У Культурному центрі України в Москві пройшло засідання громадської ради сприяння організації та проведенню заходів до 190-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Її було створено у травні минулого року при Московському комітеті ветеранів війни.

Як зазначив голова ради Лука Чорнодубровський, - "Росія забула Шевченка". Більшість росіян сприймає його як поета, яких тисячі, тому головне завдання Ради - підготовка та достойне проведення Шевченківських днів у березні нинішнього року, щоби "росіяни повернулися обличчям до Шевченка та його творчості".

Діяльність Ради полягає насамперед в активній інформаційній роботі - звернення до громадськості та біографічні довідки про Кобзаря було надруковано в популярних й багатотиражних російських газетах "Собеседник", "Патриот", "Сыны отечества", "Защитник родного отечества", "Ситуация", "Инвалид отечества" та інших.

Основні ж дії, як вважають члени ради, мають бути спрямовані на Шевченківські читання в школах, проведення конкурсів декламування поезій Тараса російською та українською мовами. Триває Всеросійський літературно-художній конкурс творів студентів та учнів старших класів шкіл "Тарас Шевченко и русская культура". Серед завдань конкурсу - "залучення дітей та молоді до літературознавства, мистецтвознавства, літературного краєзнавства на прикладі життя й творчості Т. Шевченка ".

Варто сказати, що члени ради - літні люди - ветерани війни та праці, українці та росіяни, яким не байдужа доля неоціненного внеску, що зробила Україна в російську культуру, зокрема й через творчість Тараса Шевченка. Їхня робота цілком провадиться на громадських засадах. Голова ради Лука Чорнодубровський, якому, до речі, виповнилося 89 років, є ініціатором і натхненником заходів, присвячених генію українського народу, присвячує пропаганді творчості Тараса Шевченка в Росії весь свій вільний час.

У засіданні ради взяв участь і виступив голова Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" та Об'єднання українців Росії Олександр Руденко-Десняк.

Юрій Безкровний

20 лютого 2004 р.

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел. +7 095 737-8834

Тел./факс +7 095 118-9192

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка