Вітаю Вас на сайті Місто на Волзі!

Тут Ви можете дізнатися про цікаві події українського життя міста, новини української автономії а також деякі аспекти історії нашого міста. Маю надыю, що Вас, вельмишановний выдвідуваче, не здивує сам факт існування такої сторінки, адже наше улюблене місто насправді є одним з регіонів Росії, де українці складають велику частину населення (до 35 відсотків!), і мешкають вже впродовж понад двох віків! Ці і багато цікавих фактів зокрема Ви узнаєте, якщо продовжите своє знайомство з цим сайтом.

Вас вітає розробник цього сайту, Олег!

Мене звуть Олег Дерепаско, як Ви вже зрозуміли, я є власником цієї сторінки.
Цю сторінку створено особисто мною. Тут розміщається інформація про наше місто, події українського життя Волгограду, а також інша корисна інформація.

Мета створення сайту - популярізація інформації про працю та життя волгоградської регіональної національно-культурної автономії громадян української національності.

Сайт є некомерційним проектом, але якщо ви хочете розмістити інформацію про інші українські організації Росії, то пишіть на мій мейл, і ми якщо ваша інформація буде придатна іншім відвідувачам сайту, я зроблю це.

Зичу успіхів!


З повагою,

Олег

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Історія створення «Міста на Волзі»

www.ukrautonomy.narod.ru


Цей сайт присвячено українським аспектам історії нашого міста.

Як відомо, ще на початку XVIII сторіччя наша земля стала заселятися вихідцями з Малоросії - сучасної Східної України. За звичай ці люди були чумаками, тобто вивозили з копалень сіль. Саме чумаки оснували найбільшу частину поселень нашої області: Стару Полтавку, Іловлю, Паласовку і багато інших. Разом із собою чумаки, звичайно принесли український побут, культуру, мову. Багато топонімів нашої області співзвучні з назвами міст Східної України, звідки депортували в наші краї чумаків.

Сам термін "українці" тоді ще не було чітко зафіксовано и і до україномовних громадян Російської Імперії застосовувався дуже рідко. Це дало ґрунт в дальшому заперечувати їх належність до українського етносу, в результаті більшість українців Волзької землі під час радянської влади фігурували в документах як росіяни.

Зрештою, заради справедливості, варто зауважити, що національні почуття українців Поволжя гнобилися не завжди. Так, наприклад, за часів існування республіки Німців Поволжя українська мова була посвідчена третьою державною на тих територіях (сучасні північні райони Волгоградської області).

Але потім була війна, і всі її сумні наслідки. І лиш з початком нової в історії Росії епохи з'явилися перші спроби відродити національну самосвідомість нашого народу. З цією метою в лютому 2003 року було створено Волгоградську обласну національну і культурну автономію громадян української національності. І досі ще проблема національного самовизначення актуальна для багатьох наших співгромадян. Імовірно, що час, а разом з ним і активна праця Української автономії, яка тепер є в нашій області, розставлять всі крапки над «і».

Українська автономія


Голова ради автономії - Нестеренко Д. О.

Сєвєрьянова А. А.

Жарова Л.А.

Сітко Л.М.

Гімн Волгоградського державного університета українською мовою

Наче Фенікс повстав з попелу

Край наш рідний - Волги дружина

І на полі великої битви

Науковий з'явився будинок

Так нехай же завжди у місті

Буде жити університет

Крізь полум'я і сніг

Проросте хай насіння

Дерева знання

Це - наше коріння

Рідний університете

Будь колискою для студентів

Чистою силою

Думкою білою

Навіть натхненням

Майбутніх подій Тобто втіленням

Найкращих всіх мрій

Задоволенням

наших надій

Хай у степу лютує сонце

Сяєш нам ти без заходу завжди

Сподіваються науковці

Тут зігрітими бути, адже

Це - науки російської спадщина

Генерації кожної слава

І хай буде колись побачено

- Схаменулася наша держава

За нашим девізом: "Від слова - до справи!"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка