Хотілося б відзначити, що цей проект відбувся завдяки спільним зусиллям декількох творчих колективів міста і керівництва кав'ярні "Арена-Спорт", що надав для його реалізації свої приміщення. Перед глядачами-гістьми в цей вечір відкриття Тижня виступили танцюристи фольклорного ансамблю "Оганер" (художній керівник Олександр Фролочкін), артист Заполярного театру драми Андрій Ксенюк, вокальна група громадської культурно-національної організації (ГКНО) "Україна", поет і журналіст Валерій Кравець. Валерій Юхимович прочитав вірші українського поета і свого друга Василя Симоненко українською мовою і подарував збірник його поезій, який займе гідне місце в нашій бібліотеці. Співробітники улюбленого нами кінотеатру "Родина" надали зі своїх фондів для демонстрації на великому екрані відеокасети "Вечора на хуторі біля Диканьки" і "Все про козаків". До речі, перші шевченківські читання три роки тому відбулися саме у цьому кінотеатрі за активного сприяння і люб'язній підтримки його директора Наталі Іванівни Орлянської.

Повертаючись до "Вечорів на хуторі біля "Арктики", можна з упевненістю сказати, що цю подію в культурному житті міста можна назвати помітною і цікавою ще і тому, що вона, підготовлена на чистому ентузіазмі багатьох його учасників, одержала широкий резонанс і схвалення. Наше свято виявилося вельми доречним й у рамках майбутнього святкування тижня культури Красноярського краю.

 Для громадської організації "Україна" цей захід не був останнім, а тільки випереджав ряд акцій, запланованих нами у рамках Тижня України в Норильську. Без удаваної скромності можу сказати, що свою роботу ми оцінюємо на "відмінно", і зовсім не тому, що це тільки наша думка. Атмосфера, створена об'єднаним творчим колективом, була сердечною, щирою і доброзичливою. Нам навіть говорили: "Ми нібито вдома, в Україні, побували!"

Активісти товариства доклали чимало зусиль для того, щоб на якийсь час перетворити спортивну арену "Арена-Спорт" в імпровізовану гостинну українську хату. Для цього ми принесли на свято предмети традиційного національного побуту українці, вишивані рушники, сувеніри, серветки і прикрасили ними нашу "хату". Завдяки нашим зусиллям традиційна спортивна кав'ярня набула національного колориту.

До речі говорячи, в меню кав'ярні на цьому тижні були вареники з картоплею і грибами, капустою, студень, український борщ і ще багато-багато смачного. Гостей вечора обслуговували офіціанти й офіціантки в українських національних костюмах.

Тим більше приємна щира увага гостей, серед яких були голова міськради С.А.Шмаков, депутати міськради Л.А.Соломаха й А.Б.Бартагов, директор міської картинної галереї Т.А.Шеверьова, відомий художник М.Е.Черняєва, директор міського музею С.Г.Слесарева, директор дитячої художньої школи А.А.Слесарев, представники багатьох міських установ і організацій.

На адресу нашого свята прийшло вітання з Москви, у якому говорилося: "Шановні друзі! Щиро поздоровляємо Вас із проведенням у місті Норильську Днів України. Особливо приємно, що ініціатором цього заходу стала українська громадськість міста. Ми з великою увагою і повагою стежимо за плідною культурною діяльністю норильських українців. Немає сумнівів у тому, що кожен крок на шляху подальшого поглиблення російсько-українських контактів має велике значення в наш час і що ваші зусилля будуть сприяти зміцненню традиційної дружби двох народів. Бажаємо Вам і всім норильчанам доброго здоров'я, щиросердечного тепла, життєвих успіхів! З щирою повагою, генеральний директор Культурного центра України в Москві Володимир Мельниченко, голова Об'єднання українців Росії Олександр Руденко-Десняк".

Необхідно також відзначити, що протягом цього тижня активістами товариства проводилися не тільки святкові заходи. Відбувся ряд дуже плідних зустрічей і переговорів, на яких обговорювалися шляхи можливого співробітництва товариства з творчими установами й організаціями міста в рамках спільних проектів. Тішить, що деякі з них будуть готові до реалізації у найближче майбутнє.

У рамках тижня наша особлива увага - інвентаризації наявних у нашій бібліотеці книг і її поповненню.

Ми вважаємо, що Тиждень України в Норильську пройшов успішно, і сподіваємося на те, що інші діаспори будуть проводити подібні заходи. Усі мешканці зможуть познайомитися з культурою тих народів, представники яких живуть у нашому місті.

І ще. Дуже важливо: сподіваємося на те, що в багатонаціональному Норильську все-таки буде відкритий Будинок Дружби Народів і що міжкультурні контакти й обміни стануть традиційними в цьому нашому загальному домі.

Лариса Фоменко,
голова ГКНО "Україна"
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


тел. +7 391 922-3382

4 січня 2004 р.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка