"Мы - ярославцы" - перша книга із серії видань "Библиотека Ассамблеи народов России", присвячених діяльності різних діаспор країни. Вона розповідає про національно-культурні організації, що об'єдналися в Ярославський реґіональний відділ Асамблеї. Серед інших у ній уміщено матеріал Марини Медяник про українців Ярославля.

Початок Українському центру "Просвіта" покладено в середині 90-х років минулого століття. Ініціаторами його створення стали Іван Тарасюк і Володимир Котенко, які за порадою московських українців вирішили об'єднати ярославців - вихідців з України.

Причинами еміграції в радянські часи були пошуки ліпшої долі, розподіл випускників вузів, а також наслідки штучного голодомору в Україні в 1930-і роки.

Сьогодні "Просвіта" веде активну работу по створенню сприятливого культурного та мовного середовища для ярославських українців, які прагнуть долучитися до спадку своєї Батьківщини, зберегти свою національну неповторність. Проводяться різні зустрічі, присвячені українським святам, історичним датам та ювілеям видатних українців. Літературно-музичні вечори, присвячені творчості Лесі Українки, Івана Франка, Степана Руданського, Євгена Гребінки - лише деякі з них. Традиційними стали Шевченківські дні.

Центр "Просвіта" підтримує зв'язки з московськими земляками. На фестивалі національних культур "Ярославские гуляния" українське пісенне мистецтво представляли солістка Великого театру Росії, заслужена артистка Росії та України Галина Чорноба, соліст Московської філармонії Руслан Кадиров і Українська народна хорова капела Москви.

М.Медяник розповідає також про українців, що вносять значний вклад у розвиток економіки, культури Ярославської області - про голову Гаврилов-Ямського муніципального округу Миколу Бірука, генерального директора Ярославського НВО "Аерокосмекологія" Віктора Плакинду, доцента Ярославського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського Олександра Зозульського та інших.

Наприкінці нарису, присвяченого українцям, наводиться довідкова інформація з історії, етнографії України, публікуються народні звичаї, українські прислів'я та приказки.

Юрій Безкровний

21 жовтня 2003 р.

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел./факс +7 095 118-9192

Тел. +7 095 737-8834

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка