Експозиція "Забуттю не підлягає" в Сургуті, Тюмень

В неділю 30 листопада 2003 р. в рамках відзначення 70-ої річниці пам'яті жертв голодомору 1932-33 рр. в Сургуті (Ханти-Мансійський АО) відбулася презентація книги "ЗЛОЧИН", упорядкованої Петром Кардашем та відкриття експозиції "ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ - ХРОНІКА КОМУНІСТИЧНОЇ ІНКВІЗИЦІЇ". Матеріали були надіслані Українською Всесвітньою Координаційною Радою та Київською міською організацією Всеукраїнського Товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса.

Незважаючи на 30-градусний мороз, на відкриття експозиції та презентацію книги прийшло багато свідомих і небайдужих членів української громади, а також представники інших громад міста. Пізніше організаторам виставки було приємно почути від представників болгарської та казахської діаспор відзнаку за те, що українці своєю акцією засвідчують, що вони не забувають свою історію і вшановують жертви свого народу. Хоча експозиція була відкрита лише кілька годин, її відвідали сургутські телевізійники і зняли репортаж для місцевих новин.

Спочатку організаторами планувалося, що виставка триватиме кілька днів, щоб більше громадян могли ознайомитися з нею. Чому ж не вдалося реалізувати цей план? Виявляється, що у той час коли весь світ вшановує пам'ять жертв українського голодомору і парламенти світових держав приймають акти, що засуджують цей історичний факт геноциду, в нашому славному сибірському містечку Сургуті деякі "свідомі" українці розцінили презентацію як політичну акцію з "небажаним акцентом"!

Експозиція "Забуттю не підлягає" в Сургуті, Тюмень

Так, Український культурний центр відмовився від участі у заході. Невже історична пам'ять українського народу, вшанування пам'яті жертв не входять у поняття культури і духовності?! Мабуть, з точки зору УКЦ нести культуру в маси можна лише за принципом - потанцювали, поспівали, вихилили чарчину, погомоніли і розійшлися... Ось тут ніхто не знайде зайвої політики. Та і культура презентується якраз на тому рівні, що відповідає уявленню російського загалу про українців. А то, дивись, знову випре який "небажаний акцент".

Звичайно, в Росії, яка декларує демократичні права та свободи, а насправді тихо сповзає до новітнього монархізму, іноді важко зорієнтуватись і прийняти конкретне рішення. Особливо тим українцям, які прямо залежні від влади. Тому й доводиться сподіватися від провідників громади лише на дії на рівні підтримки побутової ідентичності, тобто, знову ж, поїсти вареників та сала, потанцювати та поспівати. Маємо приклад реалізації тієї концепції українства, яку професор Орест Субтельний влучно назвав "співуча нація".

Експозиція "Забуттю не підлягає" в Сургуті, Тюмень

Ось такий "небажаний політичний акцент" висвітлила виставка-експозиція "ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ - ХРОНІКА КОМУНІСТИЧНОЇ ІНКВІЗИЦІЇ".

А киянам велике спасибі, що подарували світлу мить духовного очищення. Бо свідомі українці - вони скізь однакові, хоч у Львові, хоч у Донецьку, хоч у Торонто, а хоч і у нашому славному сибірському Сургуті.

Спец. кор. сайту "Кобза" в Тюмені

При передруці посилання на сайт "Кобза" www.kobza.com.ua обов'язкове.

За бажання організувати подібну виставку у вашому регіоні подаємо координати київського "Меморіалу". Україна 03040, Київ, вул.М.Стельмаха, 6-А.

Тел.факс (044)-258-0071.

Мейл: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.memorial.kiev.ua

Голова Товариства - Роман Круцик.

Видання буклету виставки "ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ - ХРОНІКА КОМУНІСТИЧНОЇ ІНКВІЗИЦІЇ" було спонсоровано Лігою українців Канади (Торонто). Нагадаємо, що ЛУК також є єдиним спонсором нашого сайту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка