкритим листом до голови Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Мишель Бачелет та президента Парламентської асамблеї Ради Європи, Ріка Дамса. Він звернув увагу високопосадовців на ситуацію з українськими громадами в Росії, особливо на ситуацію з Сибірським центром української культури «Сірий клин». Про це повідомляється на сторінці СКУМО у Фейсбук.

Чому Україні варто підтримати ув'язненого в Росії історика Дмитрієва

22 липня ц.р. суд у російській Карелії оголосив вирок 64-річному історику Юрію Дмитрієву. Чоловіка визнали винним у насильницьких діях сексуального характеру щодо прийомної дочки і засудили до 3,5 років колонії – більше частину він уже відсидів у СІЗО. Сам історик, його колеги і численні правозахисники вважають переслідування політичним і пов’язують із професійною діяльністю. Дмитрієв займався однією з найбільш незручних таємниць російської історії – масовими репресіями часів Радянського союзу.

В оккупированном Крыму Москва проводит антиукраинскую политику, прикрываясь лживыми пропагандистскими проектами

В Крыму анонсировали выпуск журнала на украинском языке под названием «Крым сегодня». Глава российской организации «Украинская община Крыма» Анастасия Гридчина заявила, что это единственное на полуострове периодическое издание на украинском языке. Первый номер выйдет тиражом в 700 экземпляров и будет посвящен теме 75-летия победы во Второй мировой войне.

Масові репресії проти мирних жителів – один із найбільш ганебних злочинів сталінського режиму

Сімдесят шість років тому – 5 квітня 1944 року – Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР затвердив інструкцію про депортацію сімей членів ОУН та УПА. Нова хвиля депортацій розпочалась відразу по тому, як на захід України увійшла радянська армія. Саме ж рішення про виселення українців ухвалили 31 березня 1944 року у Москві – генеральний комісар державної безпеки Лаврентій Берія підписав розпорядження №7129 про депортацію сімей учасників визвольних змагань.

Російську активістку Дар’ю Полюдову звинуватили у закликах до сепаратизму через одиночний пікет

На кубанську активістку Дар’ю Полюдову завели кримінальну справу про заклики до сепаратизму (частина 1 статті 280.1 КК) через плакат з написом: «Курили, вистачить годувати Москву. Хай живе Далекосхідна республіка!», з яким вона стояла під час одиночного пікету. Про це повідомив ЗМІ адвокат правозахисної групи «Агора» Леонід Соловйов.

За його словами, в матеріалах справи йдеться, що Полюдова, «діючи в сепаратистських цілях», 31 січня 2019 роки стояла з плакатом на Тверській вулиці в Москві. «Таким чином, на думку експертів-лінгвістів, вона закликала до проведення референдуму з питання виходу зі складу Російської Федерації», - сказав Соловйов.

Российских граждан могут начать наказывать за участие в мероприятиях, проводимых за рубежом с помощью некоторых НКО

Комиссия Госдумы РФ по расследованию фактов вмешательства иностранных государств во внутренние дела России поддержала введение административного наказания для российских граждан, которые принимают участие в мероприятиях за рубежом, проводимых НКО, признанными в России нежелательными. Об этом 12 декабря сообщил журналистам глава комиссии Василий Пискарев, передает ТАСС (tass.ru).

Кількість україномовних шкіл на окупованому півострові зменшилася на 87%

Після окупації Криму кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилася в 150 разів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Постійного представництва України при Відділенні ООН у Женеві. Тут днями завершився форум щодо проблем нацменшин.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка