Дитячий ансамбль „Проліски" утворено в 2003 році за сприянням Національно-культурної автономії громадян української національності Волгоградщини. Організовано його із учнів школи мистецтв № 1 Кіровського району міста Волгограду. Художнім керівником ансамблю стала пані Орєшкіна Лариса Павлівна.

“Місто на Волзі” (Волгоград)

Про деякі підсумки першого року існування і творчої праці дитячого українського ансамблю в нашому місті.

Гурт талановитих дітей

Дитячий ансамбль „Проліски” утворено в 2003 році за сприянням Національно-культурної автономії громадян української національності Волгоградщини. Організовано його із учнів школи мистецтв № 1 Кіровського району міста Волгограду. Художнім керівником ансамблю стала пані Орєшкіна Лариса Павлівна.

Ансамбль вже має певну популярність. Його члени беруть участь в усіх заходах, що проводить обласна українська автономія. Ансамбль офіційно носить титул "слов'янський", бо співає пісні не лише українською, але також виконує пісні на російській, білоруській, німецькій мовах.

Торік осінню ансамбль був представником української діаспори на фестивалю "Сарептські зустрічі", який щороку проводить Волгоградський історико-архітектурний, етнографічний і краєзнавчий музей-заповідник "Стара Сарепта".

Наприкінці минулого року учасники ансамблю “Проліски” знімалися у фільмі телерадіокомпанії Волгоград ТРМ "День Святого Миколая", присвяченому українському колядуванню.

Влітку "Проліски" відправляться в подорож Волгою. Вони відвідають Саратов з концертною програмою. Є всі шанси, що цей талановитий гурт стане відомим не тільки на Волгоградщині, але і за межами Росії.

 

На золотому ювілею школи

 

В Кіровському районі Волгограду 23 квітня 2004 року в школі мистецтв № 1 відбувся концерт дитячого ансамблю „Проліски”, присвячений золотому ювілею школи. Її колектив відмічав 50-ліття. А “Проліски” на цьому святі в стінах рідної школи підвели підсумки першого року існування і творчої праці ансамблю.

Виступ дитячого колективу тривав протягом 2 годин. Пролунало чимало пісень російською, українською і білоруською мовами. Діти також розіграли уривок з новорічної вистави „День святого Миколая”. На сцені вони не тільки співали, але грали і імпровізували, оскільки репетиції перед концертом були дуже скорочені. Адже молодим даруванням рідко надається змога зібратися всім разом і провести повноцінне підготування до виступу.

Ансамбль довів, що він не марно носить титул „слов’янський”, всі пісні, що співалися в цей вечір, співалися з душею, артисти вкладали в їх виконування увесь свій творчий потенціал незалежно від мови співу, тому оплески захоплених глядачів були щирими та правдивими. Хоча більшість аудиторії і складали члени родини артистів, було видно, що їх захоплення викликано аж ніяк не родинними зв’язками, творчість дітей насправді тонко але глибоко зворушила їхні серця.

На ювілеї школи мистецтв виступила відома волгоградська поетеса Любов Павлова. Вона прочитала свій вірш під „Мир нашому союзу”. Її виступ зал супровів бурхливими оплесками.

На закінчення ювілейного свята голова Волгоградської національно-культурної автономії українців Дмитро Нестеренко поздоровив керівницю ансамблю “Проліски” Ларису Орєшкіну з гарно проведеним заходом. Він подарував їй великий букет квітів і запросив цей дитячий колектив взяти участь в святкуванні Дня української культури.

 

Олег ДЕРЕПАСКО,

 

автор-розробник сайту “Місто на Волзі”.

http://ukrautonomy.narod.ru

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 Фото з концерту

 

 

День української культури в Волгограді

 

19 травня 2004 року в Волгограді відбувся День української культури. Це своє свято українці нашого міста відмічали в міському Палаці культури ім. В.I.Леніна.

В ньому прийняли участь не тільки члени Регіональної національно-культурної автономії громадян української національності Волгоградської області на чолі з головою ради автономії Дмитром Олексійовичем Нестеренком і Волгоградської української спілки, яку очолює голова правління цієї міської громадської Василь Васильович Д’яченко, але і представники влади, інших національно-культурних товариств нашого міста і області і гості з інших регіонів.

 

Олег ДЕРЕПАСКО,

 

автор-розробник сайту “Місто на Волзі”

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка