Активістка лівих рухів РФ Дар’я Полюдова засуджена до шести років колонії «за виправдання тероризму і заклики до екстремістської діяльності» після публікацій в Інтернет

Другий західний окружний військовий суд у Москві 31 травня засудив лідера "Лівого опору" Дар’ю Полюдову до шести років колонії загального режиму. Вона була визнана винною у виправданні тероризму в Інтернеті (частина 2 статті 205.2 КК РФ) і закликах до громадських організацій щодо екстремістської діяльності (частина 1 статті 280 КК РФ), пише "Комерсант". Прокуратура просила засудити активістку до 7 років позбавлення волі.

Полюдовій також заборонено працювати в засобах масової інформації, організовувати масові заходи та публікувати в Інтернеті пости протягом чотирьох років.

Ще у 2015 році суд визнав активістку з Краснодара Дар’ю Полюдову винною в публічних закликах до сепаратизму і екстремізму та засудив до двох років колонії-поселення.

Тоді її мама з болем у серці писала у мережі Фейсбук:

«Добрые люди!

Я, Полюдова Татьяна Фёдоровна, мама моей последней, самой умненькой доченьки  Полюдовой Дарьи Владимировны, взываю Вас о помощи. Мою доченьку держат в застенках уже 5 месяцев ни за что. Арестовали её яко бы за призыв к революции. А она всего лишь хотела, чтобы людям в России жилось хорошо, чтобы наши высшие чины нам не вешали лапшу на уши. В настоящее время она находится в следственном изоляторе № 5 г. Краснодара. Закрыли мою доченьку ни за что, нам даже не дают с ней повидаться, как будто бы она какая-то преступница.

Моя дочь за свои 25 лет жизни имеет 45 благодарностей, похвальных листов. Окончила школу с красным аттестатом. Закончила Академию МВД России с красным дипломом. Вот так-то умных людей ценят в России! Я уже не знаю, что мне делать и как дальше жить?

Чем можно ей помочь, кто знает? Неужели её посадят ни за что и сломают всю её жизнь? А она у нее только начинается! Вот такая-то у нас в России демократия, свобода слова! (виділ. авт).

Может, кто-то услышит мои слова отчаяния, и что-то изменится, кто-то откликнется».

20 жовтня 2017 року Дар’я Полюдова вийшла на свободу. 31 січня вона стала лауреатом премії імені Андрія Сахарова "За журналістику як вчинок". Також сайт «Кобза» визнав Дар’ю переможницею в номінації «Друг України в Росії» за підсумками 2016 року. Заслужену перемогу вона здобула за безкомпромісний захист суверенитету України у формі пікетів, за стійкість під час суду і під час відбування покарання у колонії, за публікації в пресі матеріалів правозахисного характеру, за любов до свободи, до України та за незламність духу.

Судовий позов щодо активістки пов'язаний з публікацією, яку вона зробила в соцмережі "ВКонтакте". У ній Полюдова, як стверджує слідство, виправдовувала діяльність Шаміля Басаєва і Аслана Масхадова. Що стосується звинувачення в публічному виправдання тероризму, то воно пов'язане з висловлюванням Полюдовї про "Луб'янського стрілка" Євгенія Манюрова, який у грудні 2019 року відкрив стрілянину біля будівлі ФСБ на Луб'янці.

Адвокат Дар’ї Полюдової Леонід Соловйов повідомив про намір оскаржити вирок, інформує "Інтерфакс". Він розповів про недоліки слідства і суду. Зокрема, слідство у справі  Полюдової допустило логічну помилку, вивівши поняття тероризм лише з імені Шаміля Басаєва. Прямих закликів до тероризму в публікаціях звинуваченої не було. Крім того, сторінка активістки була заблокована, стверджує адвокат, який вже готує апеляційну скаргу на вирок.

Шаміль Басаєв польовий командир у період Першої чеченської війни і керівник штурму Грозного в серпні 1996 року, організатор терактів і захоплення заручників в Будьонівську в 1995 році, театрального центру на Дубровці в Москві в 2002 році, школи в Беслані в 2004 році, керівник вторгнення бойовиків до Дагестану в 1999 році і нападу на Нальчик у 2005 році. Загинув внаслідок вибуху супроводжуваної ним вантажної машини з вибухівкою в районі села Єкажево в Інгушетії, йдеться в його біографії на "Кавказькому вузлі".

Аслан Масхадов польовий командир, начальник Головного штабу ЗС Чечні в період Першої чеченської війни, президент Ічкерії з 1997 по 2005, керівник комітету оборони Чечні під час Другої чеченської війни, йдеться в біографії Масхадова на "Кавказькому вузлі".

Огляд підготував Віктор Гіржов

Додаткова інформація:

http://www.svoboda.org/content/article/27438432.html

http://www.svoboda.org/content/article/26611708.html

http://www.memo.ru/d/214405.html

http://www.svoboda.org/content/article/26738120.html

Від Редакції:

В Росії при Путіні вже настільки розмита тема «екстремізму», що вірити офіційному слідству і заявам прокуратури вже неможливо. «Екстремізм» свого часу знайшли в Бібліотеці української літератури у Москві, але лише після того, як прокуратура вранці принесла власні книги в БУЛ, розставила їх на полиці, а потім «офіційно» вилучила їх і склала протокол про «екстремізм». Яка ціна такого правосуддя? Це одна суцільна брехня і провокація. Тому нині все, що йде від ФСБ, абсолютно не заслуговує довіри, а загально нам зрозуміло, що пані Дар’ю судять просто за політичний протест проти режиму.

Нам прикро, що в той час, коли ми святкуємо двадцятиліття нашого сайту, переможець у нашій номінації відправляється за грати на довгих шість років. Або до кінця самого режиму.

Дар’я, ми з тобою!

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлинах: 

  1. Активістка лівого руху в РФ Дар’я Полюдова.
  2. Дар’я Полюдова виступає на одному з ліворадикальних мітингів.
  3. Дар’я завжди активно й безкомпромісно засуджувала російську агресію проти України.
  4. Одиночний пікет на підтримку українських політв’язнів в РФ.
  5. Дар’ї Полюдовій виносять вирок у Жовтневому суді Краснодара, 2015 р.
  6. Пікет на підтримку політув’язненої Дар’ї Полюдової.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка