В обласному Палаці культури "Пролетарка" старовинного російського міста Твер 13 березня пройшов вечір, присвячений 190-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Його організатором виступило Тверське реґіональне об'єднання українців "Світанок".

Назва вечору - "Україна співає" - дуже влучно відповідає його змісту. У Тверській області плідно працюють кілька самодіяльних пісенних колективів українців: ансамбль "Світанок" українського товариства, вокальний ансамбль "Мрія" при Тверському державному університеті (поштовхом до його створення стала участь викладачів університету в роботі семінару-лабораторії традиційної української культури в Лазаревському); сімейний ансамбль "Яблучко" Олександра та Інни Єунаків; ансамбль "Вечорниці" села Мале Василеве Кімрського району (там й досі живуть понад 80 сімей переселенців з України); російсько-український ансамбль "Дар" міста Кімри; ансамбль "Горлиця" міста Стариця (у ньому співають 5 жінок, справжніх ентузіасток, які зізнались, що не мають жодного пісенника, але пам'ятають пісні, які співали в Україні й записують все, що почують від знайомих та друзів).

Якщо додати до цього, що у вечорі взяли участь соліст Московської державної філармонії Руслан Кадіров, Українська народна хорова капела Москви під керівництвом заслуженого працівника культури України Вікторії Скопенко, артисти Тверської державної філармонії, стане ясно, що це було справжнє свято української пісні на пошану Кобзаря.

Перед початком концерту в фойє Палацу культури було розгорнуто виставку українського декоративно-ужиткового мистецтва з сімейних зібрань тверських українців. Зокрема, Віра Морозова, уродженка Гадяцького району Полтавщини, яка живе у Твері вже понад 25 років, зберегла жіночі строї своєї бабусі, виткані ще наприкінці ХІХ століття.

У вечорі взяли участь голова комітету громадських зв'язків та міжнаціональних питань обласної державної адміністрації Микола Прянишников, начальник управління зв'язків з громадськістю адміністрації Твері Руслан Коцюба, заступник голови Об'єднання українців Росії Юрій Кононенко.

Вітання тверським українцям надіслали губернатор Тверської області Дмитро Зеленін, мер Твері Олег Лебедєв, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Микола Білоблоцький.

Атмосфера вечору, на якому були присутні не лише українці Твері, а й росіяни, вірмени, башкири, татари, азербайджанці, представники інших народів, що живуть у цьому місті на Волзі, була надзвичайно теплою та доброзичливою.

 

 

Юрій Мороз

 

 

14 березня 2004 р.

 

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

 

Контакти (керівник служби Юрій Кононенко):

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел. +7 095 737-8834

Тел./факс +7 095 118-9192

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка