lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 Українці Кубані (укр.)

У рамках року Росії в Україні до Товариства "Україна-Світ" нещодавно завітав Голова Товариства української культури Кубані Микола Григорович Сергієнко, який одночасно є і представником Товариства "Україна-Світ" на Кубані...

Зустріч проходила в дружній атмосфері, якій сприяла і чудова погода неповторного українського осіннього дня.

Товариство української культури Кубані завжди бере активну участь у заходах Товариства "Україна-Світ". Один з останніх - конкурс "Моя Україна". Цей конкурс, започаткований у січні 2003 року Товариством "Україна-Світ", набуває все більшої популярності серед юні українського зарубіжжя. Вагомою складовою Товариства української культури Кубані є Центр української культури та мистецтва.

Відомо, що традиційна народна культура є важливим елементом духовної культури кожного народу, у тому числі й українців. На тлі сучасних політичних і соціально-економічних процесів, які проходять в Росії та Україні, народна художня творчість виконує особливо важливу функцію збереження соціально-культурного простору.

У всьому світі, у тому числі і в Росії, в другій половині XX століття можна спостерігати зростання національної свідомості. Цей процес привів до прагнення закладів культури задовольнити попит різних верств населення, орієнтованих на пізнання народних традицій. Історично склалось так, що українці компактно і розкидано проживають майже у всіх куточках Російської Федерації.

Формування українського населення міста Сочі проходило на межі IX-XX століть у зв'язку з освоєнням Росією нових територій. Основний потік переселенців складали жителі Полтавської, Чернігівської, Харківської, Подільської, Київської, Херсонської, Катеринославської, Тавридської, Волинської губерній тодішньої імперії.

В подальшому, особливо в 20-30-ті та повоєнні роки чисельність українців збільшувалась і досягла майже 22 тис. осіб.

Українцям, що мешкають на Чорноморському узбережжі Кавказу, значною мірою вдалося зберегти свою національну ідентичність.

У 1995 році на базі Лазаревського районного Центру національних культур було створенго Центр української культури і мистецтв. Заклад сприяє діяльності творчих колективів. Серед них: народний колектив "Покуть", чоловічий квартет "Явір", вокальна студія, хореографічний ансамбль, дитячий зразковий фольклорний колектив "Рушничок", народна студія декоративно-прикладного мистецтва.

На основі експедиційних матеріалів творчим колективом створені спектаклі: "На Івана, на Купала", "Різдвяні Святки", "Вернулись козаки з походу", "Ой зів'ю вінки".

Особливо уважно в Центрі ставляться до виховання дітей - майбутніх продовжувачів народних звичаїв. У репертуарі колективу "Рушничок" історичні, ліричні, побутові, ігрові українські народні пісні й танці, а також обряд "Веснянки", "Коляда", "Обжинки". А найпопулярнішою стала програма-гра "Вулиця". У студії декоративно-прикладного мистецтва діти знайомляться з основними різновидами народної української творчості: вишивкою, гончарством, писанкарством. При Центрі працює гурток, в якому діти навчаються грі на народних українських музичних інструментах (бандура, скрипка, сопілка, цимбали).

Для школярів проводяться уроки-екскурсії з історії та культури українського народу. В подальшому планується факультативне вивчення української мови в загальноосвітній школі.

Нещодавно відбулась презентація Центру в Москві. Далі - колектив Центру став лауреатом Всесвітнього фестивалю української культури в Києві.

Народний театр "Покуть" побував з гастролями у Москві, Адигеї, в багатьох куточках Росії, у Польщі. За порівняно невеликий строк своєї творчої діяльності Центру вдалося налагодити творчі контакти з багатьма організаціями, творчими колективами міст Краснодара, Ростова, республік Адигея та Саха (Якутія), а також України (Івано-Франківськ, Луцьк, Полтава, Харків, Київ, Донецьк).

На базі Центру української культури та мистецтв з 2000 року проводиться експериментальна лабораторія традиційної української культури. Метою лабораторії є об'єднання зусиль українців Росії у справі збереження та розвитку традиційної культури українського народу. Ініціаторами створення даної лабораторії є Об'єднання українців Росії, Міністерство культури Російської Федерації, Центр культурних випробувань Міністерства культури України, Центр української культури Лазаревського району м. Сочі.

Виокремлюються наступні напрямки роботи.

1. Науково-дослідницький (робота тематичних секцій, фольклорно-етнографічні експедиції);

2. Навчально-методичний (семінари, стажування, проведення лабораторії, конкурсів, фестивалів);

3. Інформаційний;

4. Освітній.

Тож зичимо усім Вам, великим ентузіастам і патріотам українства на Кубанській землі, подальших здобутків у цій важливій та нелегкій справі збереження українського родоводу.

Леся БОЙКО

"Український форум"

№ 25-26 -2003

Краснодарський край, м. ГОРЯЧИЙ КЛЮЧ (код 86159)

СЕРГІЄНКО Микола Григорович

(голова Українського культурного товариства «Кубань»).

Адреса товариства: 350000, г. Краснодар, ул. Красноармейская.53; тел: (код 8612) 59-33-34.

м. КРАСНОДАР,

ЧУМАЧЕНКО Віктор Кирилович,

50-81-55 (с.)

Редактор "Вісника Товариства української культури Кубані"

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка