Необхідність створення кафедри українознавства пояснюється тим, що керівництво Білгородської області багато робить для зміцнення дружби, економічних і культурних зв'язків Російської Федерації з Україною й Білорусією. Це по-перше. По-друге, велика частина Білгородської області розташована на колишній території Слобідської України. Білгород був своєрідною її столицею. І зараз у нашому регіоні проживає велика кількість українців.

Кафедра українознавства повинна створюватися як загальноуніверситетська і стати своєрідним центром учбово-методичної й науково-дослідної роботи не тільки в БілДУ, а й у нашому регіоні в даному напрямку. Для її діяльності на першому етапі треба було б виділити необхідне приміщення, облаштувати його і ввести посади завідувача кафедрою й завідувача кабінетом, а потім у міру потреби набирати інших необхідних фахівців.

Ця кафедра могла б стати центром для створення і читання курсів та спецкурсів, пов'язаних з історією, правом, культурою, наукою, географією, мовою й літературою України.

На наш погляд це могли бути наступні курси:
а) Історія України на історичному й філологічному факультетах;
б) Конституційне право України на юридичному факультеті;
в) Історія української мови й літератури на філологічному й історичному факультеті;
г) Географія України на географічному факультеті;
д) Історія української філософської думки на теологічному факультеті;
е) Історія Слобідської України з відповідними спецкурсами для викладання краєзнавства, білгородознавства як у самому університеті, так і для вчителів Білгородської області.

Далі можна було б створити спецкурси з філософії, політології, педагогіки, економіки України на загальноуніверситетських кафедрах.

На кафедрі можна було б відкрити аспірантуру для підготовки фахівців у галузі українознавства. З часом на базі цієї кафедри можна було б створити кафедри білорусознавства, історії західних слов'ян та створити факультет слов'янознавства, перший у Російській Федерації.

Наша адреса: 308015, Россия, г.Белгород, ул. Победы, 85, Белгородский государственный университет, Кафедра украиноведения, Олейнику Николаю Николаевичу. Тел. +7 (0722) 30-12-34, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (для Олейника Н.Н.)


В. о. завідувача кафедри українознавства, доктор історичних наук,

професор Микола Олійник

За матеріалами щоденної інтернет-газети

неофіційної інформації, настроїв і громадської думки

"Народний Оглядач",

http://observer.sd.org.ua/

21 жовтня 2003 р.

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел./факс +7 095 118-9192

Тел. +7 095 737-8834

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка